18.6.2022 - 14.kolo Extraligy mužů: MNK mobilprovás Modřice - TJ AVIA Čakovice 6:2

K utkání o vítězství v základní části jsme nastoupili kompletní s vědomím, že pouze vítězství 6:2 a lepší nám zaručí 1. místo. Úkol to byl proti velmi silnému soupeři přetěžký, ale ne nesplnitelný. A začali jsme dobře.

V prvním setu celého utkání se došlo na devítky, při kterých jsme byli úspěšní. Ve druhém setu jsme hosty rozebrali a povolili jim pouze čtyři míče - 1:0. I ve druhém duelu dvojic jsme dominovali v obou setech a celkem rychle jsme připsali i druhý bod - 2:0. První trojka začala velmi dobře, udělala si několikabodový náskok, který sice hosté stahovali, ale nestáhli. Ve druhém setu už neměli šanci - 3:0. Naše elitní trojkové komando mělo dobrý den a soupeři vůbec nedalo pomýšlet na úspěch. Po dvou jasných sadách jsme přesně splnili předzápasový plán a šli do vedení 4:0. V zápase vložených dvojic jsme se snažili, ale hosté byli lepší a když nepomohlo ani střídání v naší formaci, hosté si připsali první bod v utkání - 4:1. V singlu Hanus bojoval, snažil se co to šlo, ale Jiří Kalous hrál velmi zkušeně a nedal našemu borci žádnou šanci - 4:2. Věděli jsme, že teď už nesmíme Čakovicím povolit ani bod. A obě naše trojky fungovaly spolehlivě. V té první odvetné, jsme až na začátek druhého setu měli situaci pod kontrolou a připsali pátý bod - 5:2. Ve druhé trojce se bojovalo pouze v první polovině úvodního setu vyrovnaně. Pak jsme převzali otěže pevně do svých rukou a dovedli celé utkání k potřebnému vítězství 6:2