Městský nohejbalový klub Modřice

Městský nohejbalový klub Modřice

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Nohejbalová sezona 2019

Nohejbalová sezona 2019

 

V sobotu 26.10.2019 vyvrcholila utkáním Superfinále extraligy družstev mužů letošní nohejbalová sezona.

Do sezóny vstupoval Městský nohejbalový klub Modřice, z.s. v doposud nepoznané situaci, kdy vlivem výstavby nové multifunkční haly a přilehlého venkovní areálu musel celou svoji sportovní činnost přenést mimo Modřice. Díky přátelským vazbám starosty města ing. Šišky se starostou obce Rebešovice panem Němcem nám byl právě obcí Rebešovice nabídnut celoroční „sportovní azyl“.

Na kurtech i v přilehlém zázemí v Rebešovicích jsme po celou sezonu měli vytvořeny velmi kvalitní a přátelské podmínky pro tréninky i zápasy všech družstev.

A tým do sezony 2019 nastupoval oslabený o reprezentačního smečaře Pavla Kopa, který vlivem velmi těžkého zranění na mistrovství světa v rumunské Kluži začal hrát až v průběhu léta a vzhledem k charakteru zranění i následné složité léčbě si nastupovat do extraligy netroufal. Zbytek sezony odehrál v dresu prvoligových Holic. I přes toto výrazné oslabení ve všech disciplínách však A tým od počátku sezony předváděl kvalitní výkony. Svůj podíl na to mělo i zařazení některých dříve hráčů B týmu a také plné zapojení juniorského mistra světa Hanuse do všech disciplín. Výsledkem tak bylo 3. místo po základní části. V průběhu letního přestupového termínu se funkcionářům podařilo uzavřít přestup top smečaře Jiřího Doubravy z benešovického Šacungu a takto posílen vstoupil A tým v září do play-off zápasů. V něm jsme nejprve hladce vyřadili ve čtvrtfinále právě tým Šacungu a pak nás čekalo semifinále s tradičním a přetěžkým soupeřem – týmem Karlových Varů.  Náš tým v semifinále odehrál jedny z historicky nejlepších zápasů v play off. Nejprve zvítězil na horké půdě v Karlových Varech. V druhém domácím zápase hraném v hale na Vodově ulici, před fantastickou návštěvou více než 250 diváků, pak svůj postup po heroickém otočení výsledku z 1:4 na 5:4 dokonal. V super finálovém utkání hraném v rámci přímého přenosu ČTSPORT tým po více než čtyř hodinové epické bitvě nakonec podlehl tím nejtěsnějším možným skórem 4:5 týmu TJ Avia Čakovice. I přes toto závěrečné zklamání je však třeba hráčům A týmu poděkovat za celoroční výsledky a reprezentaci města Modřice.

A nebyli to jen oni, kteří svými výsledky dělali čest modřickému nohejbalu!

Když to vezmu po řadě tak neregistrovaní hráči OLD BOYS opět obhájili prvenství v obou kategoriích soutěží Městského přeboru Brno.

Nohejbalová skupina začátečníků trpělivě pilovala základy tohoto sportu a kluci udělali za celý rok velký pokrok.

Starší žáci, pod vedením Mirka Bednáře i když byli oproti svým konkurentům limitování věkem na začátku jejich věkové kategorie  13 až 15 let, dokázali získat dvě bronzové medaile na mistrovstvích republiky singlů a dvojic a navíc dvojitou účastí v posledním turnaji Poháru ČNS před sebe nepustli Stříbro a vyřazením Pekla se dostali i před něj. Celkově tak v poháru ČNS slaví stejně jako MLŽ konečné 1.místo hodnocení klubů..

Dorostenecký tým sice po řadě let, kdy získával tituly nebo byl jako loni druhý, letos medaili nezískal, ale někteří z hráčů již nastoupili za B tým v 1. lize, a tak tato skupina výborně splnila to hlavní co se od nich očekává – napomoci připravovat mladé hráče pro dospělý nohejbal.

C tým získal 3. místo v rámci Krajského přeboru Jihomoravského kraje.

B tým, který byl celý rok oslabován zapojením svých nejlepších hráčů do A týmu, postoupil do play-off a i když zde vypadl ve čtvrtfinále tak splnil hlavní cíl, a to záchranu v soutěži.

O A týmu už byla řeč výše, a tak mně na závěr dovolte okomentovat tu nejlepší skupinu v rámci našeho oddílu, a to tým mladších žáků. Tento tým v letošním roce vyhrál vše, co bylo v rámci českého nohejbalu k dispozici. Zcela suverénně vyhrál spojený Přebor Jihomoravského kraje a kraje Vysočina, dále s gigantickým bodovým náskokem vyhrál celoroční republikovou sérií turnajů Poháru Českého nohejbalového svazu. V rámci tři republikových šampionátů v dílčích disciplínách získal tři zlata, jedno stříbro a jedno 4. místo. Na těchto skvělých výsledcích mají hlavní zásluhu trenér Svoboda a dále hráči Svoboda, Iláš, Jahoda a F. Dlabka. Náš klub tak disponuje nejenom početně, ale hlavně kvalitativně nejlepší mládežnickou základnou v naší republice, a to je z pohledu perspektivy nohejbalu v Modřicích to nejdůležitější.

I když jsme tedy v kategorii mužů zůstali krůček od vrcholu, přesto můžeme celou sezonu 2019 v rámci komplexu všech výsledků hodnotit jen pozitivně. Za to patří dík všem hráčům, ale také trenérům a funkcionářům klubu. A samozřejmě obrovský dík patří všem, kteří nás materiálně či finančně celý rok podporovali. Kromě již zmíněné obce Rebešovice patří, tak jako již radu let, ten největší dík městu Modřice a speciálně pak panu starostovi ing. Šiškovi a paní místostarostce ing. Chybíkové. Bez výrazné podpory města Modřice by náš sport nešlo na takto vrcholové úrovni provozovat a snad to městu náš klub svými výsledky a propagací města napříč republikou i vrací.

Do nadcházející sezony 2020 bude náš klub vstupovat s možností spoluužívat nové špičkové zázemím v podobě nové multifunkční haly a prostoru venkovních kurtů. A tak zejména naše početné mládežnické oddíly mají do budoucna vytvořenu kvalitní technickou základnu pro své sportování a další reprezentaci našeho města Modřice.

Petr Jahoda, předseda

Městský nohejbalový klub Modřice, z.s.

Datum a čas: 30.10.2019 12:35
Napsal: Antonín Stehlík
Kategorie: Zpráva z výboru

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Modřické kino


 

Oddíl postranní lišty

Sleduj!

 ► Aktuality  na stránkách ČNS ◄

§ Ligový pohár 2020 §

! Multifunkční hala !

♦ Rezervace sportovního centra Modřice ♦

 

Oddíl postranní lišty

Co nás čeká

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< červenec 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Oddíl postranní lišty

Podporují nás

         Generální sponzor:

            Hlavní sponzor:

                  Sponzoři:

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddíl postranní lišty

Anketa
Jak dál s ligovými soutěžemi?

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Patička stránky

Buďte ONLINE!