20.5.2023 - 9. kolo 1. Ligy mužů: TJ Slavoj Český Brod - MNK mobilprovás Modřice B 5:5

K utkání devátého kola základní části v Českém Brodě jsme nastoupili za krásného počasí v pro nás neobvyklém počtu pěti hráčů, kteří byli doplněni o tři mladé pušky z dorosteneckého týmu. Chyběl nemocný Štěpánek, svatbující Spousta a dlouhodobě zranění Konupka a Šamalík.

Hosté naopak nastoupili v plné sestavě a „fotbalové“ jedenáctce. Do zápasu prvních dvojic nastoupila dvojice Burian, Gürtler. Naši borci sebevědomou hrou získali první set, nicméně ve druhém setu se nemohli vypořádat s rozlítaným smečovaným servisem Vedrala a tento i přes střídaní Sluky ztratili. Zkrácená sada se dostala až do úplné koncovky 9:9, ve které Gürtler nekompromisně zabodoval a dostal náš tým do vedení 0:1. S cílem navázat na zápas prvních dvojic vlétlo na hřiště sehrané duo Boleloucký, Brenner. Naši borci se sice lehce trápili v mezihře, ale vše vyrovnával smečovaný servis, který Boleloucký střílel ze svých růžových tenisových bot a který přinesl hned několik přímých bodů z podání. V koncovkách obou setů udrželi naši hráči pevnější nervy a zvýšili tak na 0:2. Do zápasu prvních trojic nastoupil Burian s Gürtlerem a Slukou. V prvním setu měla naše trojice problémy v obraně a přípravě útoku, a tak přišla rošáda a na hřiště naskočil Jurka. Ačkoliv tato změna přinesla zlepšení hry, první set už naši hráči zachránit nedokázali. Další dvě sady si však naše trojice dokázala uhlídat a v nejtěsnějších koncovkách získat 0:3. Za skvělého stavu 0:3 nastoupila do zápasu druhých trojic sestava Bartoš, Boleloucký a Brenner. Mezi našimi borci však tentokrát nepanovala harmonie, což vedlo k velkému množství nevynucených chyb. Ačkoliv se naše trio postupně zlepšovalo a mělo zisk druhé sady na dosah, za stavu 9:9 se míč od Brennerem vytlučeného bloku smolně odrazil do hřiště a hosté tak snížili na 1:3. Do zápasu třetích dvojic jsme nasadili dorostenecké pravolevácké duo Jahoda, Jurka. První set tohoto zápasu se vyznačoval nevynucenými chybami na obou stranách, kdy tento jsme nejtěsnějším možným poměrem ztratili. Začátek druhého setu nám vůbec nevyšel a ačkoliv jsme se jej pokusili zachránit změnou ve formě střídajícího Bartoše, rozjetého soupeře už se nepodařilo zastavit. 2:3 Do singlu nastoupil – kdo jiný – než David Burian. Před utkáním David avizoval, že se dobře vyspal, což se projevilo i v tomto dílčím zápase, kdy si sebevědomým výkonem ve dvou setech poradil s domácím Sýkorou a zvýšil již na 2:4. Do první otočené trojice nastoupilo naše trio Bartoš, Boleloucký a Brenner beze změny. Naši hráči bohužel potvrdili, že to v tento sobotní den „nebylo úplně ono“ a v důsledku nepřesností v mezihře a na útoku ve dvou setech podlehli zkušené trojici domácích. 3:4 S cílem nepřipustit žádné drama v koncovce utkání naskočila do druhé otočené trojice sestava Burian, Gürtler a z první trojice osvědčený Jurka. Výkon naší trojice byl v prvním setu kvalitní, ale bohužel za stavu 9:9 přišla minela ve formě neshody na příjmu z podání, v důsledku které jsme tento set ztratili. Tato skutečnost zřejmě nabudila domácí, kteří ve druhé sadě předvedli efektivní hru a i přes střídaní Sluky zajistili vyrovnání stavu utkání na 4:4. Výsledek utkání byl i po více než třech hodinách stále otevřený, když se o něm muselo rozhodovat až v odvetných dvojících. Do první odvetné dvojice nastoupil Boleloucký s Brennerem s cílem navázat na svoji výhru ze začátku utkání. To se jim však bohužel i s ohledem na přicházející fyzické vyčerpání nepodařilo a utkání tak bylo otočeno. 5:4 S motivací k zisku alespoň remízového bodu nastoupili k poslednímu možnému zápasu utkání Burian s Gürtlerem. První sadu naši borci urvali až v úplné koncovce, ale ve druhém setu se již nenechali zastavit a chytrou a bezchybnou hrou zajistili zisk jednoho bodu z utkání. 5:5