28.5.2022 - 10. kolo Extraligy mužů: MNK mobilprovás Modřice - SK Šacung Benešov 1947 6:2

Do utkání s týmem, který se nachází na dně tabulky jsme nastoupili bez stále zraněného Lukáše Rosenberka. Navíc ráno postihly střevní potíže Petra Topinku, který nebyl schopen odehrát utkání. Premiérový start v extralize, tak zapsal fluktuant z béčka Jan Bartoš. Utkání se hrálo za poměrně silného větru.

V zápase prvních dvojic byli hosté po celou dobu úvodní sady lepší, nicméně nám se povedlo za stavu 9:9 chytit útok, bohužel jsme neproměnili. Ve druhém setu jsme po problémech na začátku zvítězili a srovnali. V rozhodujícím dějství jsme koncovku zvládli – 1:0. I ve druhém duelu dvojic jsme prohráli první set a měli namále i v sadě druhé. Poslední míč jsme získali a třetí set jsme si pohlídali – 2:0. Úvodní sadu prvního souboje trojic jsme měli ve své režii, ve druhém setu benešovští kousali o něco víc, ale i tak nestačili – 3:0. Ve druhém zápase trojic byla první sada exhibiční, ve druhé se opět hosté o něco zlepšili, ale ani tak na Pospíšilovu trojku neměli – 4:0. Duel vložených dvojic byl typickým soubojem v této disciplíně. Hráčům obou týmu vadil vítr, spousta nepřesností, ale také velká bojovnost. V rozhodujícím setu jsme prohrávali už 7:9, ale dokázali jsme dotáhnout na devítky, při nich Svoboda chytil, Boleloucký mohl hrát z druhé, ale špatně nahrál, útok soupeře Svoboda opět zachytil, ale tak, že jeho spoluhráč už mu nahrát nedokázal – 4:1. V singlu byl hostující Truc Hanusovi v prvním setu vyrovnaným soupeřem, ale poslední výměna šla na stranu našeho borce. Ve druhé sadě už byl duel jednoznačný – 5:1. V první odvetě trojic zahráli v prvním setu hosté velmi dobře a za stavu 8:8 nás zlomili. Druhou sadu jsme jasně ovládli a srovnali. Třetí set byl bod za bod a opět na osmičkách nás hosté chytili, zabodovali a při posledním útoku Dvořák zablokoval Kopa – 5:2. Ve druhé odvetě trojic silně foukal vítr a hra byla velmi rozháraná. Naštěstí koncovky obou setů jsme ovládli a připsali si další dva body do tabulky – 6:2