22.4.2023 - 4. kolo Extraligy mužů: MNK mobilprovás Modřice - SKN Žatec 6:4

Do druhého domácího utkání jsme kvůli nemožnosti připravit venkovní kurty, nastoupili na palubovce Městské haly v kompletním složení.

V úvodním duelu dvojic jsme nezačali v prvním setu vůbec dobře a Žatec vedl. Ve druhém setu jsme se ale hned na začátku odpoutali bodovým náskokem a udrželi jsme ho až do konce. I v rozhodujícím setu jsme byli lepší a šli jsme do vedení – 1:0. V zápase druhých dvojic byla lepší v první sadě hostující formace. Ve druhém setu jsme na konci stáhli soupeřův náskok a srovnali na devítky, ale při posledním útoku se hostující Truc se svým kraťasem nemýlil – 1:1. V úvodní sadě prvního zápasu trojic nás hosté trápili svou pestrou hrou, v závěru jsme se ale prosadili. Druhý set už byl o poznání snadnější záležitostí – 2:1. V duelu druhých trojic měla naše sestava výraznější převahu a přinesla po dvousetovém vítězství třetí bod – 3:1. Naše mladá vložená dvojka začala poněkud nervózně a brzy prohrávala 1:4 v prvním setu. Po oddechovém čase hráči zpřesnili a zklidnili hru jak v útoku, tak i v obraně a otočili průběh prvního dějství. Ve druhé sadě už jasně dominovali – 4:1. Singl přinesl v prvních dvou setech vždy celkem jednoznačný výsledek na obě strany. Šlo se tak do rozhodující sady, ve které si náš singlista vytvořil náskok, vedl 9:7, ale hostující kapitán získal otočkou druhý bod pro chmelaře – 4:2. V první odvetné trojce jsme hostům v prvním setu povolili pouze pět míčů. Ve druhé sadě se však náš soupeř zlepšil, získal jej pro sebe a o vítězi tak musela rozhodnout vyrovnaná třetí sada, ve které jsme hosty přetlačili – 5:2. V prvním setu druhé trojkové odvety jsme v první sadě vedli 6:3, ale od té doby se hosté zlepšili, dovedli nejtěsnějším poměrem sadu k vítězství a ve druhém setu už byli jasně lepší – 5:3. Dohrát utkání tak měla naše první dvojka, ale té se zápas nepovedl. Měli jsme špatný vstup do zápasu, první sadu jsme prohráli jasně a ve druhém setu jsme hostům povolili náskok, který jsme srovnali na 9:9, ale Truc na druhý pokus získal pro Žatec čtvrtý bod – 5:4. Remíza nebo vítězství? To byla otázka pro naši druhou dvojku před posledním duelem dne. To, že budeme bodovat naplno rozhodla výborná práce naší sestavy v poli, kdy jsme hostující bratrské dvojici pochytali až neuvěřitelný počet útoků a zejména ve druhém setu jsme málo vídaným výsledkem celé utkání zakončili – 6:4.