Městský nohejbalový klub Modřice

Městský nohejbalový klub Modřice

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Mistrovství České republiky mužů v soutěži jednotlivců

V sobotu 19.8.2023 pořádal Městský nohejbalový klub Modřice 29. Mistrovství České republiky v nohejbalu mužů, a to v soutěži jednotlivců. Akce proběhla v osvědčeném areálu Městské haly Modřice, kde byly pro hráče připraveny tři antukové kurty. Celý den bylo extrémně horké počasí, které zejména v závěru soutěže přinutilo hráče vydat ze sebe opravdu poslední zbytky fyzických sil. Šampionát ráno slavnostně zahájil starosta města Modřice pan Libor Procházka

Na šampionát se přihlásilo 26 sestav. Z extraligových týmů se nepřihlásil pouze žádný hráč z Plazů. A tak sedmičku extraligistů doplnili hráči Prostějova z 1. ligy i Postřelmova, Slaného a Slavie Praha z ligy druhé. Dvojnásobnému šampionovi z předchozích dvou ročníků Jiřímu Kalousovi zabránilo v útoku na historický zlatý hattrick týden staré zranění kolene. Jinak snad s výjimkou nyní již čakovického Milana Kučery se na soutěži prezentovali všichni potenciální favorité. Je potěšitelné, že na mistrovství se prezentovala i řada mladých hráčů z kategorie dorostu. Byli to modřičtí M. Svoboda a Kolouch, Vsetínští Zbranek a Dvořák, V. Kalous z Čakovic a Tolar z Karlových Varů. A hned čtyři z těchto mladíků dokázali i postoupit do play-off.

Hráči byli nasazeni dle výsledků z minulého mistrovství a pozice A1 tak připadla dalšímu z klanu Kalousů zaskakujícímu Václavu Kalousovi. Z každé z osmi skupin postupovali postupovali do osmifinále dva nejlepší. K prvním ze skupin byli pro osmifinále dolosováni hráči z druhých míst z opačné poloviny skupin.

Zde si los hodně zažertoval s domácími, a tak hned čtyři jejich hráči na sebe narazili v úvodních dvou osmifinále. V tom prvním nejprve benjamínek Michael Svoboda ve dvou setech porazil Lukáše Rosenberka, pro kterého byla účast na mistrovství jeho premiérou singlovém šampionátu dospělých. Následně David Višvader vystavil stopku Patriku Kolouchovi. V dalších osmifinále měl O. Vít díky zranění Pírka cestu snadnější, Michal Kolenský svůj postup tvrdě vybojoval na Jakubu Beránkovi. Jan Chalupa se musel v klubovém derby tři sety o postup prát s Davidem Tůmou, stejně jako Karel Hron proti Janu Šperlíkovi a Jan Hanus proti Tomáši Robovi.

Úvodní čtvrtfinále přineslo jasnou výhru Višvadera nad klubovým kolegou Svobodou. To druhé čtvrtfinále mezi Ondřejem Vítem a Lukášem Tolarem přineslo urputnou třísetovou bitvu, kterou nakonec pro sebe bral karlovarský mladík. Ještě větší drama přinesl souboj Michala Kolenského s Janem Chalupou. Ten nakonec o svém postupu rozhodl posledním možným míčem třetího setu. Jan Hanus proti Karlu Hronovi připustil drama jen v prvním setu, když ten druhý už jasně ovládl.

V prvním semifinále proti sobě nastoupili David Višvader a Lukáš Tolar. Bylo jasné, že vítěz tohoto zápasu získá svoji první dospělou singlovou medaili. V prvním setu se 10:3 prosadil zkušenější náš Višvader. V tom druhém setu se však Lukáš Tolar vzchopil a celý set si udržoval jednobodový náskok. Při vedení 8:7 možná klíčový míč z nadějné pozice poslal útokem jen do pásky. Následně David Višvader svým útokem utrhl snad milimetr zadní lajny a získal klíčovou výhodu mečbolů. Lukáš ještě srovnal na 9:9. Po následném time outu poslal David Višvader svůj útok patovým úderem opět přesně na lajnu a tento úder Lukáš Tolar ani přes maximální snahu již odvrátit nedokázal.

