Městský nohejbalový klub Modřice

Městský nohejbalový klub Modřice

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Sezóna 2017 - shrnutí předsedy MNK Modřice

Nohejbalová sezona 2017 z pohledu Městského nohejbalového klubu SILNICE GROUP Modřice

V neděli 29.10.2017 byla superfinálovým zápasem ukončena hlavní část letošní nohejbalové sezony.

Městský nohejbalový klub SILNICE GROUP Modřice do ní vstupoval jako obhájce 3. místa z ročníku 2016 v kategorii mužů a také výrazně oslaben odchodem hlavního bombera minulých sezon Pavla Kopa. Ten z rodinných důvodů ukončil po 9 letech svoji mimořádně úspěšnou kariéru v modřických barvách a letos hrál ve znovuobnoveném týmu Holic pouze třetí nejvyšší soutěž.

Kádr A družstva jsme tak museli doplnit některými mladými hráči z B mužstva a na hostování přišel z Přerova Jan Pavelka. Samotný počátek sezony byl skvělý, když na dvou prestižních předsezónních turnajích v Přerově i ve Vsetíně dokázala naše elitní trojice Pospíšil, Müller a Rosenberk s přehledem zvítězit. V dubnu jsme tak do sezony extraligy družstev nastupovali v dobrém rozpoložení a s chutí poprat se opět o nejvyšší metu. Úvodní dva zápasy jsme celkem s přehledem vyhráli, ale co se dělo prakticky celý zbytek základní části bylo někdy až opravdu neuvěřitelné. Náš A tým postihla mimořádná série zranění téměř všech klíčových hráčů a když se zranění nevyhýbala také možným náhradám z B mužstva byla naše sestava opravdu výrazně oslabena. Tento neutěšený stav trval až do posledních srpnových zápasů a výsledkem bylo to, že náš tým postupoval do play-off bojů až z 5. pozice. To, jak se rozhodujícím způsobem výpadek klíčových hráčů projevil na výsledcích bylo zřejmé i v okamžiku, kdy v srpnu naše elitní Pospíšilova trojice po řadě měsíců nastoupila v kompletním složením a s obrovským přehledem ovládla Mistrovství ČR v trojicích. Třetím titulem v řadě dokázala to co žádná trojková sestava v celých dlouhých dějinách českého nohejbalu a stala se trojkovou legendou.

Do play-off bojů jsme tedy nastupovali nejenom zdraví, ale také s obrovskou chutí dokázat všem, které možná po úvodních výsledcích modřický nohejbal na vrcholné pozice nepasovali, jak hluboce se mýlí. Díky tomu, že jsme postupovali až ze spodní části pavouka měli jsme nevýhodu prvního a také případné třetího rozhodujícího zápasu na hřišti soupeře.

Jako první soupeř nás čekal obhájce titulu a náš tradiční rival z Karlových Varů. V prvním zápase jsme nastoupili na velmi kluzkou varskou antuku, která byla možná i za hranicí regulérnosti. Naši hráči celý zápas jen s obtížemi bojovali s povrchem a evidentně na něm zkušenější varští dovedli zápas do vítězného konce.  Za týden doma jsme museli odvracet hrozbu vyřazení.  Naši borci se však dokázali semknout a po jasné domácí výhře jsme k rozhodujícímu zápasu cestovali opět na západ republiky. Zde jsme pak po mimořádně kvalitním výkonu všech hráčů zapsali jedno z nejcennějších play-off vítězstvích v dějinách našeho klubu a hráče Karlových Varů poslali na nohejbalovou dovolenou!

