20.5.2023 - 9.kolo Extraligy mužů: SK Start Praha - MNK mobilprovás Modřice 3:6

K utkání na Střeleckém ostrově v Praze jsme odcestovali bez Lukáše Rosenberka, s uzdraveným Patrikem Kolouchem a poprvé letos s Petrem Topinkou.

V zápase prvních dvojic byly k vidění dva poměrně vyrovnané sety, ve kterých jsme zvládli koncovky – 0:1. Ve druhém duelu dvojic nás v prvním setu domácí předčili, my jsme se zlepšili v sadě druhé a srovnali jsme. Ve třetím setu jsme mohli odskočit na 8:6, ovšem záměr Kopa vystihl Kaděra a jeho úder z druhé zablokoval. Následně šli do trháku domácí a i když jsme srovnali na devítky, domácí smečař se při posledním útoku nemýlil – 1:1. První klání trojic začalo vyrovnanou partií v první polovině úvodní sady. Poté jsme hřiště opanovali a ve zbytku tohoto duelu jsme byli jasně lepší – 1:2. Ve druhém zápase trojic jsme snadno získali první set a donutili jsme domácí dokonce střídat. Ti se ve druhé sadě zlepšili a srovnali. V rozhodujícím setu jsme si vzpomněli na hru z první sady a celkem bez problémů jsme na své konto připsali třetí bod v utkání – 1:3. Do vložené dvojky nastoupila naše mladá sestava vlažně a brzy prohrávala 1:5. Vystřídali jsme, náš projev se o něco zlepšil, ale na rozjeté domácí hráče to nestačilo. Ve druhém setu šli domácí do dvoubodového vedení za stavu 5:5, my jsme vystřídali zpět, povedlo se nám ještě srovnat na 7:7 a 8:8, ale to bylo vše – 2:3. V singlu po vyrovnaném prvním setu domácí Chalupa ve druhém Hanuse deklasoval zejména obrovským počtem nevynucených chyb našeho hráče – 3:3. Začínalo se znovu a v prvním setu otočených trojic byli domácí lepší. Ovšem pouze do stavu 9:6. Dokázali jsme tento stav otočit ve svůj prospěch a ve druhém setu jsme byli po celou dobu ve vedení, které jsme udrželi až do konce – 3:4. Poslední duel trojic v tomhle utkání rozhodl za stavu 9:9 v první sadě blokem Pospíšil, který vystihnul záměr Ungermanna. Druhý set už byl jednoznačnou záležitostí – 3:5. S jistotou prodloužení série neporazitelnosti jsme do první dvojkové odvety vstoupili výhrou v prvním setu. Konec tohoto dějství byl ovšem smolný pro domácího Kalase, kterému při snaze zablokovat Kopa nevydrželo předloktí pravé ruky. Domácí museli do druhého setu vystřídat a my jsme jej jasně opanovali – 3:6.