Městský nohejbalový klub Modřice

Městský nohejbalový klub Modřice

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Double starších žáků MNK Modřice

(Holubice) O předposledním srpnovém víkendu se v jihomoravské obci zaslíbené nohejbalu sešla žákovská elita, aby soupeřila ve dvojicích a trojicích. V obou soutěžích sice zvítězili papírové favorité MNK Modřice, ale kvalita největších soupeřů byla tak velká, že neměli žádný z titulů bezpracně. Kdo se účastnil jako divák, měl spoustu prostoru přesvědčit se, že nohejbalová mládež nebyla „covidovými“ roky nijak postižena. Zvláštním bonusem byl potom fakt, že pořadatelé měli „pod palcem“ i počasí. I díky tomu hra na třech průběžně upravovaných kurtech odsýpala. Smutnými okamžiky byly naopak zdravotní problémy dvou hráčů.

MČR dvojice 20. srpna:

Pětadvacet zaregistrovaných sestav bylo nasazeno a rozlosováno do sedmi tříčlenných a jedné čtyřčlenné skupiny. Do osmifinále postupovali vítězové skupin přímo a druzí s třetími ve skupině si to rozdali o dalších šestnáct míst. Do čtvrtfinále už síto proselo jen hodně kvalitní sestavy. Favorizované Modřice A vyřadily Strakonice A (Mandl, Jareš), Žďár nad Sázavou nepustil dál Čakovice A (Zapletal, Katz), Karlovy Vary A vyškolily v klubovém derby svoje „déčko“ (Kalán, Kornatovský) a Český Brod si nenechal vzít semifinále od druhé sestavy z lázeňského města (Stýblo, Sumek).

První sestava Modřic v semifinále svedla tvrdou bitvu s houževnatým Žďárem nad Sázavou, když o vítězství v druhém setu rozhodl poslední možný míč. Ještě větší drama poskytla divákům druhá semifinálová řežba, kde Západočeši rozhodli o postupu do finále až za devítek v rozhodující zkrácené sadě. Středočeši si poté spravili chuť v souboji o třetí místo a deklasovali zjevně unaveně působící Žďár nad Sázavou a získali bronz. Trenér Českého Brodu LUKÁŠ ČERVENKA byl „pouze“ s bronzem spokojen. „Pouze bych dal snad do ještě větších uvozovek. Starší žáci mají silný ročník, kde jsou čtyři dominující kluby, vlastně pět. Toto mistroství ukázalo další. Jsou to Modřice, Karlovy Vary, Žďár nad Sázavou, Český Brod a teď i Čakovice, které předváděly oba dny kvalitní nohejbal. My jsme narazili na Vary a bylo jasné, že to bude vyrovnaná bitva do posledních balónů. Nám paradoxně chyběla rozehranost. Kluci neměli celý den složitější zápas a celkově se přizpůsobovali slabším soupeřům. Ve třetím setu jsme si dokázali dvakrát chytit útok, který se nám nepodařilo proměnit a zkazili jsme ho. To byl důvod, proč jsme podlehli 10:9 ve třetí sadě. Další utkání jasně ukázalo, jak se kluci dostali do zápasového tempa a s přehledem vybojovali bronzové medaile.“

Finále poskytlo vše, co může špičkový žákovský nohejbal nabídnout. Na obou stranách stáli hráči, kteří působí v dorostenecké lize a dokonce i v týmech dospělých. Tvrdé údery střídali s jemnou technikou a nesmlouvavými výběry obtížných míčů v poli. K vidění byly i souboje nad sítí, včetně skákaných smečů. V koncovkách obou setů se ale přeci jen prosadila zkušenost a vybroušenost šampionů z jihu Moravy. Západočeši si ovšem zaslouží pochvalu za vzdor, kterým novým šampionům dokázali odolávat. Trenér Modřic PETR JAHODA neměl důvod být nespokojen. „V soutěži dvojic jsem nasadil sestavu tří silných hráčů. Michael Svoboda je jasně nejlepším starším žákem v republice. Ale i Tom s Fandou mají svoji kvalitu. Po celý turnaj jsem je pravidelně střídal, protože jsem jim všem věřil, i když jsme se v semifinále proti Žďáru a ve finále proti Karlovým Varům dostali ve druhém setu až do stavu 9:9. Přesto jsme tyto momenty zvládli a v průběhu celého mistrovství neztratili ani set.“

