12.6.2022 - 13. kolo Extraligy mužů: SK LIAPOR Karlovy Vary - MNK mobilprovás Modřice 5:5

K utkání na západě Čech s naším odvěkým rivalem jsme nastoupili ve stejném složení jako v sobotním utkání doma.

Duel prvních dvojic pro nás začal velmi dobře, když jsme zcela ovládli první set. Druhá sada pro nás nezačala už tak dobře, nicméně jsme se dokázali dotáhnout a byli jsme blízko k vítězství, ale domácí srovnali. V rozhodující sadě šli domácí hned na začátku do trháku, který jsme dotáhli, ale za stavu 9:9 se Putík nemýlil - 1:0. Naše elitní dvojka začala svůj duel špatně, několikrát jsme chybovali a domácí mladíci toho využili. Ve druhém setu už naše sestava převzala iniciativu, srovnala a i v rozhodující sadě byla o něco málo lepší – 1:1. V prvním zápase trojic domácí elitní formace naší druhé trojce nedala vůbec žádnou šanci a v poklidném tempu si došla pro druhý bod – 2:1. Naše první trojka sice nebyla tak dominantní jako domácí, ale i tak dokázala ve dvou setech srovnat stav utkání – 2:2. V zápase vložených dvojic jsme si v prvním setu vytvořili náskok a vypadalo to na klidné vedení. Bohužel závěr jsme nezvládli a byli to domácí kdo šel do vedení. Ve druhém setu jsme zase otočili průběh my a šlo se do rozhodujícího setu. V něm nejprve vedli domácí 8:5, ale my jsme dokázali vyrovnat. Při stavu 9:9 propálil z druhé naši obranu Jakub Medek a domácí opět vedli – 3:2. V singlu v úvodní sadě byl domácí Hron jasně lepší, když Hanus vyrobil velké množství chyb. Ve druhém setu se náš singlista výrazně zlepšil, zpřesnil hru a srovnal. V rozhodujícím setu si vytvořil náskok, který už nepustil – 3:3. V duelu elitních trojic obou týmů jsme v prvním setu po celou dobu vedli, ale domácí dokázali nakonec nejtěsnějším poměrem vyhrát, když poslední útok proměnil Tolar. Ve druhé sadě se nám na začátku nedařilo vůbec nic. Domácí měli velký náskok, který jsme dokázali postupně stahovat, ale nestačilo to – 4:3. Velkou bitvu přinesla i druhá odveta trojic, ve které jsme vyhráli těsně první set, ve druhém jsme podlehli a ve třetím setu jsme domácí udolali – 4:4. V první odvetě dvojic jsme začali dobře, několikrát jsme chytili domácí útok a brali jsme první set. Ve druhé sadě nám nevyšel začátek, ale postupně jsme se zlepšili a předvedli jak dobrou obranu, tak i kvalitní útok a poprvé jsme v utkání vedli – 4:5. V posledním zápase dne jsme v první sadě vedli 7:5, abychom vzápětí prohrávali 7:8, vedli 9:8, ale nakonec jsme podlehli. Ve druhém setu už na naši dvojku padla deka a domácí tak zaslouženě srovnali konečný stav utkání – 5:5.