MNK SILNICE GROUP Modřice B - TJ Avia Čakovice B 4:6

Za velmi slunečného, ač větrného dne jsme nastoupili k domácímu utkání, ve kterém jsme se mohli v případě úspěchu dostat na první či druhé místo tabulky první ligy. V zápase nám chyběl Honza Hanus, který plnil odpoledne povinnosti u prvního týmu.

Zápas prvních dvojic okamžitě ukázal, o jak vyrovnané utkání půjde. První dvojici tak rozhodoval až třetí set, ve kterém jsme bohužel od stavu 8:8 vyrobili dvě nevynucené chyby a soupeři tak doslova darovali první bod. Druhá naše dvojice nastoupila s jasným cílem, a to vyrovnat utkání. Bohužel hned od začátku jsme měli velkou kazivost na útoku, a naopak si nedokázali poradit s útoky soupeři. Od druhého setu jsme však zlepšili přípravu i útok a pohodově vyhráli. Druhý zápas a druhý třetí set, ve kterém jsme bohužel vyrobili opět dvě chyby v koncovce, a i tentokrát jsme soupeři situaci velice ulehčili. Následoval zápas prvních trojic. První set jsme prohospodařili v koncovce vedení, a tak jsme museli opět dotahovat, druhý a třetí set jsme si však pohlídali už obě koncovky, a tak jsme se mohli radovat se snížení stavu. Druhá naše trojice dokázala navázat na tu první a po celkem hladkém průběhu srovnala stav utkání. Bohužel se opět lámal chleba v nepárové části, která nás letos velice trápí. Třetí dvojice se trápila jak v přípravě útoku, tak v jeho následném proměňování. Nepomohlo ani střídání, a tak šli znovu hosté do vedení. Singl nabídl celkem kvalitní prvoligové utkání, kde však náš borec v koncovce vždy vyrobil více chyb, než soupeř. Do trojek jsme šli tedy s cílem srovnat stav utkání. První naše trojice byla velice vyrovnaná a nechybělo v ní mnoho dlouhých výměn, které se museli divákům líbit. Bohužel, jak už poněkolikáté jsme nezvládli koncovky setů. Hrozilo tedy konec utkání, ten však v třísetové bitvě, kdy jsme měli konečně trochu víc štěstí, odmítla naše druhá trojice. Šlo se tedy do otočených dvojic. První naše dvojice si v celku v pohodovém tempu pohrála s hostující dvojicí a rozhodovat tak musel až poslední zápas. Poslední dvojice byla od začátku velice vyrovnaná, šlo se bod za bod a poté co jsme ovládli první set, ten druhý šel za hosty. Symbolicky tak musel rozhodovat třetí set. Za stavu 8:8 jsme měli připravený útok na síti, bohužel smeč našeho hráče skončil. Když pak další výměnu hostující hráč zablokoval náš útok, bylo po 3 a půl hodinové bitvě rozhodnuto.

Gulda, Konupka - Macurek, Kalous Z. (7:10,10:6, 8:10) 0:1

Halva, Burian-Kupský, Ungermann (6:10, 10:4, 8:10) 0:2

Halva, Gulda, Štěpánek - Kalous Z., Poncar, Vacek (Ungermann) (9:10, 10:8, 10:8) 1:2

Konupka, Spousta, Burian – Macurek, Kopáček, Kupský (10:8, 10:7) 2:2

Zach, Svoboda (Spousta) – Sadílek, Poncar (3:10, 6:10) 2:3

Burian – Kalous Z. (8:10, 8:10) 2:4

Halva, Gulda, Štěpánek – Macurek, Kopáček, Kupský (8:10, 9:10) 2:5

Konupka, Spousta, Burian – Kalous Z., Poncar, Vacek (10:9, 4:10, 10:7) 3:5

Gulda, Konupka – Kupský, Ungermann (10:6, 10:5) 4:5

Halva, Burian – Kalous Z., Macurek (10:7, 8:10, 8:10) 4:6

Datum a čas: 05.05.2018 10:00