30.4.2023 - 6. kolo 1. Ligy mužů: MNK mobilprovás Modřice B - TJ Sokol Holice 2:6

Netradičně v nedělní dopoledne jsme nastoupili k druhému víkendovému utkání proti prvoligovému nováčkovi z Holic. Naše sestava byla téměř totožná jako při sobotním výjezdu na pražskou Pankrác, kdy chyběl pouze hrající trenér Spousta, který plnil své rodinné povinnosti. Nad rámec toho chyběl dlouhodobě nemocný Konupka, zraněný Šamalík a mladí střelci Sluka, Jahoda a Jurka, kteří byli souběžně na dorosteneckém výjezdu do Českého Brodu.

Do zápasu prvních dvojic nastoupila osvědčená a sehraná dvojice Burian, Halva. Jak to tak bývá, po skvělém a jednoznačném prvním setu přišel náročný druhý set, který naše dvojice ztratila. Ve třetí sadě se však naši borci vrátili ke svému hernímu standardu a dostali náš tým do vedení 1:0. Do zápasu druhých dvojic nastoupila další sehraná dvojice torpédoborců Bolelouckého a Brennera. K vidění byl velmi vyrovnaný nohejbal a první dvě sady se tak rozdělily s rovným skóre mezi domácí a hosty. Třetí set naši střelci nezačali vůbec dobře a v důsledku chyb v mezihře prohrávali již 6:9. Ačkoliv naše duo nesložilo zbraně a dotáhlo se až na stav 8:9, dokončit obrat se jim nepodařilo a bylo srovnáno. 1:1 Druhou dvojici, tedy Bolelouckého a Brennera doplnil Bartoš a všichni společně naskočili do zápasu prvních trojic. Koncovku první sady naši jezdci ztratili, ale koncovku druhé sady naopak stáhli na svou stranu. Rozhodnout závěr třetího setu dostal za úkol střídající Burian, nicméně svůj oblíbený úder do paty vyslal kousíček do outu a hosté se mohli radovat ze svého druhého bodu v utkání. 1:2 S cílem vyrovnat nastoupila do zápasu druhých trojic zkušená sestava Halvy, Gürtlera a Štěpánka. První sadu sice naši borci v koncovce ztratili, ale ve druhém setu předvedli bezchybný výkon a jednoznačně přivolali další třetí set v utkání. Za stavu 9:9 přišel k radosti hostů ústřel ze strany rozhodčího utkání, který přehlédl v podstatě nepřehlédnutelný out po úderu útočícího Šimečka. Ačkoliv naše trojice ve výměně pokračovala, nedokázala proměnit a druhý útok již hosté zvládli na výbornou a připsali na svoji stranu třetí bod utkání. 1:3 Do nepárové části tak museli naši borci nastoupit namísto rovného stavu s dvoubodovým mankem. Nepárovou část započala naše dvojice ve složení Bartoš, Gürtler. V průběhu prvního setu se naši hráči nemohli srovnat s hrou hostující dvojice a tento set tak jednoznačně ztratili. Druhá sada nabídla přesně opačný průběh a po setech 5:10 a 10:5 byl na řadě další třetí set. Ten se však našim borcům vůbec nepovedl a nepomohlo ani střídání Štěpánka. Hosté se tak mohli radovat z trháku 1:4. S cílem zvrátit průběh utkání naskočil do zápasu singlířů Burian. David v prvním setu sice dovolil Friesovi dotáhnout ze stavu 9:4 až na 9:9, ale koncovku si pohlídal. Druhý set už byl plně v režii našeho singlířského velikána Buriana a po jediném dvousetovém zápasu celého utkání bylo sníženo na 2:4. Ačkoliv se naše trio Bartoš, Boleloucký a Brenner dostala v prvním setu do vedení 6:4, na zisk první sady to nestačilo. Poté, co naši borci poctivým výkonem získali druhý set, přišel v pořadí již šestý zkrácený set utkání. Za stavu 8:8 si naši borci vybrali v poli smolný moment a ze stavu 8:9 již koncovku otočit nedokázali. 2:5 Otázka zisku druhého bodu z utkání byla ještě otevřená a s tímto cílem naskočila do zápasu druhých otočených trojic naše sestava Halva, Gürtler a Štěpánek. První set naši borci ještě dokázali v koncovce urvat, ale vyčerpali tím svou veškerou sílu a další sadu již získat nedokázali. 2:6