Městský nohejbalový klub Modřice

MNK SILNICE GROUP Modřice

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Zhodnocení sezóny 2018

Nohejbalová sezona 2018 z pohledu Městského nohejbalového klubu Modřice

V neděli 9.12.2018 byla tradičním turnajem Poslední smeč a dekorováním nejlepších nohejbalistů roku ukončena celá sezona 2018.

Městský nohejbalový klub Modřice do ní vstupoval znovu posílen o Pavla Kopa, který se po roční pauze vrátil zpět do našeho družstva. Takto posíleni jsme tedy do sezony vstupovali s těmi nejvyššími ambicemi.

A hned úvodní zápasy základní části sezony tyto ambice potvrzovaly. Nikoho tak příliš nepřekvapilo, že v září jsme suverénně ovládli celou základní část, když jsme v jejím průběhu ztratili pouhé 3 body.

Během ní pak naši hráči Kop, Rosenberk a Pospíšil získali titul na jednorázovém mistrovství České republiky dvojic v Českém Brodě.

Do play-off bojů jsme tedy nastupovali v roli favoritů a jako vítězové základní části jsme v semifinále čekali koho nám určí za soupeře čtvrtfinálové boje. Z nich pro nás vzešel tradiční rival z Karlových Varů. První zápas se hrál na našem hřišti, které jsme však z důvodu započetí prací na výstavbě nové multifunkční haly museli situovat do haly Sokola v Brně.  Varští od počátku zápasu vedli a naši chlapci v sobě museli zmobilizovat veškeré síly, aby se jim podařilo průběh zápasu otočit na naši stranu a připsat si veledůležitý první bod v sérii hrané na dva vítězné zápasy. To se nakonec podařilo a za týden jsme v Karlových Varech již chtěli postoupit do superfinále. Zápas ve Varech se nám mimořádně vydařil a po excelentním výkonu jsme ze semifinále tím nejkratším možným způsobem postoupili po dvou letech opět do superfinále.

V superfinálovém zápase, opět hraném v Praze na Podvinném mlýně, náš čekal obhájce titulu Vsetín, jehož sestava je prošpikovaná elitními slovenskými reprezentanty. V letošním roce se podařilo vzhledem k pozdějšímu začátku přímého televizního přenosu před mužské superfinále vsunout historicky první superfinálový souboj dorostenců.  A protože i v něm hráli modřičtí dorostenci, tak výprava fanoušků již pochopitelně jela i na tento zápas.

Modřičtí dorostenci v základní části sezony ovládli moravskou část soutěže a v play-off se přes Šacung Benešov a velmi silné České Budějovice probojovali do superfinále. I když jsme předchozí dva dorostenecké titulu získali, my tak náš soupeř z Českého Brodu byl vysokým favoritem. Na rozdíl od našeho družstva, které je složeno výhradně z našich odchovanců, před sezonou posílil o špičkové dorostence získané na hostování z jiných oddílů. Výsledná prohra 1:4 byla sice smutná, ale našim dorostencům, včetně jejich trenéra Laťáka, patří za stříbrnou medaili i celoroční skvělé výsledky obrovská pochvala.

Po dorosteneckém zápasu již byl na programu superfinálový zápas mužů. Zápas začal úvodním vítězstvím naší dvojice Kop-Rosenberk a po nich šla na plac dvojka Pospíšil-Müller. A možná v tomto již druhém zápase se rozhodlo o celkovém výsledku. Naši hráči bohužel v koncovce třetího rozhodujícího setu neproměnili svůj útok při matchballu, soupeř vyrovnal a následným míčem získal celý zápas a vyrovnal na 1:1. Po nich naše trojkové Pospíšilovo komandu přidalo druhý bod na 2:1 pro nás a pokud by se nám onu předchozí dvojku podařilo vyhrát, tak vedení 3:0 už bychom asi nepustili.

Takhle jsme za vedení 2:1 šli do prostřední části zápasu, který však vyšla lépe našemu soupeři. Ten po ní vedl 2:4 a k titulu mu již chyběl jediná výhra.  Naši chlapci však v sobě vydolovali všechny síly a umění a srovnali na 4:4. Šlo se tedy do rozhodujícího posledního zápasu dvojic. Zde nastoupila dvojice Pospíšil-Müller doplněná v průběhu zápasu Pelikánem, proti úřadujícím slovenským mistrům světa Stupákovi a Brutovskému. Ti byli v rozhodujícím zápase o kousek lepší a titul pro sebe po vítězství 5:4 obhájil Vsetín. My tak museli poprvé v historii zkousnout porážku v superfinálovém zápase. I prohrávat se však musí umět a troufám si říci to naši hráči dokázali se ctí.

