Městský nohejbalový klub Modřice

Městský nohejbalový klub Modřice

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Zhodnocení sezóny 2018

Nohejbalová sezona 2018 z pohledu Městského nohejbalového klubu Modřice

V neděli 9.12.2018 byla tradičním turnajem Poslední smeč a dekorováním nejlepších nohejbalistů roku ukončena celá sezona 2018.

Městský nohejbalový klub Modřice do ní vstupoval znovu posílen o Pavla Kopa, který se po roční pauze vrátil zpět do našeho družstva. Takto posíleni jsme tedy do sezony vstupovali s těmi nejvyššími ambicemi.

A hned úvodní zápasy základní části sezony tyto ambice potvrzovaly. Nikoho tak příliš nepřekvapilo, že v září jsme suverénně ovládli celou základní část, když jsme v jejím průběhu ztratili pouhé 3 body.

Během ní pak naši hráči Kop, Rosenberk a Pospíšil získali titul na jednorázovém mistrovství České republiky dvojic v Českém Brodě.

Do play-off bojů jsme tedy nastupovali v roli favoritů a jako vítězové základní části jsme v semifinále čekali koho nám určí za soupeře čtvrtfinálové boje. Z nich pro nás vzešel tradiční rival z Karlových Varů. První zápas se hrál na našem hřišti, které jsme však z důvodu započetí prací na výstavbě nové multifunkční haly museli situovat do haly Sokola v Brně.  Varští od počátku zápasu vedli a naši chlapci v sobě museli zmobilizovat veškeré síly, aby se jim podařilo průběh zápasu otočit na naši stranu a připsat si veledůležitý první bod v sérii hrané na dva vítězné zápasy. To se nakonec podařilo a za týden jsme v Karlových Varech již chtěli postoupit do superfinále. Zápas ve Varech se nám mimořádně vydařil a po excelentním výkonu jsme ze semifinále tím nejkratším možným způsobem postoupili po dvou letech opět do superfinále.

V superfinálovém zápase, opět hraném v Praze na Podvinném mlýně, náš čekal obhájce titulu Vsetín, jehož sestava je prošpikovaná elitními slovenskými reprezentanty. V letošním roce se podařilo vzhledem k pozdějšímu začátku přímého televizního přenosu před mužské superfinále vsunout historicky první superfinálový souboj dorostenců.  A protože i v něm hráli modřičtí dorostenci, tak výprava fanoušků již pochopitelně jela i na tento zápas.

Modřičtí dorostenci v základní části sezony ovládli moravskou část soutěže a v play-off se přes Šacung Benešov a velmi silné České Budějovice probojovali do superfinále. I když jsme předchozí dva dorostenecké titulu získali, my tak náš soupeř z Českého Brodu byl vysokým favoritem. Na rozdíl od našeho družstva, které je složeno výhradně z našich odchovanců, před sezonou posílil o špičkové dorostence získané na hostování z jiných oddílů. Výsledná prohra 1:4 byla sice smutná, ale našim dorostencům, včetně jejich trenéra Laťáka, patří za stříbrnou medaili i celoroční skvělé výsledky obrovská pochvala.

Po dorosteneckém zápasu již byl na programu superfinálový zápas mužů. Zápas začal úvodním vítězstvím naší dvojice Kop-Rosenberk a po nich šla na plac dvojka Pospíšil-Müller. A možná v tomto již druhém zápase se rozhodlo o celkovém výsledku. Naši hráči bohužel v koncovce třetího rozhodujícího setu neproměnili svůj útok při matchballu, soupeř vyrovnal a následným míčem získal celý zápas a vyrovnal na 1:1. Po nich naše trojkové Pospíšilovo komandu přidalo druhý bod na 2:1 pro nás a pokud by se nám onu předchozí dvojku podařilo vyhrát, tak vedení 3:0 už bychom asi nepustili.

Takhle jsme za vedení 2:1 šli do prostřední části zápasu, který však vyšla lépe našemu soupeři. Ten po ní vedl 2:4 a k titulu mu již chyběl jediná výhra.  Naši chlapci však v sobě vydolovali všechny síly a umění a srovnali na 4:4. Šlo se tedy do rozhodujícího posledního zápasu dvojic. Zde nastoupila dvojice Pospíšil-Müller doplněná v průběhu zápasu Pelikánem, proti úřadujícím slovenským mistrům světa Stupákovi a Brutovskému. Ti byli v rozhodujícím zápase o kousek lepší a titul pro sebe po vítězství 5:4 obhájil Vsetín. My tak museli poprvé v historii zkousnout porážku v superfinálovém zápase. I prohrávat se však musí umět a troufám si říci to naši hráči dokázali se ctí.

