Městský nohejbalový klub Modřice

ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

MNK SDS Exmost Modřice - SK Bělá 4:3

Ve 4. kole BDL jsme se utkali s týmem Bělé. Hosté dorazili v obvyklém složení. My jsme postrádali Hanuse, který vypomáhal béčku ve druhé lize a tím pádem jsme byli nuceni přeskládat v podstatě všechny sestavy.

1D - 1D Boleloucký, Svoboda (Gurtler) - Levý, Horčička   1:2 (10:7,4:10,9:10)

První dvojice začala utkání jakoby spolu hrála roky, pevně držela vedení a s přispěním několika razantních úderů ovládla první set. Bohužel v úvodu druhé sady totálně odešel příjem a po dalších hrubých chybách bylo jasné, že nás čeká třetí set. Za stavu 9:8 v tie-breaku nám nestačily ani 4 útoky na ukončení zápasu a hosté srovnali. Za devítek jsme neproměnili útok, hosté z těžké pozice přehráli míč zadarmo a o celém zápase rozhodl nezvládnutý jednoduchý příjem levou nohou, který skončil v autu. 0:1 Hosté

2D - 2D Bartoš, Jonas (Brenner) - Kalousek, Kubíček

2:1 (10:5,3:10,10:6)

Naše druhá dvojka vlétla do zápasu a nedala hostům šanci. Jak jsou naše sety rozdílné se hned ukázalo a byli to hosté, kteří nám dovolili pouhé tři body. Třetí set rozhodly 3 chyby hostů na útoku a naše narychlo složená dvojice vyrovnala utkání. 1:1 Domácí

1T - 1T Boleloucký, Bartoš, Svoboda (Gurtler) - Levý, Horčička, Kalousek

0:2 (7:10,8:10)

Při absenci Hanuse převzal smečařský post Svoboda a do půlky setu to bylo bod za bod. V koncovce měl navrch Levý a hosté získali první sadu. Do druhého setu jsme vstoupili katastrofálně a nechali jsme si utéct skóre až na 1:6. Přeskupili jsme sestavu, Svoboda přešel na nahrávku a Boleloucký na smeč. Skóre se vyrovnalo a vypadalo to na velký obrat. Jenže jakoby nám vyrovnání stavu stačilo a začali jsme opět kupit chyby v mezihře. Hosté začali hrát ve třech v obraně a za stavu 8:8 Levý poprvé za set bodově zkrátil a zlomil náš odpor. 1:2 Hosté

1S -1S Boleloucký - Horčička 2:1 (10:4,6:10,10:6)

V prvním setu vyrobil Horčička až moc chyb a rychle se šlo do druhého dějství. To stejné předvedl domácí singlista a musel rozhodnout tie-break. Za stavu 6:6 Boleloucký změnil servis a hostující hráč si nedokázal kvalitně přijmout a víceméně ztratil zápas. 2:2 Domácí

2T -2T Boleloucký, Svoboda, Jonas - Levý, Kalousek, Kubíček

2:1 (10:8,4:10,10:7)

Do odvetné trojky jsme šli s vědomím, že je potřeba zvítězit, protože jsme přeci jen nepočítali s tím, že naše druhá dvojice oba zápasy vyhraje. V prvním setu se celkem dařilo Svobodovi na útoku i na bloku a Levý měl najednou problém bodovat. V poli si vedl kvalitně Jonas a když se k tomu přidala dobrá nahrávka, koncovka patřila nám. Před startem druhého setu jsem hráče nabádal, aby si dali pozor na začátek...Stav 0:4 mluví za vše a set byl v podstatě v plné režii hostů a šlo se do zkráceného setu. Boleloucký se opět posunul na smeč a blok a Svoboda plnil roli nahrávače. Že rozhodne starší žák o výsledku této trojice, tak to asi čekal málokdo. Tři výborně umístěné údery na zádní lajnu určili bodový rozdíl, kterým už naše sestava nepohrdla. 3:2 Domácí

1D - 2D Boleloucký,Svoboda - Kalousek, Kubíček

2:0 (10:8,10:4)

První set byl vyrovnaný až do osmiček. Poté jak Boleloucký tak Svoboda zahráli zkrácené míče a koncovka byla naše. Po vyhrané první sadě opadla z naší dvojice zbytečná nervozita a v pohodě dokráčela pro vítězství. 4:2 Domácí

2D - 1D Brenner, Jonas (Bartoš) - Levý, Horčička

1:2 (10:6,5:10,7:10)

S vědomím vítězství v utkání se dala šance naší mladé dvojici, která předvedla slušný první set. Sice v druhé sadě se projevila ještě žákovská příslušnost, ale i tak hrála velmi slušně. Třetí set už vyzněl pro hosty. 4:3