4.6.2022 - 11. kolo Extraligy mužů: NK AUSTIN Vsetín - MNK mobilprovás Modřice 0:6

K odvetnému moravskému derby jsme poprvé od prvního kola nastoupili v kompletní sestavě.

V zápase prvních dvojic se hrálo v zahajovacím setu bod za bod a minimálně se chytalo. Nám se to povedlo za stavu 7:7 a to rozhodlo. Ve druhém setu hned na začátku dvakrát nepřijmul domácí Majštiník a i když se domácí snažili dotáhnout, už se jim to v průběhu druhé sady nepovedlo – 0:1. Druhý duel dvojic přinesl v prvním dějství vyrovnanou bitvu, když jsme sice domácí několikrát chytili, ale nedokázali jsme bodovat. A tak za stavu 9:9 byli na příjmu domácí, Bílý smečoval do paty, tam byl ale se svým blokem připravený Pospíšil. Ve druhém setu jsme se utrhli hned na začátku a už v poklidném tempu jsme dovedli zápas do vítězného konce – 0:2. V souboji prvních trojic jsme od začátku prvního setu vedli a měli ho pod kontrolou. Ve druhé sadě začali lépe domácí a vytvořili si až čtyřbodový náskok. My jsme za stavu 5:8 vystřídali, za Topinku přišel na hřiště mladíček Svoboda a nakonec jsme za devítek uspěli a připsali si třetí bod – 0:3. V duelu druhých trojic byla vyrovnanější první sada, kterou jsme měli problém ukončit, jinak se hrálo podle našich not – 0:4. Souboj vložených dvojic byl v obou setech poměrně vyrovnaný, nicméně jsme byli o něco málo lepší – 0:5. V singlu začal domácí Bílý velmi dobře a dokázal Hanuse v první polovině úvodní sady donutit k chybám. Pak náš singlista přitlačil na servisu, zpřesnil svou hru a otočil průběh prvního setu. Ve druhé sadě po vyrovnaném začátku šel domácí hráč do dvoubodového vedení a vedl 5:3. Pak se opět Hanus zvedl a domácího hráče opět přetlačil – 0:6.