15.4.2023 - 3. kolo Extraligy mužů: NK AUSTIN Vsetín - MNK mobilprovás Modřice 2:6

K moravskému derby jsme nastoupili s uzdraveným Pavlem Kopem, ale bez zraněného Davida Višvadera. K utkání tak byl povolán fluktuant z B týmu Quido Boleloucký. Utkání se hrálo v hale ZŠ Hovězí.

V zápase prvních dvojic se v úvodním setu hrálo převážně bod za bod. V poslední možné výměně šel míč několikrát přes síť, aby nakonec Kop vytloukl blok Zbranka. Ve druhé sadě už jsme měli mírně navrch, měli jsme náskok, který jsme udrželi až do konce – 0:1. Ve druhém duelu dvojic tentokrát naše elitní formace neměla svůj den. V útoku to nebylo úplně ono a i když v obou setech vždy přišla šance na zlomení obětavě hrajících domácích, vždycky přišla nějaká chybička navíc. Domácí tak nejtěsnějším poměrem obě sady zvládli – 1:1. Ve trojicích na nás v prvních dvou duelech domácích neměli a oba jsme je jasně ovládli – 1:3. Když v duelu vložených dvojic naši mladíci jasně vyhráli první set, zdálo se, že si půjdeme suverénně i pro další bod. Ovšem domácí se po střídání od druhého setu zvedli, se štěstím urvali druhý set a ve třetím už byli lepší – 2:3. Singl byl fotbalovou terminologií tentokrát na jednu bránu, když Hanus nedal Kúrkovi žádnou šanci a jasně zvítězil – 2:4. Odvetné trojice byly podstatně vyrovnanější než předešlé duely. V prvním setu první odvetné trojky nás hosté donutili i střídat. Za stavu 9:9 se odehrála dlouhá výměna, kterou zakončil tvrdým úderem domácí Andris někam k postranní lajně, rozhodčí označili míč v autu. Ve druhém setu jsme už měli jasně navrch – 2:5. Ve druhé odvetě jsme sice měli neustále o míč navrch, ale domácí se drželi až do poslední výměny, kterou zakončil Kop klepákem do paty. Ve druhém setu jsme si vytvořili náskok. Místo Kopa tak na hřiště přišel Tomáš Svoboda, aby dohrál tento zápas a nasbíral další zkušenosti. To se nakonec povedlo, když poslední nahrávku dostal Hanus a celé utkání ukončil – 2:6.