Druhé semifinále proti sobě svedlo Jana Hanuse a Jana Chalupu. V prvním setu náš modřický singlista exceloval a dokázal ho jasně ovládnout 10:4. V setu druhém ho však začalo zrazovat podání a několika nepřesnými zahájeními hry připsal soupeři velký počet snadných a důležitých bodů. Chalupa se postupně ujal vedení až 9:6. I když domácí hráč se v koncovce zlepšil, přesto set po výhře 10:8 bral hráč Startu. Třetí rozhodující set začal bod za bod. Za stavu 7:7 dal Jan Hanus servisem těsný aut a

v následující výměně zkazil svůj útok. Zde vzniklo klíčové dvoubodové vedení Jana Chalupy. Hanus sice následně snížil na 8:9, avšak příští dlouhá výměna přinesla postupový desátý bod Chalupovi.

K „utkání zklamaných“ o třetí místo tak nastoupil Jan Hanus z MNK Modřice a Lukáš Tolar z SK Liapor Karlovy Vary. I přes opravdu již extrémní vedro předvedli oba hráči kvalitní, vyrovnanou a velmi dlouhou bitvu. První set by do stavu 8:8 vyrovnaný, ale pak Hanus lépe zvládl poslední dva míče a po výhře 10:8 bral první set. Také druhý set měl také vyrovnané skóre. Výhodu mečbolu na 9:8 získal opět Hanus. Následně kazí servis do pásky. V poslední výměně Tolar dokázal extrémně vybrat dva jasně bodové útoky Hanuse, aby pak svým útokem po noze poslal zápas do třetího setu. V něm se Tolar dokázal dostat až na vedení 9:6. Modřický bojovník však v sobě vydoloval poslední zbytky fyzických i mentálních sil a srovnal na 9:9. Tolar svůj poslední odvážný útok poslal těsně vedle boční lajny a z bronzu se tak mohl radovat modřický Jan Hanus.

Ke svému premiérovému zápasu o titul singlového šampiona nastoupili David Višvader z MNK Modřice a Jan Chalupa ze Startu Praha. První set vyhrál Chalupa poměrně lehce 10:5. Rozhodl zejména skvělý příjem Višvaderova razantního servisu, po kterém se Chalupa dostával blíže k síti a mohl tak své razantní útoky lépe proměňovat. V setu druhém byl stav vyrovnaný až do 6:6. Pak však Chalupa odskočil na 9:6. Višvader sice ještě snížil na 9:7, ale pak opět po skvělém příjmu poslal následný útok Chalupa nezadržitelně k zisku svého první singlového titulu.

Na závěr celého extrémně horkého dne se tak mohly na kurt naistalovat stupně vítězů a starosta města Modřice ocenil nejlepší čtyři singlisty v kategorii mužů pro sezonu 2023.

Rád bych poděkoval všem hráčům i jejich trenérům, rozhodčím i zástupci STK Ivanu Škodovi, stejně jako spoustě místních dobrovolníků, kteří se spolupodíleli na kvalitním i rychle odehraném šampionátu.

Gratulace těm nejlepším a velká poklona všem ostatním hráčům, za kvalitní a fair play výkony v tomto co se týká teploty extrémnímu mistrovství.

V listopadu, již v hale, přivítají Modřice dorostenecké singlisty a město Modřice i místní klub se už nyní těší na další skvělý nohejbal.

Petr Jahoda
předseda MNK Modřice
Datum a čas: 23.08.2023 09:05
Napsal: Tomáš Gulda
Kategorie: A-TÝM

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Sociální sítě

          

Oddíl postranní lišty

Co nás čeká
17.11.2023
MČR trojic mužů
České Budějovice

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Podporují nás

         Generální sponzor:

            Hlavní sponzor:

                  Sponzoři:

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Patička stránky

Buďte ONLINE!