16.4.2022 – Předehrávka 9. kola Extraligy mužů: SKN Žatec – MNK mobilprovás Modřice 4:6

Po dohodě se soupeřem jsme v sobotním dopoledni předehrávali utkání 9. kola v Žatci, tedy týden po našem prvním vzájemném duelu v Modřicích. Chyběl nám opět Pospíšil. Oproti pátečnímu utkání v Benešově jsme udělali v sestavách dvojic změnu. Po ranní domluvě obou týmů a rozhodčích, bylo kvůli velkému chladu, utkání přesunuto do haly.

Domácí bratrské duo Vítů nám hned v úvodním zápase dvojic dalo jasně najevo, že se bude jednat o úplně jiné utkání než byla naše domácí kanárová výhra. Od poloviny prvního setu zcela jasně převzalo iniciativu a poslalo domácí tým do vedení – 1:0.
Po úvodním vítězství domácí zataktizovali a poslali svůj třetí debl do boje proti naší elitní formaci. Výsledkem byla jasná záležitost naší dvojice – 1:1.
V zápase prvních trojic se nám příliš nedařilo, domácí nás přehráli jak v poli, tak na útoku – 2:1.
V souboji druhých trojic nám nevyšel jen úvod první sady. Svým pestrým útokem nás trápil Petr Vít, ale závěry obou setů vyzněly pro nás – 2:2.
Naše třetí dvojka začala skvěle, donutila domácí formaci k chybám a šla do vedení. Ve druhém setu jsme se dostali až na devítky a domácí Sehrig rozhodl. Stejně tak tomu bylo i v rozhodujícím dějství, kdy stejný hráč zakončil chladnokrevně z druhé – 3:2.
V singlu, stejně jako v Modřicích, vyšel první set lépe úřadujícímu mistrovi světa, druhá sada byla celkem jednoznačnou záležitostí našeho hráče. Ve třetím dějství se šlo bod po bodu až do stavu 9:9. Hanus zasmečoval podání a domácí singlista si jej zvedl do stropu - 3:3.
V první odvetě trojic jsme se v prvním setu hledali a navíc na domácí straně hrál na útoku velmi chytře Ondřej Vít. Ve druhé sadě jsme se výrazně zlepšili a srovnali jsme. V rozhodující sadě jsme šli do vedení 7:5, abychom vzápětí 7:8 prohrávali. Naštěstí jsme to domácím oplatili, získali tři body v řadě a poprvé v utkání jsme šli do vedení – 3:4.
Ve druhém odvetném duelu trojic jsme tahali v prvním setu za kratší konec. Ve druhé sadě se naši smečaři prohodili na svých postech, hra nám začala fungovat lépe a povolili jsme domácím pouze čtyři míče. V rozhodujícím setu jsme vedli 7:5 a měli chycený útok domácích. Ani to nám bohužel nestačilo, získali jsme už pouze jeden bod a bylo opět srovnáno – 4:4.
V zápase elitních dvojic obou týmů se hrálo hodně bod za bod, ale nakonec jsme v první sadě byli o dva míče lepší. Ve druhém setu byli domácí prakticky celou dobu vepředu, ale nakonec se nám podařilo závěr zvládnout, když za stavu 9:9 Kop zablokoval Ondřeje Víta – 4:5.
V posledním zápase utkání měla za úkol naše druhá dvojka přehrát domácí obětovaný třetí debl a to se jí beze zbytku podařilo – 4:6.