30.4. - 6.kolo 1.Liga mužů: MNK mobilprovás Modřice B - TJ SLAVOJ Český Brod 4:6

K utkání šestého kola proti týmu Českého Brodu jsme opět nastoupili v redukované sestavě, kdy pro zranění absentoval Štěpánek a z důvodu nutného záskoku v „A“ týmu dále chyběl zkušený Pavelka a mladíci Boleloucký se Svobodou. Na druhou stranu nastoupil navrátilec Konupka a dorostenec Sluka. Díky pěknému jarnímu počasí jsme si mohli odbýt letošní antukovou premiéru.

Do zápasu prvních dvojic nastoupila dvojice Burian, Novotný. K vidění byl vyrovnaný zápas plný obětavých obranných zákroků, který se rozhodoval v nejtěsnějších koncovkách. Naši borci však prokázali pevné nervy, koncovky zvládli lépe a připsali první bod v utkání. 1:0 S cílem zvýšit stav utkání vlétlo na hřiště mladé duo Bartoš, Brenner. Naši jezdci kvalitní a bezchybnou hrou získali první set, ale druhý set měl přesně opačné parametry. Rozhodnout se muselo v tiebreaku, kdy za stavu 7:7 měli naši borci smůlu na útoku a koncovku již nezvládli zachránit. 1:1 Bartoš s Brennerem na hřišti rovnou zůstali, když je v sestavě první trojice doplnil Novotný. Naše trio dlouho hledalo recept na obranu hostí, což vedlo ke ztrátě 5:8 v první sadě. Ačkoliv se domácím první set podařilo otočit a v koncovce urvat, druhý set byl v roli hostujících, a to i přes střídání Gürtlera. Rozhodnout musel třetí set, ve kterém však naši povolili hostům zisk pouze jednoho míče a dostali náš tým do vedení 2:1. Druhá trojice nastoupila ve složení Burian, Konupka a Spousta. Celý zápas byl doprovázen četnými chybami z naší strany, které hosté spolehlivě trestali. Nepomohlo ani střídání Sluky a hosté vyrovnali stav utkání na 2:2. Do vložené dvojice vlétlo duo Gürtler, Konupka. Ačkoliv se naši borci větší část prvního setu těžce seznamovali se hrou hostů, spolehlivým výkonem zápas ovládli a zvýšili na 3:2. Do zápasu singlířů jsme bezpochyby nasadili opět letos skvěle hrajícího Buriana. Ačkoliv to v prvním setu vypadalo na skreč ze strany našeho jezdce z důvodu trvajícího svalového zranění, dokázal se výborně namotivovat, a i přes konstantní bolest se probojoval do třetího setu. Ten dospěl až do stavu 9:9, kdy však celý zápas skvěle hrající Vedral nechytatelně proměnil svůj útok a vyrovnal stav utkání na 3:3. Do první otočené trojice jsme nasadili naši sestavu beze změn. Zápas bohužel rozhodly naše laciné chyby v obraně a nedostatečně kvalitní mezihra. To zkušená trojice hostů v koncovkách obou setůdokázala potrestat a poprvé v utkání se ujala vedení. 3:4 S cílem vyrovnat stav utkání nastoupila naše druhá trojice v nepozměněném složení do druhého otočeného zápasu trojic. Kvalitní a bezchybnou hrou doplněnou o skvěle fungujícího Konupku na bloku naši borci lehce získali první set. Druhý set sice nabídl dramatickou koncovku, ale naši borci nenechali nic náhodě a nekompromisním technickým útokem zápas ukončili. 4:4 Výsledek utkání byl i po více než třech hodinách stále otevřený, když se o něm muselo rozhodovat až v odvetných dvojících. Do první odvetné dvojice nastoupil opět Burian s Novotným s cílem navázat na svůj výkon ze začátku utkání. K vidění byly opět dvě velmi těsné koncovky setů, ale tentokrát měli naši borci bohužel větší smůlu a koncovky ztratili. 4:5 S motivací k zisku alespoň remízového bodu nastoupili k poslednímu možnému zápasu utkání Bartoš s Brennerem. Oba sety bohužel doprovázela neschopnost našich hráčů proměňovat své útoky, což nezachránilo ani střídaní Sluky. Hosté si tak nakonec poměrně pohodově došli k zisku dvou bodů do tabulky. 4:6