Takže resumé A týmu za celou sezonu je vítězství v základní části extraligy, 2. místo celkově a k tomu titul na mistrovství české republiky ve dvojicích. A to nám mohou ostatní oddíly jen tiše závidět.

Naše B mužstvo vstupovalo do své druhé sezony v 1. lize, která je druhou nejvyšší tuzemskou soutěží. V té předchozí první jsme měli jediný cíl se zachránit, ale letos už jsme chtěli dokázat něco navíc. A vyšlo to nad očekávání. Skvělým závěrem sezony skončilo naše B družstvo na celkovém druhém místě. Výborná práce naší rezervy!

Soutěž krajského přeboru pak na prvních dvou místech opětovně opanovala modřická družstva, když vítězem se stal „v soutěži hostující“ dorostenecký výběr a C družstvo bylo druhé.

Doslova fantastických úspěchů dosáhli mladší žáci Modřice.  Vyhráli veškerá republiková mistrovství, když v singlech získali zlato a stříbro, a ve dvojicích a trojicích shodně zlato a bronz.  Suverénně pak také vyhráli celorepublikový celoročně hraný pohár ČNS. K tomu můžeme připočíst i výborné starší žáky. Ti však zatím vzhledem k nízkému věku na počátku limitu své kategorie nemají proti starším a fyzicky vyspělejším soupeřům tolik šancí. Lze však jednoznačně konstatovat, že spolu s vynikajícími dorostenci se Modřice o svou budoucnost v nohejbalu rozhodně nemusejí bát. V republice neexistuje oddíl, které by měl v mixu žáků a dorostenců takto početnou a hlavně kvalitní rezervu do budoucna.

V oblasti rekreačních hráčů se dvě modřické OLD BOYS sestavy účastnili dvou kategorií celosezonních soutěží okresu Brno a Brno-venkov a obě tyto soutěže dokázaly vyhrát. Získaly tam mistrovský double!

V listopadu se konalo v rumunské Kluži mistrovství světa v nohejbale, kde modřický trenér Petr Gulda se svými týmy, v nich hráli i modřičtí hráči Rosenberk, Kop a Pospíšil, získali historicky první sadu všech dostupných tří zlatých medailí.

V závěru celé sezony modřičtí hráči ovládli na začátku článku avizovanou prestižní Poslední smeč a v rámci ankety o nejlepší nohejbalisty roku 2018 získal titul pro toho nejlepšího náš Lukáš Rosenberk a Jakub Pospíšil se umístil na 3. místě.

Lze tedy konstatovat, že modřický nohejbal i v letošní sezoně získal řadu skvělých úspěchů a nadále tvoří to nejlepší co v českém i celosvětovém nohejbale existuje. Za to samozřejmě patří obrovský dík nejenom hráčů, trenérům, funkcionářům, či všem dalším kteří pomáhají, ale také našich hlavním podporovatelům a partnerům. Naším největší podporovatelem je město Modřice a já chci jménem celého oddílu městu Modřice i všem jeho občanům za podporu poděkovat.  Speciální dík pak patří

starostovi města ing. Šiškovi a místostarostce ing. Chybíkové.

Petr Jahoda

předseda

Městský nohejbalový klub Modřice z.s.

 

Datum a čas: 30.12.2018 10:16
Napsal: Antonín Stehlík
Kategorie: Historie 2018

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Ligový pohár

Oddíl postranní lišty

Dvojice MČR MLŽ


 

Oddíl postranní lišty

Singl MČR STŽ

Oddíl postranní lišty

Trojice MČR MLŽ

Oddíl postranní lišty

Divize dorost 2020

Oddíl postranní lišty

Sleduj!

 ► Aktuality  na stránkách ČNS ◄

§ Ligový pohár 2020 §

! Multifunkční hala !

♦ Rezervace sportovního centra Modřice ♦

 

Oddíl postranní lišty

Co nás čeká

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< leden 2021 >>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Oddíl postranní lišty

Podporují nás

         Generální sponzor:

            Hlavní sponzor:

                  Sponzoři:

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Patička stránky

Buďte ONLINE!