29.4.2023 - 6. kolo Extraligy mužů: MNK mobilprovás Modřice - SK LIAPOR Karlovy Vary 6:1

Duel s odvěkým rivalem byl přesunut kvůli nepříznivému počasí do Městské haly a začal s patnácti minutovým zpožděním. Nastoupili jsme v kompletní sestavě.

Do dvojic jsme nastoupili v pozměněných sestavách. V té první hosté neudělali za první set ani jednu chybu, my ano a tak nejtěsnějším poměrem šel na stranu karlovarských. Ve druhé sadě jsme jasně dominovali a šlo se do třetího setu. V něm se došlo na devítky, při kterých Kop zablokoval Jakuba Medka – 1:0. Ve druhém zápase dvojic jsme v první sadě několikrát nebodovali a hosté toho využili k vedení. Druhý set jsme nejtěsnějším poměrem zvládli a opět se rozhodlo v setu třetím. Také tento duel došel do poslední možné výměny, při které Hanus na středu chytil smeč Hokra a po Pospíšilově nahrávce až za síť „bekhendem“ rozhodl – 2:0. Tento dvojkový počin byl zřejmě rozhodující pro vývoj utkání. V prvním duelu trojic se proti sobě postavili Pospíšil s Vankem a očekával se jako vždy těžký souboj. Ale tentokrát naše trojka nedala karlovarským vůbec žádnou šanci a doslova je smetla z kurtu – 3:0. V prvním setu druhých trojic jsme v první sadě promarnili náskok a nejtěsnějším poměrem podlehli. Ve druhém setu jsme byli lepší po celou dobu a srovnali jsme. V rozhodující sadě jsme za stavu 7:7 šli do trháku a připsali na naše konto čtvrtý bod – 4:0. Naši mladíci v prvním setu vložené dvojky koncertovali až do chvíle kdy špatně šlápnul Kolouch a obnovil si zranění kotníku. Nahradil jej Višvader a vítězně dohrál se Svobodou M. první set. Varští v koncovce vystřídali a jejich herní projev se ve druhém setu zlepšil a šlo se do rozhodující sady. V ní jsme byli lepší my a před singlem byl stav 5:0. V souboji jednotlivců Hanus na výborně hrajícího Tolara neměl a hosté tak snížili – 5:1. V první odvetné trojici zakončil první set na devítkách Pospíšil chladnokrevným kraťasem a určil tak ráz druhé sady, ve které jsme byli lepší a výsledkem 10:7 jsme celý boj o průběžné vedení v tabulce zakončili – 6:1.