MNK SILNICE GROUP Modřice

ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

NK Dynín: MNK SDS EXMOST Modřice 4:6

K pátému kolu druhé ligy jsme vyrazili do Jižních Čech na horkou půdu Dynína.  Do zápasu jsme nastoupili bez Tomáše Guldy, který plnil své povinnosti s A mužstvem a Michala Syptáka, který plnil pro změnu rodinné povinnosti. Posilněni o zkušenosti Patrika Srby z loňského ročníku jsme očekávali těžký zápas.

Do první dvojice nastoupil tradičně Lukáš s Filipem.  Mladý a houževnatý soupeř se nás bodově držel na dostřel hlavně díky technickým úderům, které na podmáčeném terénu platily.  My jsme si hráli svoji hru a trpělivě čekali na soupeřovy chyby. Ty v koncovce přišly a když jsme přidali ještě pár chycených byl z toho vyhraný první set. Ve druhém setu jsme soupeře jasně přehráli hlavně v obraně. Za stavu 9:5 jsme trochu zalaškovali a zkazili 2 svoje útoky. Drama jsme však nedovolili a klasickým kraťasem do půli hřiště získali první bod. Do druhé dvojice jsme nasadili Honzu s Milanem a kluci hlavně výbornou mezihrou a přípravou útoku soupeře v prvním setu jasně přehráli. Po změně stran se ukázalo jaký vliv má vítr a sluníčko. Soupeř nám vrátil stejnou mincí a jasně získal set druhý.  Do třetího setu jsme šli s výhodou lepší strany a nevýhodou podání. Milanovi se hned podařilo zašlápnout příjem domácích, což nás nakoplo a urvali jsme dvoubodové vedení.  Už jsme se viděli, jak slavíme dvoubodové vedení, ale dvěma neproměněnými útoky dospěl třetí set do stavu 9:9. Pěkný příjem, náhra a nekompromisní bod 0:2. Do první trojice jsme poslali Filipa, Kubu Štěpánka a Davida. Začali jsme dobře a rychle se ujali vedení 4:2. Bohužel po sporném rozhodnutí rozhodčího jsme se začali více věnovat všemu jen né hře a soupeř bez většího přičinění  otočil na 6:4. Tady Dynín ukázal, jak dokáže být v domácím prostředí nepříjemný soupeř, zvláště dáte-li mu k tomu příležitost.  Probudili se i do té doby odpočívající diváci a začaly nám těžké chvíle. Nedařila se nám příprava útoku a následně jsme přestali bodovat. Zbytek prvního setu a celý druhý set se odvíjel prakticky ve stejném duchu. My jsme se těžko prosazovali na útoku  a soupeř nás po chycených trestal. Do koncovky druhého setu jsme poslali Honzu. Naše hra se zlepšila, ale už to stačilo jen na kosmetickou úpravu skóre 1:2. Do druhé dvojky šel Milan, Kuba Spousta a Lukáš. Dařilo se nám v obraně a na útoku nám k úspěchu stačilo jen nekazit. Žádný velký výkon to nebyl, ale na vítězství dvakrát 10:5 to stačilo. Do třetí dvojky šel David a Zdenek.  První set byl vyrovnaný až do stavu 6:6, bohužel od tohoto stavu jsme si buď útok špatně nachystaly a když už jsme si ho nachystali dobře, tak se nám nepodařil proměnit. Domácí získali 2 bodový náskok a ten si udrželi až do konce prvního setu. Druhý set byl podobný jako první, občas jsme si nachystali útok pěkně, ale s proměňováním to bylo horší. Zkusili jsme ještě vystřídat Kubu Štěpánka, ale náskok domácích už byl příliš velký. Do singlu nastoupil Honza a potřebovali jsme bezpodmínečně vyhrát. Honza ale začal strašně a vyhodil snad 6 balonů, a když se mu nepodařilo přehodit ani placírkou zadarmo, začínal jsem se o výsledek opravdu bát. Naštěstí za stavu 7:1 pro domácího singlistu se Honzovi podařilo přehodit a dal tak prostor něco zkazit i domácím.  Parádní otočka a výsledek 10:7 opravdu nebyl moc Honzovou zásluhou. Druhý set hrál Honza už od úvodu a vytvořil si výrazný náskok. Pak si vzpomněl na úvod prvního setu, opět vyhodil pokazil několik balonů a set si zdramatizoval. Naštěstí tentokrát placírka vyšla domácí hráč už set dokazil 2:4. Tento zápas určitě nebyl ozdobou dne, ale byl pro nás velmi důležitý. Potřebný klid však nepřinesl. Odvetná Milanova trojice nezačala vůbec dobře a soupeř si vypracoval snad pětibodový náskok. V druhé polovině setu jsme hru zlepšili, na obrátku to však nestačilo. Druhý set byl plně v naší režii a hlavně nepříjemný soupeřův útok středem se nám podařilo dobře chytat. Ve třetím setu jsme pokračovali ve zlepšené hře a vytvořili si luxusní náskok 9:6. Ani to nám k vítězství nestačilo a prohráli jsme 10:9. Je potřeba říct, že teď měl soupeř i notnou dávku štěstí. Nic to ale nemění na tom, že prohrávat takový stav se nám nesmí stávat. Odvetná Filipova trojice byla bitva se vším všudy. Pořád se nám nedařilo bodovat podle našich představ, ale zlepšili jsme hru v poli. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. V koncovce byli opět silnější domácí a získali první set. Druhý set jsme dobojovali až do stavu 9:9. Po asi šesti výměnách nakonec druhý set ukončil domácí smečař tvrdou ranou podél bloku. Po poklidném úvodu utkání, kde nic nenasvědčovalo na drama jsme náhle museli vyhrát obě dvojice abychom urvali oba dva body. Dvojka Milan a Honza už tradičně zahráli dobře na mezihře, dařilo se jim chytat a do koncovky se jim podařil náskok 9:6. Tři zkažené útoky a byly jsme opět na devítkách. Jako již tradičně míč asi šestkrát přes a konečně bod pro nás!!! Tady je potřeba vyzdvihnout domácího hráče, který přiznal sako. To se popravdě dnes moc nevidí a za devítek už vůbec ne. Druhý set evidentně domácím došly síly 4:5. Do boje o druhý bod šel Filip s Lukášem a dali vzpomenout na výkony z loňského roku. Výbornou hrou v poli a proměňováním útoků jak svých tak po chyceným si vytvořili hned v úvodu náskok a domácí dvojici nadělili pod debla. Druhý set jsme opět měli už od úvodu  náskok. Domácím na jejich menším hřišti paradoxně dělal velký problém točený servis. A když jsme k tomu přidali asi 6 bodových kraťasů, mohli jsme se radovat z vydřených ale velice cenných bodu z Dynína.

Datum a čas: 15.05.2016 06:09
Napsal: Lukas Novotny
Kategorie: Historie 2016