1. Liga - SF3: SK Start Praha - MNK mobilprovás Modřice 'B' 2:5

K rozhodujícímu semifinále 1.ligy mužů jsme mířili opět k našemu rivalovi na Střelecký ostrov. Ze základní sestavy tentokrát chyběl Novotný, Gürtler, Štěpánek a Jonas. Na třetí střetnutí jsme odjeli dostatečně namotivováni s jasným cílem postoupit po delší odmlce do finále 1.ligy mužů. Novým kapitánem pro toto utkání byl Honza Pavelka.

První zápas dvojic byl bohužel opět jednoznačnou záležitostí elitní dvojice hostů, na které naši kluci bohužel nestačili. Hlavním úskalím úvodního zápasu dvojic byla obrovská chybovost na útoku, kterou Kaděra a Ungermann st. s přehledem využili a získali tak první bod na svoji stranu. – 1:0. Do druhé dvojice jsme nasadili sestavu Pavelka, Burian. Věděli jsme, že tento dílčí zápas je z kategorie nejdůležitějších. Bohužel jsme ale nezvládli koncovku prvního setu a soupeř vedl 1:0 na sety. Ve druhém setu jsme ale začali bojovat, brzo jsme si vybudovali vysoký náskok, který jsme proměnili v zisk druhého setu (10:4). V podobném nasazení pokračoval i set třetí, kdy jsme soupeři nedovolili uhrát jediný míč. – 1:1. Naše elitní první trojice ve složení Bartoš, Pavelka a Burian, měla nervóznější začátek a podruhé v zápase jsme nezvládli koncovku prvního setu. Druhý set byl ve stejném duchu jako druhý set předchozí dvojice a naše první trojice vyhrála 10:6. Ve třetím setu jsme hráli velice zodpovědně, mohli jsme se opřít o skvělý servis, mezihru i útok. Vítězství v tomto setu velmi pomohla i parádní hra Pavelky na bloku – 1:2. Naše druhá trojice ve složení Konupka, Boleloucký a Spousta spolu dlouho soutěžní utkání nehrála, což bylo patrné v některých nepřesnostech. Dostali jsme se ale do stavu 7:7, kdy jsme bohužel udělali 2 chyby a soupeři nabídli vedení 9:7. Nesložili jsme zbraně a podařilo se nám vyrovnat na 9:9, kdy jsme smolně nechytili v obraně soupeřův útok. Druhý set byl obdobný jako první, prohrávali jsme 9:7, zvolili jsme střídání Konupka – Brenner. Tomáš dvakrát proměnil svůj útok a byl tu znovu stav 9:9. Domluvili jsme se na obranu, kterou se nepodařilo dodržet a zkušený Ungermann st. vytloukl blok Brennera. – 2:2. V singlu byl vidět potřetí opět krásný nohejbal. Tůma a Burian to měli 1:1 na zápasy, takže tohle klání rozhodovalo o úspěšnějším singlistovi v tomto semifinále. V prvním velice vyrovnaném setu se došlo až na koncovku 9:9, kdy podával David Burian. Po příjmu smečovaného servisu David Tůma přiznal „dvoják“, který nikdo jiný na hřišti neviděl. Musím s velkým respektem ocenit tohle gesto fair-play. V druhém setu Tůma hrál na velké riziko, kdy drtil Buriana tvrdými a přesnými údery a ukořistil tak druhý set. Třetí set došel opět až do stavu 9:9, kdy byl šťastnější náš David Burian. – 2:3. Střetnutí prvních odvetných trojic pro nás bylo opět velice důležité utkání, kdy jsme chtěli hned navázat na parádní bod ze singlu a dostat se tak do dvoubodového vedení v zápasu. Nastoupili jsme v sestavě Konupka, Spousta, Boleloucký a střídající Brenner. V prvním setu jsme se dostali do stavu 7:7, kdy jsme chytili obětavým zákrokem útok Tůmy a následně se nám nepodařilo dostat míč na soupeřovu polovinu. Tento míč byl zlomový pro zisk prvního setu. Ve druhém setu fungovalo všechno jako z učebnice a znovu se šlo do třetího setu. V něm jsme prohrávali 9:7, nevzdali jsme se a za stavu 9:9 Boleloucký chytil Tůmův kraťas a po dobré nahrávce Konupka zkušeně zakončil na střed kolem bloku. – 2:4. Do utkání druhých odvetných trojic jsme nahecovaní nastoupili s jasným cílem, a to ukončit tento zápas a jít si za snem dalšího finále 1.ligy. Jako by to bylo pravidlem, ztratili jsme v koncovce první set. Možná na nás dolehla zodpovědnost utkání dokončit a dělali jsme velké množství chyb. Největší problém nám dělal přehled a chytrá hra Ungermanna st. Druhý set jsme přestali chybovat, naopak soupeř musel více tlačit a z toho pramenilo i několik nevynucených chyb. Ve třetím setu jsme nezachytili začátek a prohrávali 7:5. Po změně systému se nám podařilo vyrovnat set na 8:8 a hrálo se od znova. Za tohoto stavu jsme chytili další z nebezpečných útoků Ungermanna st. a Pavelka „uvězněný“ na levém kůlu chtěl hrát šlapaný kraťas, ale svůj útok zkazil. Následoval time-out, kdy jsme byli domluvení na nahrávku dále od bloku a útok přes střed, což perfektně vyšlo. Po čtvrté v utkání rozhodoval stav 9:9 ve třetím setu. Kdy soupeř chytil útok Pavelky pod blok a mohlo se slavit – 2:5.

Kaděra, Ungermann st. – Konupka, Boleloucký (Brenner) 2:0 (10:5, 10:5) – 1:0
Sachl, Tůma (Ungermann ml.) – Burian, Pavelka 1:2 (10:8, 4:10, 5:10) – 1:1
Kaděra, Tůma, Pokorný – Pavelka, Bartoš, Burian 1:2 (10:8, 6:10, 8:10) – 1:2 Ungermann ml., Ungermann st., Jechort – Spousta, Konupka, Boleloucký (Brenner) 2:0 (10:9, 10:9) – 2:2
Tůma – Burian 1:2 (9:10, 10:8, 9:10) – 2:3
Kaděra, Tůma, Pokorný – Spousta, Konupka, Boleloucký (Brenner) 1:2 (10:7, 5:10, 9:10) – 2:4
Ungermann ml., Ungermann st., Jechort – Pavelka, Bartoš, Burian 1:2 (10:8, 5:10, 9:10) – 2:5