22.4.2023 - 4. kolo 1. Ligy mužů: MNK mobilprovás Modřice B - TJ Radomyšl 5:5

V dalším kole první ligy jsme přivítali na svém hřišti nováčka soutěže Radomyšl. I přes krásné počasí jsme byli nuceni utkání sehrát v hale, jelikož byly kurty po předchozím nepříznivém počasí ještě nehratelné. Ze sestavy chyběl pouze dlouhodobě nemocný Konupka.

Do prvních dvojic za nás nastoupila sestava Halva, Burian, která chtěla dostat domácí tým ihned do vedení. První set utkání byl vyrovnaný, ale koncovku naše dvojice zvládla. Druhý byl ve znamení chyb v mezihře, z čehož pramenila ztráta druhé sady a na řadu tak přišel rozhodující třetí set. V tom byla naše sestava přesnější a díky tomu získala první dílčí bod 1:0. Hra druhých dvojic a naše sestava Boleloucký, Brener. První set byl vyrovnaný a vedení se přelévalo ze strany na stranu, kdy nejtěsnějším rozdílem získali první sadu hosté. Ve druhém setu se šlo až do šestek bod za bod, kdy se nám povedlo střídání a získání dvoubodového vedení. Bohužel ani tento náskok naší dvojici nestačil a opět nejtěsnějším rozdílem padla 1:1. Následovala hra trojic, kde se rovněž jako ve dvojicích body dělily. Nejprve rozehrála svoji partii naše sestava Burian, Boleloucký, Bartoš. První set nezastihl naši trojici v dobrém rozpoložení a výsledkem byla jasná ztráta prvního dějství. Druhý set byl jako přes kopírák, ale soupeři si role prohodili a naopak naše sestava dokázala s přehledem zvítězit. Třetí rozhodující set došel až k poslednímu možnému míči, kde se hostující Nepodal nemýlil a získal pro svůj tým vedení 1:2. S tímto stavem se rozhodně nechtěl náš tým smířit a tak srovnat vyrazil Halva, Štěpánek a Šamalík. První set hrála naše sestava výrazně pod svoje možnosti a s domněním prozatímní neporazitelnosti v soutěži hrála dost laxně a dovolila soupeři jasné opanování této sady. Od druhého setu ale začala naše trojice předvádět svoji poctivou hru, soupeři oplatila v druhém setu demolici z prvního setu a rovněž třetí set patřil jasně naší sestavě, i když jsme byli nuceni střídat Šamalíka za Gűrtlera, jelikož si při obraném zákroku zablokoval krk 2:2. Tento fakt nás donutil těsně před vloženou dvojicí upravovat sestavu, kdy se po boku Gűrtlera místo plánovaného Šamalíka objevil mladík Sluka. První set ztratila naše dvojice nejtěsnějším rozdílem, kdy především vázla mezihra a následné proměňování útoků. Druhý set zlepšení nepřinesl a tak šli hosté znovu do vedení 2:3. Že pro nás bude ještě o pár minut hůře, ukázal zápas singlistů, kde bohužel náš Burian neměl svůj den, a i když bojoval, hostující Slavíček byl toho dne lepším a ve dvou setech našeho borce přetlačil 2:4. Na řadu přišli odvetné trojice, kde byl jasný cíl srovnat nepříznivě vyvíjející utkání. Trojice Burian, Boleloucký, Bartoš svoji úlohu zvládla a soupeře jasně ve dvou sadách přehrála a korigovala stav utkání 3:4. Druhá odvetná trojice na naší straně sestava Halva, Štěpánek, Gűrtler. Souboj toho dne neporažených trojic dospěl po vyrovnaném průběhu do třetí sady, kde se lámal chleba za stavu 7:7, kdy sporný míč po neshodě rozhodčích přisoudili sudí nakonec hostům, naše sestava se nedokázala do konce sady s tímto momentem vypořádat a utkání ztratila 3:5. Před odvetnými dvojicemi byl na domácím týmu těžký úkol, pokusit se obě vyhrát a získat alespoň bod za remízu. Domácí sestava Halva, Burian první krok zvládla a v pohodovém tempu smetla hostující dvojici z kurtu 4:5. Zápas tak dospěl do posledního možného utkání, kde se v každé sadě rozhodovalo vždy za stavu 8:8. K naší radosti naše sestava Boleloucký, Brener dokázala udržet pevnější nervy a po skoro čtyřhodinovém maratonu byl na světě konečný stav utkání 5:5.