Probojovali jsme se tedy do semifinále, kde nás čekal před sezonou opět mimořádně posílený tým Vsetína. Zde k prakticky kompletní slovenské reprezentaci přibyl jeden z nejlepších tuzemských smečařů budějovický Chalupa a vsetínští celkem jasně vyhráli základní část soutěže. První semifinálový zápas ve Vsetíně přinesl skvělý nohejbal, kde v koncovkách třetích setů měli více štěstí domácí hráči a tak jsme po prohře museli doba opět odvracet konec série. Tento domácí semifinálový zápas pak svoji úrovní a dramatičností přinesl jeden z nejkrásnějších nohejbalů, jaký se kdy v Modřicích odehrál. Před početnou a skvělou diváckou kulisou z řad fanoušků obou týmů se odehrála pravá „bitva na moravském poli“. Úvod vyšel lépe vsetínským a když za nepříznivého stavu 1:3 nastupoval do singlu proti velezkušenému vsetínskému bývalému mistru světa Stupákovi náš benjamínek dorostenec Hanus nestály si naše akcie příliš vysoko. Hanus však po fantastickém výkonu uhrál klíčové vítězství a nasměroval náš tým ke konečné výhře 5:4, kterou jsme uhráli v mimořádně dramatické koncovce úplně posledního možného setu. Skvělý obrat a velké povzbuzení před rozhodujícím třetím zápasem ve Vsetíně. Ten se z důvodu počasí odehrál v hale Na Lapači. Náš tým přijela povzbudit velké skupina fanoušků a od začátku viděla skvělou hru a mohutný nástup našich hráčů. Vedli jsme 0:2 a 1:3. Pak Stupák další překvapení nepřipustil a v singlu snížil na 2:3, ale na plac šla naše elitní Pospíšilova formace a případný čtvrtý bod by nás již velmi přiblížil výhře.  První set naši hoši vyhráli a vsetínští cítili, že konec sezony se jim blíží. Pak se však na hřišti začaly dít věci, které do té doby vynikající sérii zcela devalvovaly. Vsetínský hráč Chalupa ještě více stupňoval svoje slovní provokace, které používal celou sérií vůči našim hráčům. Bohužel, po jedné provokaci nedržel nervy náš klíčový hráč Jakub Pospíšil, přes síť mu k tomu řekl své a bohužel to doprovodil lehkým odstrčením vsetínského hráče. Rozhodčí v dané situaci mohli a možná měli oba incidenty řešit žlutými kartami pro oba hráče, ale rozhodli se využít možnosti, které jim řády připouští. Našemu hráči udělili červenou kartu. Tím nejenom ukončili tuto skvělou sérii, ale nám praktiky i celou sezonu. Červená karta v nohejbale znamená nemožnost dohrát v daném zápase, ale také stopku v minimálně dalších dvou zápasech. Věděli jsme tedy, že bez elitního snajpera Jakuba bychom i v případném superfinále moc nadějí neměli.  Současně emoce a pocit křivdy ve všech našich hráčích znemožnily soustředění se na sport. Prohra 5:3 nás odsoudila „jen“ k zápasu o 3. místo. Na něj jsme bez potrestaného Jakuba a z rodinných důvodů nepřítomného Radka Pelikána odjeli jen z povinnosti a letošní sezona tedy končí pro naše A mužstvo 4. místem. Vsetín pak následné superfinále hladce ovládl 5:1 a potvrdila se slova odborníků, že vítěz našeho vzájemného souboje má titul takřka jistý. Škoda, že po celé strastiplné a zraněními provázené sezoně celou naši práci devalvuje nesportovní chování soupeře a velmi rigidní výklad pravidel ze strany rozhodčích. Ale i takový je někdy sport.

I když 4 . místo v družstvech není pro A tým úspěchem, přesto výsledky ostatních nohejbalových týmu byly v letošní sezoně skvělé a zaslouží obrovské uznání :

Dorostenecký tým obhájil, bez jediné play-off porážky, titul v soutěži družstev dorostenecké ligy.

B mužstvo, které odehrálo premiérovou sezonu ve druhé nejvyšší soutěži, se i přes řadu zranění a A mužstvem odebíraných hráčů dokázalo v této soutěži udržet a i pro další sezonu tak pro naše mladé hráče zajistilo možnost rozvíjet svůj talent v této kvalitní soutěži.

Soutěž krajského přeboru pak na prvních dvou místech opanovala modřická družstva, když vítězem se stal „v soutěži hostující“ dorostenecký výběr a C družstvo bylo druhé.

Skvělých výsledků pak celý rok dosahovali naši mladší žáci. Ti, aby si zvýšili konkurenci, se účastnili Pohárových turnajů v rámci Jihomoravského kraje zápasů v kategorii starších žáků a přesto tento seriál dokázali suverénně vyhrát. Na jednorázových mistrovstvích republiky pak ve dvojicích získali 2. místo a 3. místo, ve trojicích 3. místo a v singlu 4. místo. Suverénně pak také vyhráli celorepublikový pohár ČNS v kategorii mladších žáků.

Lze tedy konstatovat, že modřický nohejbal i v letošní sezoně získal řadu skvělých úspěchů a nadále tvoří to nejlepší co v českém i celosvětovém nohejbale existuje. Za to samozřejmě patří obrovský dík nejenom hráčů, trenérům, funkcionářům, či všem dalším kteří pomáhají, ale také našich hlavním podporovatelům a sponzorům. Naším největší podporovatelem je město Modřice a vedle něj  klubu pomáhají naši další sponzoři. K těm největším patří SILNICE GROUP, Jihomoravská krajská Unie ligových klubů,  PS Brno, MobilproVás , Vít Makovský, EZOP consulting a Oseva Brno.  Všem jim patří obrovský dík.

Petr Jahoda

předseda

Městský nohejbalový klub Modřice z.s.

Datum a čas: 30.10.2017 18:46
Napsal: Antonín Stehlík
Kategorie: Historie 2017

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Ligový pohár

Oddíl postranní lišty

Dvojice MČR MLŽ


 

Oddíl postranní lišty

Singl MČR STŽ

Oddíl postranní lišty

Trojice MČR MLŽ

Oddíl postranní lišty

Sleduj!

 ► Aktuality  na stránkách ČNS ◄

§ Ligový pohár 2020 §

! Multifunkční hala !

♦ Rezervace sportovního centra Modřice ♦

 

Oddíl postranní lišty

Co nás čeká

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< září 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Oddíl postranní lišty

Podporují nás

         Generální sponzor:

            Hlavní sponzor:

                  Sponzoři:

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddíl postranní lišty

Anketa
Jak dál s ligovými soutěžemi?

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Patička stránky

Buďte ONLINE!