27.5.2023 - 11. kolo Extraligy mužů: SKN Žatec - MNK mobilprovás Modřice 2:6

Na dalekou cestu do severních Čech jsme vyrazili bez Jakuba Pospíšila. Kapitánskou pásku tak navlékl Lukáš Rosenberk.

V zápase prvních dvojic se odehrála v obou setech vyrovnaná bitva, ve které byla nejtěsnějším poměrem úspěšnější domácí dvojice bratří Vítů – 1:0. Ve druhém duelu dvojic jsme hráli velmi dobře v první sadě a opanovali jsme ji. Druhý set nám nevyšel a domácí srovnali. Rozhodující sada však patřila po velmi dobrém výkonu nám a utkání bylo srovnané – 1:1. Ve trojicích se nám daří. I přes absenci obvyklého kapitána se nám podařilo vnutit v prvním trojkovém duelu domácím náš styl hry a dvousetovým vítězstvím jsme otočili průběh utkání – 1:2. V souboji druhých trojic jsme byli výrazně lepší a donutili jsme domácí i k velkému počtu nevynucených chyb – 1:3. Naši benjamínci tentokrát ve vložené dvojici odehráli velmi dobrý zápas, prakticky od začátku do konce byli ve vedení a přidali čtvrtý bod – 1:4. V singlu se v prvním setu hrálo poměrně vyrovnaně, rozhodl větší počet chyb na straně našeho singlisty. Ve druhém setu se z toho Hanus oklepal, velmi dobře servíroval a domácímu kapitánovi povolil pouze pět míčů. Třetí set dospěl k devítkám, při kterých náš hráč svůj patový úder nasměroval do sítě – 2:4. V první odvetě trojic byla zajímavější pouze první sada, ve které jsme sice měli celou dobu navrch, ale domácí se drželi na dostřel. Druhý set už byl jednoznačný – 2:5. V té chvíli bylo definitivně rozhodnuto o našem vítězství v základní části. V posledním duelu dne jsme brali první set, kdy zejména útoky Višvadera byly pro domácí obranu neřešitelné. Druhý set nám nevyšel a domácí srovnali. V rozhodující sadě jsme domácím povolili pouze jeden bod a utkání ukončili – 2:6