24.4. - 5.kolo 1.Liga mužů: TJ SOKOL I. Prostějov - MNK mobilprovás Modřice B 6:3

V 5. kole soutěže jsme se vydali na půdu Prostějova. Sestavu na tento zápas doprovázela řada zraněni a absence zkušených hráčů Konupky, Novotného a benjamínka Svobody.

Do zápasu prvních dvojic jsme proti zkušenému bývalému hráči z Modřic Martinu Müllerovi nasadili sestavu Burian, Brenner. Po odvážném a vydařeném prvním setu se nepovedl začátek druhého a rozhodovat se tak o prvním bodu muselo ve zkrácené sadě. Zde vyhrála zkušenost protihráčů, kteří udrželi chladnou hlavu a bez vynucených chyb získali první bod. 1:0
Do druhého zápasu nastoupila dvojice Pavelka a Boleloucký. Neproměněné útoky i přes dobrou obranu znamenaly ztrátu prvního setu. V setu druhém si naše dvojice zpřesnila svá mířidla na útoku a díky řadě chyb soupeře se muselo opět rozhodnout ve třetím setu. Zde to bylo bod za bod, v rozhodujícím posledním možném míči se ujal Pavelka zodpovědnosti a přesným úderem připsal týmu první bod. 1:1
První trojice nastoupila ve složení Brenner, Burian a Spousta. Časté chyby v mezihře se po prohraném prvním setu podařilo napravit a šlo se tedy opět do zkráceného třetího setu. Po chybách na útoku nám soupeř odskočil o 3 body, které už naše sestava nedokázala dohnat. 2:1
Druhá trojice ve složení Boleloucký, Bartoš a Pavelka si po dobré hře v obraně i na útoku získala první set. V druhém setu za stavu 9:9 obětavým výkonem Pavelka opět vyrovnal stav zápasu. 2:2
Do třetí dvojice nastoupila sestava Halva, Gürtler a střídající Bartoš. Po vyrovnaném souboji v prvním setu hostující celek za stavu 9:9 vystřídal a chtěl nás překvapit změnou na útoku. Ten naše dvojice zvládla bezpečně přijmout a ukořistit první set pro sebe. Druhý set byl i přes střídání Bartoše, který měl zpřesnit mezihru, v roli domácí dvojice a rozhodovat se muselo ve třetím setu. Zde se nám bohužel nepodařilo za stavu 9:9 zakončit a míčem v zámezí bylo rozhodnuto ve prospěch domácích. 3:2
Burian vs Roba byl souboj dosud neporažených singlistů. Vynikající výkon, minimum chyb a velká obětavost znamenaly jasné dva sety ve prospěch našeho borce. 3:3
Do první odvetné trojice nastoupila naše trojice Boleloucký, Bartoš a Pavelka. I přes výbornou hru Pavelky na útoku dokázal domácí Müller urvat první set po vyrovnaném souboji ve svůj prospěch. V druhém setu se po chybách v obraně a mezihře domácí celek ujal vedení, které si udržel až do konce. 4:3
Opět vyrovnat skóre zápasu se podařila trojice Brenner, Burian, Spousta a střídající Halva. Bohužel hned začátek prvního setu byl ve znamení častých chyb a ani střídání nepřineslo žádnou změnu. Druhý set byl podobného rázu, doplněný o nešťastné zranění Halvy. 5:3
Dvojice Boleloucký, Pavelka vstoupila do zápasu podobně jako předchozí trojice. Časté chyby jak na útoky, tak na příjmu znamenaly jasný první set pro domácí. Zlepšení v druhém setu přineslo zajímavější a vyrovnanější bitvu. Neproměněný útok v koncovce znamenal ztrátu, kterou naše dvojice nedokázala otočit a domácí tak mohli slavit výhru. 6:3