17.6.2023 - 14. kolo 1. Ligy mužů: TJ Sokol I. Prostějov - MNK mobilprovás Modřice B 5:5

Na poslední zápas základní části 1.ligy mužů jsme vyrazili na derby do Prostějova. Výsledek tohoto zápasu neměl vliv na umístění obou týmů v tabulce po základní části. Z naší sestavy chyběl dlouhodobě nemocný Konupka a mladíci Jurka a Sluka.

Do zápasu prvních dvojic jsme nasadili duo Halva, Burian. Začátek zápasu byl nervózní a hned několik našich nahrávek šlo rovnou na soupeřovu polovinu. Potom následovalo snad 6-7 chycených útoků soupeře, které se nám však nepodařilo proměnit a prohráli jsme první set. Druhý set byl prakticky stejný a prohráli jsme shodně 10:6. Tato dvojice se nám vůbec nepovedla a soupeř se dostal do vedení. 1:0. Do druhého zápasu nastoupila dvojice Gurtler, Šamalík. První set jsme se chvilku hledali a nemohli jsme se dostat do herní pohody, jak jsme od těchto borců v posledních zápasech zvyklí. Několik nepřesností, trošku smůly a první set jsme prohráli 10:7. Ve druhém setu se kluci oklepali, začali hrát svůj energický nohejbal, který nesl ovoce a druhý set putoval konečně na naši stranu. Rozhodovat musel třetí set. Ve které jsme v nejtěsnější koncovce vyhráli. 1:1. První trojice nastoupila ve složení Bartoš, Boleloucký a Brenner proti Šlezárově sestavě. Tento zápas se nám bohužel vůbec nepovedl. Brenner nemohl ideálně trefit svoje razantní údery, v poli nám několikrát utekli lehké míče. Bohužel ani změna Bolelouckého na blok a Šamalíka do pole ráz hry příliš nezměnila a prohráli jsme dvakrát 10:6. 2:1. Druhá trojice ve složení Burian, Halva, Spousta začala katastroficky. Špatný příjem, hrozná hra v poli a celkově chyba za chybou. První set jsme ostudně prohráli 10:3. Do druhého setu jsme zvolili střídání Gurtlera za Buriana. Udělali jsme i změnu v systému hry tzv. „na Slováky“, Filip Halva šel na útok bez příjmu a servis mu dělala dvojice Gurtler, Spousta. Ráz hry se neuvěřitelně změnil. Filip měl klid na útok, bodoval a několika chycenými útoky jsme dovedli zápas do třetího setu, kde jsme začali skvěle, vybudovali jsme si dvoubodový náskok a ten udrželi do konce zápasu. Důležité „zmrtvýchvstání“ proti Mullerove sestave. 2:2. Do třetí dvojice nastoupila sestava Brenner, Boleloucký střídající Jahoda. Příliš nekoukatelné utkání řečeno kulantně. První set skončil zakopnutým servisem z naší strany za stavu 9:0. Druhý set si opět s přehledem pohlídala obměněná sestava Brenner, Jahoda a vyhráli vysoko 10:3. 2:3. Burian vs. Roba bylo utkání singlu. První set Davidovi dělal problém ne příliš ideální povrch místního hřiště a obrovské nasazení Roby. Je nutno podotknout, že David závěr setu trošku vzdal. Do druhého setu však vletěl s obrovským odhodláním a vyhrál 10:8. Ve třetím setu vyhrál v nejtěsnější možné koncovce a vrátil tak porážku Robovi z domácího utkání. 2:4. Do první odvetné trojice nastoupila sestava Halva, Gurtler, Spousta a střídající Burian. V prvním setu jsme si přenesli formu z prvního dílčího utkání trojic a vyhráli jsme 10:7. Druhý set byl tahačka bod za bod, kdy jsme vyrobili několik školáckých chyb v druhé polovině setu, které se nám ale podařilo dotáhnout a za stavu 9:9 přetlačil Šlezár Halvu na Bloku a rozhodovat musel třetí set. Skvělý začátek a vysoké vítězství 10:6 ve třetím setu. 2:5. Trojice Šamalík, Bartoš, Boleloucký a střídající Brenner začala skvěle. Boleloucký svými razantními útoky rozstřílel obranu Mullerovi sestavy. Ve druhém setu zahrál výborně Muller, kterému jsme pomohli několika úsměvnými zákroky v poli, které však byli z velké části způsobeny místním hřištěm. Ve třetím setu jsme se dostali opět na 9:9, kdy Muller prostřelil blok Bolelouckého. 3:5. Dalším zápasem bylo střetnutí elitních dvojic. První set rozhodovala koncovka 9:9, když jsme si bohužel nahráli přímo do bolu a Martin Muller zavřel první set blokem. Druhý set jsme začali s obrovskou dekou pramenící z prohrané koncovky prvního setu. Prohrávali jsme už 5:2, ale neuvěřitelně jsme tento zápas dostali opět na stav 9:9 a tentokrát jsme byli úspěšnější. Ve třetím setu jsme dvakrát nezabodovali a prohráli jsme 10:8. 4:5. Do posledního zápasu tohoto dne nastoupila sestava Halva, Burian. Bohužel jsme opět nezačali dobře a prohráli jsme hlavně skrze nepřesnou mezihru. Ve druhém setu po nebezpečném výběru jednoho z míčů David Burian poukázal, že je něco špatně s jeho kolenem. Pod kolenem se mu bezprostředně po zákroku objevila boule velikosti křepelčího vajíčka. Okamžitě jsme Davida vystřídali a poslali ho koleno ledovat. Na hřiště přišel Bartoš a pral se o výhru více než srdnatě. Ovšem ani bojovnost dvojice Halva, Bartoš s vývojem zápasu nic neudělala a tohle utkání skončilo remízou. 5:5.