Takže resumé A týmu za celou sezonu je vítězství v základní části extraligy, 2. místo celkově a k tomu titul na mistrovství české republiky ve dvojicích. A to nám mohou ostatní oddíly jen tiše závidět.

Naše B mužstvo vstupovalo do své druhé sezony v 1. lize, která je druhou nejvyšší tuzemskou soutěží. V té předchozí první jsme měli jediný cíl se zachránit, ale letos už jsme chtěli dokázat něco navíc. A vyšlo to nad očekávání. Skvělým závěrem sezony skončilo naše B družstvo na celkovém druhém místě. Výborná práce naší rezervy!

Soutěž krajského přeboru pak na prvních dvou místech opětovně opanovala modřická družstva, když vítězem se stal „v soutěži hostující“ dorostenecký výběr a C družstvo bylo druhé.

Doslova fantastických úspěchů dosáhli mladší žáci Modřice.  Vyhráli veškerá republiková mistrovství, když v singlech získali zlato a stříbro, a ve dvojicích a trojicích shodně zlato a bronz.  Suverénně pak také vyhráli celorepublikový celoročně hraný pohár ČNS. K tomu můžeme připočíst i výborné starší žáky. Ti však zatím vzhledem k nízkému věku na počátku limitu své kategorie nemají proti starším a fyzicky vyspělejším soupeřům tolik šancí. Lze však jednoznačně konstatovat, že spolu s vynikajícími dorostenci se Modřice o svou budoucnost v nohejbalu rozhodně nemusejí bát. V republice neexistuje oddíl, které by měl v mixu žáků a dorostenců takto početnou a hlavně kvalitní rezervu do budoucna.

V oblasti rekreačních hráčů se dvě modřické OLD BOYS sestavy účastnili dvou kategorií celosezonních soutěží okresu Brno a Brno-venkov a obě tyto soutěže dokázaly vyhrát. Získaly tam mistrovský double!

V listopadu se konalo v rumunské Kluži mistrovství světa v nohejbale, kde modřický trenér Petr Gulda se svými týmy, v nich hráli i modřičtí hráči Rosenberk, Kop a Pospíšil, získali historicky první sadu všech dostupných tří zlatých medailí.

V závěru celé sezony modřičtí hráči ovládli na začátku článku avizovanou prestižní Poslední smeč a v rámci ankety o nejlepší nohejbalisty roku 2018 získal titul pro toho nejlepšího náš Lukáš Rosenberk a Jakub Pospíšil se umístil na 3. místě.

Lze tedy konstatovat, že modřický nohejbal i v letošní sezoně získal řadu skvělých úspěchů a nadále tvoří to nejlepší co v českém i celosvětovém nohejbale existuje. Za to samozřejmě patří obrovský dík nejenom hráčů, trenérům, funkcionářům, či všem dalším kteří pomáhají, ale také našich hlavním podporovatelům a partnerům. Naším největší podporovatelem je město Modřice a já chci jménem celého oddílu městu Modřice i všem jeho občanům za podporu poděkovat.  Speciální dík pak patří

starostovi města ing. Šiškovi a místostarostce ing. Chybíkové.

Petr Jahoda

předseda

Městský nohejbalový klub Modřice z.s.

 

Datum a čas: 30.12.2018 10:16
Napsal: Antonín Stehlík
Kategorie: Zpráva z výboru

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Sleduj!

kalendář jmen

► Aktuality  na stránkách ČNS ◄

§ Rozlosování ligových soutěží 2019 §

 

 

Oddíl postranní lišty

Nadcházející události

  Oddíl postranní lišty

  Kalendář akcí
  << září 2019 >>
  PoÚtStČtSoNe
        1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30      

  Oddíl postranní lišty

  Podporují nás

           Generální sponzor:

              Hlavní sponzor:

                    Sponzoři:

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Oddíl postranní lišty

  Anketa
  Líbí se vám oficiální stránky MNK Modřice?
  Ano, jsou dobře udržované a aktualizované.
  40% (418 hlasů)
  Nevím. Občas na ně kouknu.
  29% (304 hlasů)
  Ne, neplní svůj účel.
  31% (331 hlasů)

  Oddíl postranní lišty

  Vyhledávání

  Patička stránky

  Buďte ONLINE!