9.4. - 2.kolo 1.Liga mužů: MNK mobilprovás Modřice B - SK Start Praha 2:6

K prvnímu domácímu utkání sezóny jsme nastoupili opět v omezené sestavě hlavně v důsledku velké marodky. Kvůli zranění nemohl opět hrát Kuba Spousta, Tomáš Gürtler a Kuba Štěpánek. Dále do utkání nenastoupil Milan Konupka nebo Quido Boleloucký. Naopak naše řady posílil zkušený Lukáš Novotný. První domácí utkání jsme odehráli na „letišti“ v naší hale.

Do zápasu prvních dvojic jsme nasadili elitní sestavu Pavelka, Burian. Bohužel jsme od začátku byli ospalí bez potřebného nasazení a nemohli se dostat do zápasu. Největším problémem úvodní prohry ve dvou setech bylo hlavně neproměňování našich útoků. Bohužel ani změna v obraně Burian – Bartoš se nezdařila. 0:1

S cílem vyrovnat nastoupila do zápasu druhých dvojic staronová sestava Halva, Novotný. Začátek zápasu nebyl podle našich představ a měli jsme značné problémy ze zkušenými soupeři. Nesložili jsme však zbraně a koncovka prvního setu se podařila na výbornou a vyhráli jsme tak první set utkání. Ve druhém a třetím setu nás však soupeř přehrál a dostal se tak do dvoubodového vedení. 0:2

První trojice nastoupila ve složení Bartoš, Burian a Pavelka. Tato sehraná sestava v loňské sezóně byla postrachem mnoha soupeřů. Vyhráli jsme první set a ve druhém setu to vypadalo, že zapíšeme kontaktní bod utkání. Bohužel jsme ztratili dobře rozehraný set 10:9. Ve třetím setu jsme nezačali dobře, soupeře jsme pořád doháněli a prohráli třetí utkání v řadě. 0:3

Do druhé trojice jsme nasadili sestavu Brenner, Svoboda, Novotný. Začátek zápasu vyšel na výbornou. Brenner hrál odvážně, měl skvělý servis od dobře hrajícího Novotného i Svobody a vypadalo to na Modřické „zmrtvýchvstání“. Soupeř vystřídal Pokorného za zkušeného Ungermanna, nám se přestalo dařit a několika nevynucenými chybami jsme opět ve třetím setu utkání ztratili. 0:4.

Do vložené dvojice nastoupil mladý Svoboda a Brenner. Perfektní dílčí zápas v podání našich mladíků. Celé utkání bylo zcela v naší režii a kluci si pohodlně připsali vítězství 10:5,10:5. 1:4

Do zápasu jednotlivců nastoupili stáří známí Davidové. Náš David Burian bohužel nenašel recept ve dvou setech na riskantně a přesně hrajícího Davida Tůmu. Ten se na sobotní zápas dobře vyspal a rozstřílel Buriana. 1:5.

První odvetná trojice ve složení Burian, Pavelka a Bartoš si vzpomněli na svoji hru a poměrně jednoznačně porazili elitní sestavu hostů Kaděra, Ungermann, Klaudy. 2:5

S cílem urvat z prvního domácího utkání alespoň bod, který měl v této chvíli hodnotu zlata nastoupilo na hřiště trio Svoboda, Novotný a Halva. Naši hráči vlétli do utkání a vyhráli první set 10:5. Jak už bylo v dnešním utkání bohužel zvykem hra se nám rozpadla a znovu jsme prohráli druhý a třetí set a byl konec. 2:6