6.5.2023 - 7. kolo Extraligy mužů: TJ Avia Čakovice - MNK mobilprovás Modřice 3:6

K repríze loňského Superfinále jsme odcestovali bez zraněného Patrika Koloucha.

V prvních zápasech dvojic se body dělily. V úvodním duelu jsme po divokém průběhu zvládli koncovku prvního setu. Ve druhé sadě jsme na domácí neměli a v setu třetím se dostal stav na devítky, při nichž Pospíšil zablokoval smeč Tomáše Chadima – 0:1. Ve druhém klání deblů jsme jasně podlehli v prvním setu, abychom ovládli druhý. I tady se v rozhodujícím dějství dostal stav na 9:9, při kterém šel míč několikrát přes, aby nakonec Zdeněk Kalous prostřelil Rosenberka – 1:1. V prvním zápase trojic jsme domácím ukázali, že tahle disciplína nám sedí a nedali jsme jim téměř žádnou šanci na úspěch – 1:2. Ve druhém duelu trojkových sestav jsme vyhráli jasně první set, ale ve druhém se domácí zlepšili a srovnali. Třetí sada ovšem šla na naši stranu – 1:3. Ve vložené dvojici jsme prakticky po celou dobu prvního setu vedli, ale na devítkách jsme svůj útok neproměnili a domácí nás potrestali. I druhý set jsme rozehráli solidně, ale v jeho průběhu jsme vedení ztratili – 2:3. V singlu se utkali finalisté loňského MČR v téhle disciplíně. První set jasně ovládl domácí singlista, když Hanus vyrobil velké množství nevynucených chyb. Druhý set ovšem ovládl náš hráč a tak se šlo do rozhodující sady. Ta byla vyrovnaná a Hanus si dokázal vybojovat dva mečboly. Jiří Kalous ovšem získal poslední dva body a nejtěsnějším výsledkem srovnal stav celého utkání – 3:3. V první odvetě trojic jsme snadno vyhráli první set a ve druhém jsme vedli 7:3. Domácí se vzchopili a dokázali set dovést na devítky, při nichž Pospíšil nekompromisně zakončil – 3:4. Druhá odveta trojic po dvou jasných setech na obě strany došla do setu třetího, ve které jsme byli lepší my – 3:5. Měli jsme jistotu bodu a ten druhý jsme získali v první odvetě dvojic. První sadu jsme jasně vyhráli, ale utekl nám začátek setu druhého a domácí srovnali. Ve třetím setu domácí na sedmičkách chybovali a my už jsme si závěr pohlídali – 3:6