Městský nohejbalový klub Modřice

Městský nohejbalový klub Modřice

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Poslední smeč 2022

Po dvou letech covidového odkladu se ve dnech 10. a 11.12.2022 v Praze konal již 35. ročník prestižního turnaje trojic v nohejbale mužů nazvaný symbolicky Polední smeč. Turnaj vždy uzavírá celou sezonu a pravidelně se ho účastní 20 vybraných nejlepších trojic. Vítězství na něm je pak velmi prestižní.
 
Náš klub letos reprezentovala trojice Jakub Pospíšil, Lukáš Rosenberk a na místo čerstvého tatínka Jakuba Spousty narychlo povolaný David Višvader. Předchozí tři ročníky náš klub vyhrál, a tak jsme odjížděli na turnaj s cílem prodloužil modřické kralování i na pocovidovou dobu.
 
V sobotu naše trojice celkem hladce postoupila ze své skupiny do nedělních bojů o titul. Náš klub měl na letošním ročníku také čtvrtého hráče. Michael Svoboda v jeho pouhých 15-ti letech dostal premiérovou pozvánku do české juniorské reprezentace U21. Jejich mladý tým však postup do dalšího dne neuhrál na turnaji skončil již v sobotu.
 
V neděli začíná turnaj již brzo ráno, a tak jsou první ranní zápasy vzhledem k „vánoční atmosféře sobotní noci“ poměrně složité a mnoho favoritů zde již v minulosti pohořelo. Náš tým však sobotní večer strávil disciplinovaně na hotelu sledováním fotbalového mistrovství světa a v neděli ráno tak začal nekompromisně kráčet za letošním úspěchem. Svoji finálovou skupinu se ztrátou pouhého jednoho setu vyhrál a mohl se tak těšit na semifinále. Zde potkal tým s názvem NK Legendy složený z hráčů více týmů (Chalupa, Fík a Vedral). Perfektní obranou dokázal eliminovat smečaře Chalupu. Naopak náš bomber Kuba Pospíšil se téměř chytat nedal. Výhra 2:0 a postup do finále. V něm se mu možná překvapivě postavil do cesty tým Čelákovic (Spilka, Flekač a Šafr). První set jsme měli celý pod kontrolou a vyhráli jej 10:7. Ve druhém již byla hra vyrovnanější a došel až do stavu 9:9. Zde se na time-out domluvili naši hráči, že zkusí soupeře překvapit, když závěrečný útok měl místo Jakuba Pospíšila vést David Višvader. A povedlo se to dokonale. David náznakem skákané smeče poslal soupeřovu obranu na zadní stěnu haly a pak ve výskoku perfektně zahraným kraťasem za hostující blok celý turnaj vítězně uzavřel! Povedlo se nám tedy již počtvrté v řadě vyhrát tento prestižní turnaj a přepsat tak jeho historii.
 
 
Petr Jahoda
předseda MNK Modřice
 
 
 
 
 
 
 
Datum a čas: 19.12.2022 12:01
Napsal: Tomáš Gulda
Kategorie: A-TÝM

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Sociální sítě

          

Oddíl postranní lišty

Co nás čeká
17.11.2023
MČR trojic mužů
České Budějovice

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Podporují nás

         Generální sponzor:

            Hlavní sponzor:

                  Sponzoři:

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Patička stránky

Buďte ONLINE!