8.10.2022 - Superfinále extraligy mužů: MNK mobilprovás Modřice - TJ AVIA Čakovice 5:3 MISTŘI!!!

K poslednímu utkání sezóny jsme v pražské UNYP aréně nastoupili kompletní. Také náš soupeř měl k dispozici kompletní kádr.

V duelu prvních dvojic jsme v prvním setu udělali spoustu chyb a Čakovice vedli. Ve druhé sadě jsme se zlepšili a srovnali. V rozhodujícím dějství jsme za stavu 9:8 třikrát chytili útok hostí, bohužel jsme nedokázali zakončit a když za stavu 9:9 zablokoval Souček technický úder Rosenberka, bylo o prvním bodu jasno – 0:1. V zápase druhých dvojic jsme v obou setech podlehli nejtěsnějším poměrem, když v tom druhém jsme byli pořád o něco vepředu, bohužel Hanus poslední útok nasměroval do sítě – 0:2. První set úvodního duelu trojic byl vyrovnaný, závěr jsme opanovali my. Druhý set už byl z naší strany jednoznačný – 1:2. V prvním setu zápasu druhých trojic jsme byli lepší, ve druhé sadě jsme po celou dobu taky vedli, v závěru se čakovičtí dotáhli na devítky, ale poslední bod šel na naši stranu – 2:2. V singlu byl v prvním setu Jiří Kalous lepší a po zásluze vedl. Ve druhém setu dokázal Hanus smazat ztrátu a urval jej pro sebe. Rozhodují sada patřila pražskému singlistovi – 2:3. První odveta trojic šla na naši stranu, když jsme hostům povolili v každém setu pouze pět míčů – 3:3. To druhá odveta byla dramatická. Hosté vyhráli první set, my druhý a nakonec se nám povedlo jít poprvé v utkání do vedení, když jsme zvládli rozhodující sadu – 4:3. Dvojice Rosenberk, Pospíšil pak nastoupila do první odvety dvojic soustředěně a chtěla odčinit zaváhání z úvodu utkání. To se povedlo a mohli jsme tak po třinácté zvednout nad hlavu pohár pro MISTRY České republiky!!!!