4.6.2022 - 12. kolo 1.Liga mužů: MNK mobilprovás Modřice B - TJ SOKOL I. Prostějov 6:3

Ve 12. kole soutěže jsme přivítali doma dosud neporažený tým Prostějova. My jsme měli k dispozici téměř kompletní sestavu. Chyběl pouze Boleloucký a Svoboda, kteří hráli odpoledne za „A“ tým a Konupka. Předpověď počasí byla původně deštivá, avšak skutečnost byla taková, že nás čekalo až tropické letní počasí.

Do zápasu prvních dvojic jsme nasadili zkušenou sestavu Pavelka, Novotný proti Matkulčikovi s Robou. Po odvážném a vydařeném prvním setu se nepovedl začátek druhého a rozhodovat se tak o prvním bodu muselo ve zkrácené sadě. Zde vyhrála zkušenost našich borců, kteří udrželi chladnou hlavu v nejtěsnější koncovce 9:9 a získali tak první bod tohoto utkání na naši stranu. 1:0 Do druhého zápasu nastoupila dvojice Halva a Burian. Neproměněné útoky i přes dobrou obranu znamenaly ztrátu prvního setu. Bohužel ani střídání dobře hrajícího Brennera nepomohlo. V setu druhém si naše dvojice zpřesnila svá mířidla na útoku a díky řadě chyb soupeře se muselo opět rozhodnout ve třetím setu. Zde to bylo bod za bod, poslední možný míč si však připsali hosté a bylo srovnáno. 1:1 První trojice nastoupila ve složení Pavelka, Novotný a Bartoš. Časté chyby v mezihře se po prohraném prvním setu podařilo napravit a šlo se tedy opět do zkráceného třetího setu, kdy jsme nezvládli koncovku 9:9 a soupeř šel do vedení. 2:1 Druhá trojice ve složení Halva, Burian a Spousta a střídající Šamalík, nezačala nejlíp, když se nám nedařilo v obraně chytat chytré útoky hostujícího Zemánka. Utkání se ale podařilo otočit a v obou setech zvládnout koncovku 9:9 a tak vyrovnat stav tohoto utkání. Skvěle zahrál Šamalík, který těžil hlavně z toho, jak dobře zná hru Zemánka se kterým působil v Ivanovicích na Hané. 2:2 Do třetí dvojice nastoupila sestava Gürtler a Šamalík. Po vyrovnaném souboji v prvním setu za stavu 9:9 Šamalík zvládnul svoji úlohu na výbornou a s přehledem bodoval. Druhý set jsme zpřesnili naši hru a připsali si veledůležitý bod tohoto utkání. 3:2 Burian vs Roba byl souboj skvělých singlistů. První set David ztratil svůj náskok a za stavu 9:9 bohužel jeho útok skončil pouze na pásce. Ve druhém setu zase David Burian zvládnul nejtěsnější koncovku a znovu rozhodoval třetí set. Vynikající výkon, kdy David původně vedl 9:7, neúnavný Roba ale hrál trpělivě a byla tu rozhodující výměna. Za stavu 9:9 zahrál David odvážný kraťas do levé části kurtu a podruhé v sezóně porazil Robu. 4:2
Do první odvetné trojice nastoupila naše trojice Pavelka, Bartoš a Novotný. Výborná hra v obraně i na útoku, kdy exceloval Pavelka na bloku. Tohle důležité utkání trojic jsme zvládli skvěle a Zemánkovu trojici porazili hladce ve dvou setech. 5:2 Druhé odvetné utkání trojic bylo v prvním setu značně ovlivněno vývojem utkání, kdy se hostující Prostějov dostal poprvé v sezóně do stavu 2:5. Naše druhá trojice hrála skvěle a první set šel jednoznačně na naši stranu. Bohužel jsme se ale nechali „ukolébat“ a ve druhém setu jsme měli problém na příjmu a hra se nám úplně rozsypala, kdy ani střídání Gürtlera nepomohlo zvrátit výsledek druhého setu. Ve třetím setu po několikáté v tomto zápase rozhodoval poslední možný míč. Kdy jsme si dali horší příjem a zápas museli rozhodovat dvojice. 5:3 Dvojice Novotný, Pavelka vstoupila do zápasu skvěle namotivována s jasným cílem, a to získat oba body tohoto zápasu a poprvé v sezóně porazit Prostějov. První set jsme vyhráli 10:7. Ve druhé setu došlo až na koncovku 9:9, kdy se výborně hrající Novotný nemýlil. 6:3