30.4.2023 - předehrávka 8. kola Extraligy mužů: MNK mobilprovás Modřice - TJ Plazy 6:0

Počasí nám konečně dovolilo utkání na domácím hřišti odehrát na antuce. Nastoupili jsme bez zraněného Patrika Koloucha, s fluktuantem Quidem Bolelouckým. Hosté byli velmi oslabeni.

V zápase prvních dvojic jsme v obou setech vždy ve druhé polovině několikrát chytili a sami jsme bodovali – 1:0. To naše druhá dvojka měla výraznou převahu a jen chviličku se trápila na ve druhé půlce první sady. Ale situaci ustála a vyhrála. Druhý set už byl naprosto jednoznačný a tak šel zápas dohrát místo Pospíšila Tomáš Svoboda – 2:0. Duel prvních trojic měl velmi hladký průběh a brzo tak byl na světě náš třetí bod – 3:0. Zápas druhých trojic byl podstatně vyrovnanější v prvním setu. Hosté vedli 6:3, ale pak jsme se zkoncentrovali a výsledkem 10:8, jsme šli do vedení. Ve druhé sadě jsme už byli lepší – 4:0. Nejvyrovnanějším zápasem v utkání byl duel vložených dvojic. Tam hosté hráli v prvním setu velmi dobře, vytvořili si náskok, který jsme na konci stáhli na 8:9, ale to bylo vše. Ve druhém setu jsme vystřídali. Místo Svobody M. přišel na hřiště Boleloucký a i když svůj první útok zkazil, tak dokázali s Višvaderem průběh druhé sady otočit a ve třetím už nebylo o jejich vítězství pochyb – 5:0. V singlu dostal příležitost Michael Svoboda a ten si spravil chuť po nepovedeném výkonu ve vložené dvojici. Sice v prvním setu prohrával s hostujícím Mocem 1:5, ale po oddechovém čase se zklidnil a začal předvádět velmi dobrý výkon. První set otočil ve svůj prospěch a ve druhém už byl pánem na hřišti – 6:0.