Celkové výsledky mistrovství dvojic 2022:

1. MNK mobilprovás Modřice "A" (Jahoda, Dlabka, Svoboda)

2. SK Liapor Karlovy Vary "A" (Gregor, Lebeda)

3. TJ SLAVOJ Český Brod "A" (Bálek, Červenka)

4. UNITOP SPK Žďár nad Sázavou (Sobotka, Sládek, Rychlý)

 

 MČR trojice 21. srpna:

 

Kdo přišel i na nedělní část šampionátu, nelitoval, protože soupeření v královské nohejbalové disciplíně má vždy své kouzlo, byť se jedná o žáky nebo i žákyně. Šestnáct trojkových týmů bylo tentokrát nasazeno a dolosováno do čtyř čtyřčlenných skupin. O nakropení se postaral noční déšť, takže nebylo třeba zvláštních úprav a mohlo se začít.

Znovu postupovali vítězové skupin přímo, ale tentokrát do čtvrtfinále a druzí s třetími si to ve vloženém osmifinále rozdali mezi sebou o postup. Poté už Modřice přes problémy v koncovce druhé sady nakonec vyřadily dobře sestavený tým Karlových Varů (Gragor, Lebeda, Stýblo, Sumek), Žďár nad Sázavou (Sobotka, Sládek, Zapletal) podlehl v třísetovém klání Čakovicím, Peklo nad Zdobnicí eliminovalo bez problémů Modřice B (Mrňa, Kněžínek, Merka, Štor) a Český Brod deklasoval Vsetín (O. Hučík, M. Hučík, Kašpar, Ševčík), když mu povolil pouze sedm míčů.

V semifinále postavilo proti Modřicím stále se lepšící Čakovice, které vítězství na Žďárem nad Sázavou postavilo psychicky na nohy. Jihomoravané však byli při chuti a nedali čakovickým příliš prostoru k hernímu vzdoru. Nad sítí vládl Svoboda nejen blokem, ale i odhadem kdy posílit pole. Při útoku pak dokázal trefovat nechráněné části hracího pole Pražanů. Ti ovšem překvapili dobrou herní organizací a neutuchající snahou se každého míče v obraně alespoň dotknout. Ve druhém semifinále se Český Brod podle očekávání snadno vypořádal s Peklem nad Zdobnicí, když jej předčil ve všech herních činnostech a po zásluze postoupil do finále. O třetí místo Peklo v prvním setu nečekaně vzdorovalo Pražanům až do samé koncovky, ale ve druhém mu došel dech a bronz putoval do Čakovic.

Finále nabídlo bitvu dvou týmů, které spolu ovládají špičku žákovského nohejbalu už několik let nazpět a mají se dokonale přečtené. Byla to taktická bitva, ve které soupeři skvěle četli hru a smečaři museli hodně riskovat, aby se dokázali prosadit. Středočeši byli v úvodu první sady hodně aktivní a tlačili modřické do úzkých, jenže karta se začala obracet, a když našel i Svoboda svou „střeleckou“ parketu, šly Modřice do druhé sady se setem v zádech. Ten druhý začali Jihomoravané klidněji a projevilo se to i v lepší přípravě útoků, které začaly končit nechytatelným úderem.

