21.5.2023 - 10. kolo Extraligy mužů: MNK mobilprovás Modřice - NK AUSTIN Vsetín 6:2

K odvetnému moravskému derby jsme nastoupili v kompletním složení.

V prvním zápase dvojic jsme zcela jasně vyhráli první set, ve druhém hosté vzdorovali o něco víc, ale i tak jsme duel zvládli – 1:0. Druhý duel dvojic jsme začali dobře, ovšem udělali jsme pár chybiček a první set brali hosté. Ve druhém setu jsme byli lepší a vynutili jsme si třetí set. V něm jsme sice odskočili o dva míče, ale Valaši dorovnali na devítky. Při nich poslal Pospíšil Hanusovi nahrávku do těla, ovšem ten si s ní poradil bravurně a úderem po noze rozhodl – 2:0. V prvním zápase trojic jsme zcela jasně dominovali v prvním setu. Druhý byl vyrovnanější, ale koncovka patřila nám – 3:0. Druhý duel trojic jsme měli pod kontrolou a rychle nám přibyl i čtvrtý bod v utkání – 4:0. A po prvním setu vložené dvojky to vypadalo, že budeme psát na ukazatel stavu utkání pětku. Ale bohužel se následující dvě sady dostali na devítky, kdy Svoboda M. v prvním případě při skákaném úderu brnkl o síť, ve druhém zahrál patu správně, ta se ovšem zastavila o pásku – 4:1. V singlu byl Bílý lepší Hanuse a celkem jednoznačně zvítězil – 4:2. V první odvetě trojic se ta naše dlouho trápila a v prvním setu nejtěsnějším poměrem podlehla. Druhou sadu zase stejným poměrem zvládla. I rozhodující dějství bylo vyrovnané, ale poměrem 10:8 jsme jej ovládli – 5:2. Dohrát celé utkání šla Kopova sestava, která měla po jednoznačném vítězství v prvním setu, trošku problémy ve druhé sadě, ale svůj úkol zvládla a nasměrovala oba týmy na základní čáru k pozdravu – 6:2