1.4.2023 - 1. kolo Extraligy mužů: TJ Plazy – MNK mobilprovás Modřice 2:6

K utkání prvního kola nové sezóny jsme odcestovali v letošním kompletním složení.

Když jsme v pohodovém tempu zvítězili v prvním setu úvodního duelu dvojic, zdálo se, že utkání začneme dobře. Ve druhém setu nám ovšem nevyšel začátek, domácí se dostali do euforie a následujícím průběhu nás přehráli – 1:0. Naše elitní dvojková sestava měla za úkol srovnat. Ovšem domácí dvojka složená ze dvou levonohých hráčů hrála velmi dobře. První sadu jsme ještě ovládli a o dva míče vyhráli. Druhý set patřil jednoznačně domácím, když nás přehráli jak v obraně tak v útoku. V rozhodující sadě se domácí dostali do vedení 9:8. My jsme srovnali a při posledním útoku domácí Zelba, s přispěním Pospíšila brnkl o síť – 1:1. V prvním setu prvního zápasu trojic se hrálo poměrně vyrovnaně, ovšem nám se v poli nedařilo chytat útoky reprezentanta Kučery. Ve druhém setu jsme začali dobře, domácí donutili k chybám a výrazně je přehráli. V rozhodujícím setu jsme po vyrovnaném úvodu odskočili a poprvé v utkání jsme šli do vedení – 1:2. To druhý duel trojic byl jednoznačně pod naší kontrolou a brzo svítila trojka na našem účtu – 1:3. Ve vložené dvojce jsme se zkušenou formací domácích drželi v prvním setu krok, ale ta se při posledním útoku prosadila. Ve druhém setu jsme vyrobili několik chyb a domácí toho využili – 2:3. V singlu byl domácí Kučera v prvním setu až do stavu 9:5 jasně lepší. Pak však udělal několik chyb a náš Hanus dokázal set otočit. Ve druhém setu zase převzal otěže domácí singlista a jednoznačně jej ovládl. V setu rozhodujícím náš hráč donutil Kučeru k chybám a povolil mu pouze jeden bod – 2:4. Dalo by se to nazvat zlomovým bodem v utkání, protože v obou odvetných trojicích jsme pak byli už lepší a dvěma pohodovými výhrami jsme utkání ukončili a výsledkem 2:6 jsme si připsali první dva body do tabulky.