S posledním míčem potom mohli staronoví šampióni zvednout ruce nad hlavu a zatančit si vítězné kolečko. I v neděli byl trenér Českého Brodu LUKÁŠ ČERVENKA s výkony svých svěřenců spokojen. „Do finále se nám otevřela nečekaná cesta, když Karlovy Vary přehrálo Peklo. Škoda že jsem zápas neviděl, zajímalo by mě co se tam dělo. Tím se všichni silní soupeři ocitli v horní části pavouku a my měli cestu jednoduší. Finálová bitva si myslím, přinesla pro diváky nádherný první set, kdy se stav přeléval ze strany na stranu. Pěkné nohejbalové kombinace s úrovní až „mužského pojetí hry“ výborná hra v poli i minimum chyb. Prostě paráda. A hlavní důvod tohoto? Vítr… My jsme hráli po větru a dařilo se nám dostat se příjmem blíže k síti a tím pádem i do dobrého zakončení. Tento set jsme měli velmi blízko k tomu porazit modřické kluky v čele s vynikajícím Michaelem Svobodou. Druhý set jasně ukázal, jak moc nám vítr pomáhal a v druhém setu škodil. Obtíže si přijmout blíže k síti se projevily i v zakončení, kdy jsme nebyli schopni bodovat, soupeř si většinu pohlídal v poli a krásně připravoval balon Svobodovi k zakončení. I tak jsem byl moc rád, že kluci bojovali a ukázali, že se dá hrát i proti Míšovi, který je ohromný talent.“ Také trenér modřických kluků PETR JAHODA měl pro své kluky slova chvály. V disciplíně trojic jsme chtěli navázat na povedené dvojice. A opět jsme získali titul bez ztráty setu, i když ve finále nás Český Brod tradičně velmi potrápil. Obecně k našemu výkonu bych chtěl říci, že naši kluci v obou mistrovstvích ustáli mentálně pozici hlavních favoritů a splnili vytýčený cíl, čímž byly oba tituly. Celý den i v zápasech ve skupinách makali naplno a do semifinále a finále, kde je čekali nejtěžší soupeři, šli rozehraní a v dobrém tempu. Rád bych touto cestou poděkoval i týmu holubických mužů, kteří klukům po dva týdny poskytovali tréninkový sparing.“

Petr Jahoda byl zároveň také ředitelem šampionátu a navíc i dispečerem počasí, což diskrétně popírá. „V holubickém areálu se takto významná akce pořádala poprvé. Nohejbal zde milují. Musím říci, že oběma mistrovstvími doslova žila celá dědina. Krásný areál se třemi kurty poskytl oběma šampionátům skvělé herní podmínky i zázemí.  A co bylo až zázračné, bylo počasí. I když po oba dny téměř celá republika a blízké okolí Holubic byly doslova zaplaveny dešti, tak v sobotu i neděli se udál "holubický zázrak" tedy téměř ideální nohejbalové počasí. Já ty místní lidičky tak trochu podezírám, že se od pátku trvale střídali v místním kostele na modlitbách.“ 

Celkové výsledky mistrovství trojic 2022:

1. MNK mobilprovás Modřice "A" (Dlabka, Svoboda, Jahoda)

2. TJ SLAVOJ Český Brod "A" (Červenka, Bálek, Baloun)

3. TJ AVIA Čakovice (Zapletal. Katz, S. Deswart, L. Deswart, Blecha)

4. TJ Peklo nad Zdobnicí "A" (Jarkovský, Kopecký, Teplý)

Datum a čas: 23.08.2022 13:04
Napsal: Antonín Stehlík
Kategorie: Starší žáci

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Sociální sítě

          

Oddíl postranní lišty

Co nás čeká

Extraliga
SK Start Praha
vs
MNK mobilprovás Modřice
9. kolo | 26.5.2024 | 13:00h

---------------------------------------------------------
1. Liga
TJ Solidarita
vs
MNK mobilprovás Modřice B
9. kolo | 26.5.2024 | 11:00h

---------------------------------------------------------
Dorostenecká liga
MNK mobilprovás Modřice
vs
TJ Slavoj Český Brod
7. kolo | 26.5.2024 | 10:00h

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Podporují nás

         Generální sponzor:

            Hlavní sponzor:

                  Sponzoři:

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Patička stránky

Buďte ONLINE!