7.4.2023 - 2. kolo Extraligy mužů: MNK mobilprovás Modřice - SK Start Praha 6:3

K prvnímu domácímu utkání v nové sezóně jsme nastoupili bez nemocného Pavla Kopa. Utkání, které se hrálo na palubovce Městské haly Modřice, sledovala poměrně slušná divácká návštěva.

První zápas dvojic přinesl jasnou převahu naší formace, která bez problémů došla pro první bod v utkání – 1:0. V zápase druhých dvojic nám nevyšel začátek první sady, ale v jejím průběhu jsme se dotáhli a dokázali set vyhrát. Druhý set začal stejně. Nejprve náskok hostů, na šestkách bylo srovnáno. Poslední bod ovšem patřil pražské dvojici. Rozhodující sada začala kuriózním bodem. Věnovali jsme soupeři při volbě servis. Hostující Kalas servíroval, Hanus přijmul a v tom se ozval zvuk téměř identický s hvizdem rozhodčího. Naši hráči přestali hrát v domnění, že něco není v pořádku, ale rozhodčí přiřknuli bod hostům. Zjistilo se, že ten hvizd vydal hostující Kaděra z lavičky, což během utkání zopakoval nesportovně ještě několikrát. Nicméně jsme dokázali hostující dvojku ještě chytnout na sedmičkách, ale nebodovali jsme a pak už si Start nenechal ujít srovnání stavu – 1:1. V zápase prvních trojic jsme hráli v prvním setu velmi nepřesně a prohrávali jsme 5:9. Dokázali jsme se přiblížit až na 8:9, ale poslední úder Pospíšila skončil v síti. Ve druhém setu jsme dominovali a jasně vyhráli. Ve třetím setu se došlo na devítky, kdy jsme zvládli obranu a náš kapitán prostřelil středem hostující obranu – 2:1. Ve druhém duelu trojic se naše mladá sestava snažila, ale na elitní formaci hostů neměla – 2:2. Do duelu vložených dvojic nastoupili naši benjamínci a odehráli skvělý zápas, i když občas nás zastavila drobná taktická chyba. Dá se říct, že měli zápas po celou dobu pod kontrolou a dvousetovým vítězstvím připsali velmi důležitý třetí bod – 3:2. V singlu si celkem bez problémů poradil Hanus s hostujícím Klaudym a bylo to o dva body – 4:2. V zápase elitních trojkových formací jsme po vyrovnaném průběhu první sady lépe zvládli koncovku a vedli jsme. Ve druhém setu měli mírně navrch hosté a srovnali. V rozhodujícím setu se hrálo bod za bod. Za stavu 9:9 Višvader přečetl skákaný útok Chalupy, Rosenberk nahrál Pospíšilovi, který poslední úder zvládl – 5:2. První set druhé odvetné trojice nám vyšel perfektně a snadno jsme zvítězili. Ve druhé sadě se hosté zlepšili a srovnali. V rozhodujícím setu nám povolili už jen jeden bod – 5:3. V první odvetě dvojic jsme v úvodním setu několikrát hosty chytili a dokázali je potrestat. Druhý set byl o něco vyrovnanější, ale oba naši nejzkušenější hráči prokázali pevné nervy a dovedli zápas i celé utkání k vítěznému konci – 6:3.