11.6.2023 - 9. Kolo Dorostenecké ligy: TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice - MNK mobilprovás Modřice 3:4

Chyběl nám pouze Svoboda, který si plnil povinnosti s modřickým áčkem v Maďarsku.

Do úvodního zápasu dvojic nastoupili Jurka se Slukou proti silné dvojici Seidl, Matura. Od začátku byla domácí dvojka lepší a nedělala na rozdíl od naší dvojice tolik chyb 1:0. I do druhého zápasu dvojic vstoupili lépe domácí, když Kalous se Zapletalem vyhráli první set. Naše dvojice Kolouch, Dlabka se ale dokázala zvednout, a nakonec nejtěsnějším možným rozdílem vyhrát ve třech setech 1:1. Náš nejhorší zápas byla první trojice. Bednář, Dlabka, Kolouch a střídající Jurka neměla šanci na elitní trojici domácích Seidl, Kalous, Matura 2:1. Rozhodujícím zápasem tak mohl být singl. Do něj nastoupil Jahoda proti domácímu Maturovi. První set byl velmi vyrovnaný a posledním možným míčem ho zvládl Jahoda. Druhý set už byl jasně v režii domácího hráče. Ve třetím setu se dostal Matura do vedení 9:6 a vypadalo to, že utkání zvládne. Ale opak byl pravdou a Jahoda se tak po skvělém výkonu radoval z velké otočky a srovnal tak stav zápasů 2:2. Velmi vyrovnaná byla i druhá trojka. Sluka, Kolouch a Bednář vyzvali Seidla, Kalouse, Strculu a střídajícího Zapletala. Celé utkání bylo velmi vyrovnané a šlo se znovu do třetího setu. Tam jsme bohužel udělali nějaké chybky na nahrávce a na útoku, a to nás stálo zápas 3:2. Jistotu výhry mohli domácím zařídit Seidl s Maturou proti Kolouchovi, Dlabkovi a alternujícímu Jahodovi. První set patřil domácím. V tom druhém jsme svoji hru zvedli a poslali zápas do třetího setu. Velmi vyrovnaný průběh znamenal stav 9:9. Dlabka prokázal klid a dokázal svůj útok proměnit 3:3. Musela tak rozhodnout rozhodující dvojka, do které stejně jako minulý týden proti Č. Brodu nastoupili Jurka se Slukou a proti nim Kalous se Zapletalem a alternujícím Strculou. Sluka skvělým podáním dělal domácím velké problémy, a i díky tomu jsme se radovali z jasné výhry a celkového vítězství 3:4.