Městský nohejbalový klub Modřice

Městský nohejbalový klub Modřice

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Mistrovství České republiky starších žáků v nohejbale jednotlivců

V sobotu 21.5.2022 pořádal Městský nohejbalový klub Modřice v areálu Městské haly Modřice Mistrovství České republiky v nohejbale kategorie starších v soutěži jednotlivců.
 
V loňském roce získal náš klub v této kategorii a disciplíně hned všechny tři dostupné medaile. A tak před námi byl z pohledu obhajoby nelehký úkol. Tím spíše, že z loňského medailového tria zůstal jen Michael Svoboda, když se hráči Kolouch a Sluka již přesunuli do kategorie dorostu.
 
K letošnímu mistrovství se prezentoval vysoký počet 31 hráčů. Náš Modřický klub měl mezi nimi hned pět hráčů. Tři z nich Michael Svoboda, František Dlabka a Tomáš Jahoda byli nasazeni do turnaje jako hlavní favorité s čísly 1, 2 a 3 a zbývající dva hráči Filip Kněžínek a Antonín Mrňa pak byli o skupin do losováni.
Vzhledem k silnému větru byl turnaj hned od jeho začátku přesunut z venkovních kurtů do haly. V praxi se tak poprvé na velké sportovní akci ukázala obrovská výhoda modřického sportovního areálu, kdy vnitřní sportoviště jsou v bezprostřední blízkosti těch venkovních.
 
Ze zápasů ve skupinách postoupili hned všichni naši hráči. Svoboda, Dlabka a Jahoda je vyhráli, a tak šli přímo do osmifinále. Tonda s Filipem šli do předkola play-off. V něm si vedli úspěšně, a tak jsme v osmifinále měli všech pět borců. Pavouk play-off byl pro nás příznivý a naši hlavní tři favorité Míša, Fanda a Tom se tentokrát mohli potkat až v semifinále. Cesta k obhajobě všech medailí tak byla „technicky připravena“. Teď už zbývalo jen vyhrávat . V osmifinále nejprve vypadl Tonda, avšak v boji s jedním ze spolufavoritů Janem Bálkem se nedal lacino. V dalším osmifinále šli na sebe Tom s Filipem. Bohužel pro Toma si v prvním setu přivodil zranění kolene. Se slzami v očích opouštěl palubovku, a tak pro něj nadějně rozehraný turnaj, na který měsíc poctivě připravoval, nešťastně skončil.
 
Tento moment sice všemi námi otřásl, ale bohužel i toto ke sportu patří. Míša s Fandou však hned za mnou přišli a slíbili, že teď se budou prát i za Toma a už nikoho vyhrát prostě nenechají. Filip Kněžínek v následném čtvrtfinále také ztroskotal na českobrodském Bálkovi. Míša naopak hladce vyřadil dalšího spolufavorita Tobiáše Gregora z Karlových Varů. Fanda pak vyřadil holického Jana Zadrobílka. V semifinále Míša opět hladce přejel českobudějovického Kalianka 2:0. Fanda pak šel na dosavadního kata modřických hráčů Bálka. A vrátil mu to i s úroky hladkou výhrou 2:0. Ve finále se tedy opět utkali dva hráči Městského nohejbalového klubu Modřice. Jak bývá dobrým zvykem já jako trenér jsem jim před zápasem jen popřál hodně štěstí a odebral se na tribunu užít si to. Hráči tak byli sami sobě i kouči. Oba přítomným divákům předvedli, že nohejbal v Modřicích umíme. Nádherný souboj gradoval až do úplné koncovky třetího setu do stavu 9:9. O titulu mistra republiky tak rozhodl poslední možný míč. Ten si pro sebe po dlouhé výměně nakonec urval Míša. Oba hráči však po finále sklidili dlouhotrvající potlesk k tribuny i uznalé reakce od protihráčů a jejich trenérů.
 
Ceny nejlepším čtyřem hráčům pak předával starosta města Modřice Ing. Josef Šiška.
 
Konečné pořadí Mistrovství ČR 2022 starších žáků v singlu:
1. MNK Modřice Michael Svoboda
2. MNK Modřice František Dlabka
3. Český Brod Jan Bálek
4. České Budějovice Kryštof Kalianko
 
Turnaj tak skončil obrovským úspěchem. K loňské trojkoruně sice letos chyběl bronz, ale zásah vyšší moci v podobě zranění Toma nám ve snaze ji plně obhájit bohužel zabránil. I tak však starší žáci z Modřic potvrdili svoji naprostou dominanci v této kategorii, která trvá již od loňska a letos opět dokázali vyhrát vše co se zatím konalo - nejenom toto mistrovství, ale také dva Poháry ČNS. Všem hráčům chci poděkoval za skvělou hru i reprezentaci klubu a města Modřice. Celý měsíc před šampionátem mimo svých tréninků se skupinami Mirka Bednáře (dorost) a Aleše Mrni (starší přípravka) chodili ještě trénovat i singla. A jejich práce byla odměněna.
 
V měsíci srpnu je před námi Mistrovství České republiky starších žáků ve dvojicích i trojicích, a i zde budou naše sestavy patřit mezi horké favority. Tak nám držte palce!
 
Petr Jahoda
trenér starších žáků
Městský nohejbalový klub Modřice
Datum a čas: 24.05.2022 08:28
Napsal: Tomáš Gulda
Kategorie: Starší žáci

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Sociální sítě

          

Oddíl postranní lišty

Co nás čeká
17.11.2023
MČR trojic mužů
České Budějovice

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Podporují nás

         Generální sponzor:

            Hlavní sponzor:

                  Sponzoři:

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Patička stránky

Buďte ONLINE!