28.5.2022 - 10.kolo 1.Liga mužů: MNK mobilprovás Modřice B - PKS okna Žďár nad Sázavou 6:3

Utkání se soupeřem z Vysočiny se uskutečnilo na modřické „Větrné hůrce“, kdy nám chyběl ze zdravotních důvodů Novotný, Z rodinných důvodů Pavelka, Šamalík, Spousta a dlouhodobě zraněný Štěpánek. Soupeř však také nebyl kompletní a přijel k nám pouze v šesti lidech.

Do prvních dvojic za nás nastoupila dvojice Halva, Burian. Kromě mírného zaváhání v úvodu dvojice měla celý zápas naše dvojice pod kontrolou, a ačkoliv tato dvojice ve větrném počasí mnoho krásy nenabrala, tak to stačilo na průběžné vedení. 1:0 Zápas druhých a obnovení spolupráce z dorostenecké ligy v podání Bolelouckého a Brenera. Úvod utkání byl celkem vyrovnaný, když si oba týmy drželi svůj útok. Bohužel jsme se v druhé půlce nechali několikrát zablokovat a set šel za soupeřem. V druhém setu to bylo jako přes kopírák, kdy jsme opět v druhé půlce setu přestali bodovat a soupeř tak vyrovnal. 1:1 Do první trojice za nás nastoupil Gurtler, Svoboda a Halva. V prvním setu jsme měli velký problém poprat se s vysokým servisem, z čehož pramenily chyby na útoku a výsledkem byl jednoznačný set pro soupeře. V druhém setu jsme se prohodili na příjmu a rázem to začalo nést ovoce v podobě získaného setu. V třetím setu jsme si bohužel každý člen trojice vybrali slabší chvilku a výsledkem tak bylo vedení „okenářů“. 1:2 Druhá trojice ve složení Brener, Boleloucký a Bartoš nastoupila s jasným cílem a tím bylo vyrovnání nepříznivého stavu. V první půlce tohoto utkání se nám však bohužel hra nedařila, kdy soupeř chytrým útokem s blokem bodoval a my naopak několikrát vyrobili na útoku chybu. Za nepříznivého stavu v druhém setu došlo ke střídání, kdy byl vyslán na blok Burian. Tohle střídání se ukázalo jako klíčové. Rázem se zpřesnila mezihra, obrana i útok a výsledkem bylo vytoužené srovnání utkání. 2:2 V nepárové části jsme chtěli soupeři odskočit do trháku, a to se nám také povedlo. Nejprve třetí dvojice, kdy na naší straně stáli Gurtler s Konupkou. Po zvládnutém prvním setu nic nenasvědčovalo tomu, že by měl být zápas na tři sety. Bohužel soupeř v druhém setu nepříjemně naší dvojici zatápěl servisem, z čehož pramenilo vyrovnání a další zkrácená hra toho dne. Ve třetím setu se nám povedlo ovládnout koncovku a znovu překlopit vedení na naši stranu. 3:2 Singl a další větrná loterie s Burianem na naší straně. Začátek utkání patřil hostujícímu hráči a vypadalo to na opětné vyrovnání. V půlce prvního setu však převzal otěže utkání domácí borec a spolehlivým výkonem nás poprvé dostal do dvoubodového vedení. 4:2 První odvetná trojice nastoupila ve složení Gurtler, Svoboda, Halva. O osudu této trojice rozhodla koncovka prvního setu, kdy jsme v nejtěsnější koncovce prodali svůj útok. Druhý se už byl jasnou záležitostí pro domácí borce a na tabuli se přetáčelo skóre opět pro domácí. 5:2 S cílem ukončit utkání nastupovala naše druhá trojice ve složení Brener, Boleloucký a Bartoš. V prvním setu se rozhodovalo v nejtěsnější koncovce, kdy jsme bohužel špatně zvolenou obranou nechali soupeře set uzavřít. V druhém setu to vypadalo na jasnou záležitost domácích do té doby, než jsme se nechali 3x v řadě zablokovat hostujícím blokařem. Na počítadle byli opět „devítky“. Na situaci jsme reagovali střídáním a vysláním Buriana do akce. Bohužel v poslední výměně této trojice byli úspěšnější hosté a šlo se do otočených dvojic. 5:3 Souboj toho dne neporažených dvojic vyšel v prvním setu lépe našim borcům, když Burian s Halvou zvládli koncovku úvodní sady. Druhý set a opačný průběh a tentokrát hosté úspěšnější. Tentokrát jsme ale ve třetím setu tahali za delší konec. Dvakrát jsme soupeře chytili, a když jsme k tomu přidali naše proměněné útoky, tak jsme mohli po třech hodinách slavit vítězství. 6:3