2.4.2022 – 1. kolo 1.Liga mužů: TJ Pankrác – MNK mobilprovás Modřice 5:5

K prvnímu utkání sezóny jsme nastoupili v omezené sestavě hlavně v důsledku velké marodky. Kvůli zranění nemohl hrát Kuba Spousta, Tomáš Gürtler a Kuba Štěpánek. Dále s námi nemohl odcestovat Lukáš Novotný, Milan Konupka nebo Quido Boleloucký. Naopak naše řady posílil Filip Halva. Premiéru v mužském nohejbale si tak zkusili mladíci Michael Svoboda a Tomáš Sluka. Pro mínusové teploty a sněžení nemohlo být utkání odehráno v pražském areálu na Pankráci, a tak se hráči bohužel museli přemisťovat do náhradní a prochladlé haly ve 40 km vzdálené Davli.

Do zápasu prvních dvojic vlétli Halva se Svobodou a skvělou hrou rychle získali první set. Domácí se však po nevydařeném vstupu do zápasu zmátořili a třetí set zvládli lépe. 1:0 S cílem vyrovnat nastoupila do zápasu druhých dvojic zkušená sestava Buriana s Pavelkou. Naši borci celý zápas prokazovali svoje kvality a po úspěšných koncovkách dvou setů nám připsali první bod v utkání. 1:1 První trojice nastoupila v atypickém složení Bartoše a dvou blokařů Brennera a Halvy. První sadu naši borci zvládli výborně, nicméně v druhém a třetím setu prokázali menší nedostatky v mezihře. V poslední možné výměně třetího setu si naši hráči domluvili obranu na dobře hrajícího Závorku, ale i přes to koncovku nezvládli a nadějně rozehraný zápas ztratili. 2:1 Burian a Pavelka stále rozjetí ze zápasu druhých dvojic a doplnění o výborně hrajícího Svobodu společně nastoupili do zápasu prvních trojic a první set získali na svoji stranu. V druhém setu sice přišlo pár chyb a domácí si vymohli rozhodující třetí sadu, nicméně naši borci bezchybným výkonem třetí sadu ovládli a vyrovnali tak stav utkání na 2:2. Do vložené dvojice nastoupil Bartoš s Brennerem a v průběhu prvního setu se potýkali s problémy pramenícími z lehké nesehranosti. Na konci prvního setu však nastala harmonie a ve spojení s vyšší chybovostí domácích tak naši hráči zajistili třetí bod v utkání. 2:3 Do zápasu jednotlivců nastoupil v loňské sezóně veleúspěšný singlíř Burian. První set byl sice v režii Buriana, nicméně druhý set měl přesně opačný průběh. Rozhodnout se muselo až ve zkráceném setu za stavu 9:9, kdy Burian přesným útokem na čáru zvýšil stav utkání na 2:4. První odvetná trojice ve složení Burian, Pavelka a Svoboda navázala na dobré výkony z předešlých zápasů a ve dvou setech zdolala i Závorkovu trojici. 2:5
S cílem uzavřít utkání nastoupilo na hřiště trio Bartoš, Brenner a Halva. Naši hráči však bohužel nemohli vyzrát na obranu domácích a na chytře blokujícího Putíka. Nepomohla ani výměna pozicí Brennera a Halvy, a tak místo Halvy na hřiště naskočil debutant v mužském nohejbale Tom Sluka. Změna sice pomohla, nicméně otočit vývoj zápasu se našim borcům již nepodařilo a domácí tak snížili stav utkání na 3:5. Jakkoliv se našim hráčům v průběhu utkání dařilo, obě odvetné dvojice neproběhly podle našich představ. Z naší strany přišlo více chyb a troufám si říci, že po tříhodinové cestě a v té době již téměř tříhodinovém utkání i více únavy. Toho dokázali domácí využít a vybojovat tak remízu.