Městský nohejbalový klub Modřice

Městský nohejbalový klub Modřice

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

2. semifinále BDL: MNK Modřice - NK CLIMAX Vsetín 4:3

Do první dvojice jsme nasadili Bartoše s Bolelouckým a proti nim se postavilo duo Belko, Hyžák. Naši mladíci podali statečný výkon, když první sadu hosté vyhráli o tři míče a v druhé sadě za devítek jsme nechali Belka bez bloku a ten nekompromisním klepákem odmítl třetí set. 0:1

V zápase druhých dvojic jsme opět vsadili na sehrané duo Hanus-Svoboda a proti nim už nastoupil poprvé v sérii Andris s Majštiníkem. První set byl dlouho vyrovnaný, obě strany se tahaly o skóre, ale nakonec jsme koncovku zvládli lépe my. Vzápětí na startu druhé sady jsme si sami zavařili laxními chybami a soupeř snadno srovnal poměr setů. To co nešlo v druhé sadě, vycházelo dokonale v tie breaku a utkání bylo hned zase vyrovnané. 1:1

Zápas trojic je pro vsetínské trio disciplína jistoty a opět to potvrdili. Především Belko je na síti mnohdy nebránitelný, navíc má obrovský přesah nohy při blokování a naši smečaři si s tím nedokázali poradit. Zápas vyzněl velmi jednoznačně pro hosty. 1:2

Zápas singlu byla repríza z prvního semifinále, ale to bylo asi tak jediné, co bylo podobné. Honza Hanus předvedl výkon hraničící s dokonalosti a Hyžákovi povolil za dva sety pouhých 5 bodů. 2:2

Zápas odvetných trojic byl opět v režii hostů. Belko opět prokazoval, že je excelentní smečař a že v této kategorii nemá konkurenci. Pokud ho ještě doplnil výborně hrající Andris, tak se oba sety pouze dohrávaly. 2:3

Rozhodnout o navrácení série do Vsetína mohli hosté hned v následující dvojce. Andris s Majštiníkem nastoupili proti našim mladým nadějím a čekalo se, jak Bartoš s Bolelouckým tuto nelehkou situaci zvládnou. Celý zápas to byl neskutečný boj a obrovsky náročný na psychiku. První i druhý set se rozhodoval až za osmiček. Obě strany získaly po jednom setu a šlo se do zkrácené sady. Bartoš s Bolelouckým snadno vedli 7:5, jenže hosté stejně snadno dorovnali. Pak ale zafungoval skvělý příjem a Boleloucký z druhé propálil Andrise. Potom hosté udělali ještě jednu chybu na útoku a vítězství už jsme nepustili. 3:3

Zápas o všechno byl skutečným vrcholem celého utkání. Narazily na sebe obě první dvojky, ale hosté měli určitě v hlavách, že oni musí, jinak končí cesta za titulem. První set byl z naší strany velký chaos a kvantum laciných chyb. Rychle jsme ztratili úvod a hosté byli na koni. První sada jasně pro Belka s Hyžákem. Jenže pořád nám stačil set a půl k postupu a tak k tomu taky Hanus se Svobodou přistoupili. Od prvního míče se Svoboda s ničím nepáral a silovou hrou si postupně zvyšoval sebevědomí. Skvěle ho doplňoval Hanus v poli a zápas se musel rozhodnout až v posledním možném setu. Do něho naši hráči vlétli jako uragán, rychle vedli 7:5. Hosté sice srovnali, ale po oddechovém čase vzal na sebe odpovědnost Hanus a z druhé zasadil možná rozhodující úder. Při následném útoku Belko nezvládl ostrou smeč z druhé a daroval nám dva mečboly. První jsme ještě nevyužili, ale při druhém Svoboda zvládl okamžik pravdy a zkrácením poslal náš dorost do finále. 4:3

Komentář trenéra: "Nevím, jestli byl vůbec někdo, kdo věřil, že dokážeme uspět. Vsetín v základní části neměl konkurenci, ale myslím si, že naši hráči hráli víc srdcem, že víc chtěli. Smekám před všemi hráči, podali výkon, na který můžou být právem hrdí. Vyhráli zaslouženě, i když to byly hrozný nervy. Pokračujeme v našem snu a budeme bojovat i pro naše fanoušky, kteří zaslouží velkou pochvalu, že nás v tom nenechali. Díky!"
 
Bartoš, Boleloucký - Belko, Hyžák   0:2 (7:10,9:10)
Hanus, Svoboda (Jonas) - Andris, Majštiník (Stařičný)   2:1 (10:8,5:10,10:6)
Boleloucký, Hanus, Svoboda - Hyžák, Andris, Belko   0:2 (5:10,7:10)
Hanus - Hyžák   2:0 (10:3, 10:2)
Bartoš, Hanus, Svoboda (Jonas) - Majštiník, Belko, Andris   0:2 (5:10, 5:10)
Bartoš, Boleloucký - Andris, Majštiník (Stařičný)   2:1 (10:8, 8:10, 10:8)
Hanus, Svoboda (Jonas) - Belko, Hyžák   2:0 (3:10, 10:7, 10:8) 

Doba utkání: 2:35 hod

Počet diváků: cca 50

 

Datum a čas: 28.09.2016 10:00
Napsal: Antonín Stehlík
Kategorie: Historie 2016

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Modřické kino


 

Oddíl postranní lišty

Sleduj!

 ► Aktuality  na stránkách ČNS ◄

§ Ligový pohár 2020 §

! Multifunkční hala !

♦ Rezervace sportovního centra Modřice ♦

 

Oddíl postranní lišty

Co nás čeká

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< srpen 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Oddíl postranní lišty

Podporují nás

         Generální sponzor:

            Hlavní sponzor:

                  Sponzoři:

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddíl postranní lišty

Anketa
Jak dál s ligovými soutěžemi?

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Patička stránky

Buďte ONLINE!