28.9.2022 - 2. Semifinále Play-Off Extraligy mužů: TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice - MNK mobilprovás Modřice 3:5

K odvetě semifinále jsme nastoupili kompletní. Utkání bylo kvůli vytrvalému dešti přesunuto do haly a začalo o 45 minut později oproti plánovanému začátku.

V zápase prvních dvojic jsme v úvodní sadě několikrát chytili útok soupeře, bohužel tak, že jsme nebyli schopni sami zabodovat a domácí nás trestali. Ve druhém setu pokračovala naše nepřesná hra, ani střídání nepomohlo a domácí toho využili – 1:0. V duelu druhých dvojic jsme naopak hráli s přehledem, několikrát jsme využili zaváhání domácích a celkem v poklidu jsme vyrovnali – 1:1. V prvním souboji trojic nás domácí v prvním setu přehráli, ale ve druhém jsme dokázali těsně zvítězit my. V rozhodujícím setu došel stav na devítky, při kterých Matura prostřelil naši obranu – 2:1. V zápase druhých trojic nás domácí v prvním setu řádně potrápili, za stavu 9:9 Pospíšil technickým úderem rozhodl. Druhý set už byl jednodušší a opět bylo srovnáno – 2:2. V singlu začal Hanus dobře a vedl v prvním setu 4:1. Pak domácí specialista Kolenský začal hrát svou obvyklou strojovou hru, otočil průběh setu a ve druhém už jasně dominoval, když našemu hráči povolil pouze jeden bod – 3:2. V první odvetě trojic se během obou setů projevila sehranost naší formace a po vyrovnané úvodní pasáži první sady jsme ve zbytku tohoto duelu byli lepším týmem a potřetí jsme v utkání srovnali – 3:3. Když nás ve druhé odvetě trojic v prvním setu domácí doslova smetli z kurtu a domácí fanoušci bouřili, nikdo by si na naši trojku nevsadil ani pětník. Ale povedlo se. Druhou sadu jsme nejtěsnějším poměrem vyhráli a po vyrovnaném rozhodujícím setu v poslední možné výměně Kop přetlačil v souboji na síti Spilku a poprvé jsme v utkání vedli – 3:4. Duo Rosenberk, Pospíšil hrálo velký zápas a v první odvetě dvojic to lídři našeho týmu opět dokázali. Odehráli poslední duel s přehledem i přes zdravotní komplikace Lukáše a dovedli nás opět do Superfinále – 3:5.