7.5.2023 - předehrávka 13. kola Extraligy mužů: SK LIAPOR Karlovy Vary - MNK mobilprovás Modřice 3:6

Týden po našem domácím vítězství jsme se s naším velkým rivalem střetli na jeho hřišti v předehrávce 13. kola. Nastoupili jsme bez zraněného Patrika Koloucha.

V duelu prvních dvojic jsme vyhráli první set, ve druhém jsme nejtěsnějším poměrem podlehli. Ve třetím jsme po dvou blocích Pospíšila vedli už 9:6, ale nedokázali jsme bodovat a domácí tak šli po velkém obratu do vedení v utkání – 1:0. Ve druhém zápase dvojic se očekávala tak jako před týdnem velká bitva. Ovšem po vítězství v prvním setu jsme domácí ve druhé sadě doslova zdemolovali – 1:1. Ve trojicích jsme v utkání domácím nepovolili ani set. V prvním setu zápasu prvních trojic jsme jasně vyhráli první sadu, druhá byla o něco vyrovnanější, ale šla na naši stranu – 1:2. V zápase druhých trojic jsme první set vyhráli v pohodovém tempu, ve druhém jsme měli náskok, ale v závěru se domácí dokázali dotáhnout až na 9:9, ale to bylo vše – 1:3. Prostřední pasáž zvládli lépe hráči z lázeňského města. V duelu vložených dvojic dokázali obrátit průběh obou setů a snížili – 2:3. V singlu se náš mladíček Michael Svoboda snažil, ale na domácího Tolara neměl – 3:3. První odveta trojic byla zcela v naší režii – 3:4. Ve druhém odvetném zápase trojkových sestav byl vyrovnaný pouze první set. Druhý jsme ovládli – 3:5. Poslední zápas dne začal naším vítězstvím v první sadě. Ve druhém dějství jsme začali špatně a domácí mladíci dokázali srovnat. V rozhodující sadě jsme byli o dva míče lepší a tak jsme náročný víkend zakončili ziskem čtyř bodů do extraligové tabulky – 3:6.