Městský nohejbalový klub Modřice

Městský nohejbalový klub Modřice

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Mistrovství České republiky starších žáků 2020

Mistrovství České republiky v nohejbale starších žáků jednotlivců

 

Po úspěšném uspořádání šampionátu kategorie mladších žáků v singlu hostil areál Městské haly Modřice v sobotu 12.9.2020 obdobný šampionát kategorie starších žáků.

Jestliže mladší se prezentovali 27 účastníky tak ti starší je ještě trumfli a počtem 29 startujících hráčů ustanovili historický rekord.  Mezi nimi pak byl rekordní počet účastníků z jednoho klubu, když Městský nohejbalový klub Modřice do bojů vyslal plných 12 borců. Potvrdilo se tak, že náš klub má v mládežnických kategorií zcela výsadní postavení a naše mládežnická základna je nejen početně, ale i kvalitativně nejlepší v republice.

Šampionát se hrál za krásného slunečného počasí na všech třech venkovních kurtech, a tak jako vždy s organizací pomáhala početní skupina dobrovolníků z řad rodičů hráčů – velký dík za pomoc. Této, na hráčské kvality nejnáročnější disciplíny, se rozhodlo kromě našeho klubu zúčastnit dalších 7 oddílů. Hráči byli rozděleni do 8 skupin. Z nich vítězové postupovali přímo do osmifinále a hráči ze druhých a třetích míst šli pak do předkola play-off. Ze skupin postoupilo plných 10 modřických hráčů, když logicky vzhledem k vysokému počtu na sebe již někteří narazili už ve skupinách.

Z předkvalifikace do osmifinále pak prošlo 8 našich hráčů. V osmifinále neúprosný los na sebe poslal třikrát naše singlisty, a tak ve čtvrtfinále hrálo již pouze 5 našich borců. Byli to O. Jurka, F. Dlabka, T. Sluka, M. Svoboda a D.  Dvořák. Také ve čtvrtfinále bohužel dvě dvojice ze čtyř tvořili modřičtí, a tak do bojů o medaile prošli dva jen našich hráči – Michael Svoboda a Tomáš Sluka.  V semifinále pak Míša opět narazil na Toma. Sice jsme měli jisté jedno místo ve finále, ale los a play-off pavouk byly k nám opravdu v sobotu krutí. V bratrovražedné bitvě vyhrál Míša poměrně jistě 10:8 a 10:2 a byl tak našim finalistou. Druhým finalistou se stal Lukáš Tolar ze Stříbra. Tom Sluka se pak srdnatě pustil do boje o bronz, ale na strakonického Tomáše Votavu bohužel ve dvou setech 5:10 a 7:10 nestačil.  Před velmi početnou kulisou diváků i již vyřazených hráčů tak bylo velké finále. Dlužno podotknout, že do něj proti našemu hráči nastupoval mega favorit Lukáš Tolar. Tento hráč již hraje poslední rok v kategorii starších žáků a je fyzicky mimořádně disponovaný. Již v 15-ti letech hraje jak dorosteneckou ligu tak za tým Karlových Varů i mužské soutěže. Michael byl pak loni ještě v kategorii mladších žáků. Lukáš procházel celým turnajem zcela suverénně a svým soupeřům cestou do finále povolil 2 až 4 body v setu. Také v prvním setu prokázal svoji převahu a Míšu smetl 10:3. O přestávce mezi sety si však Michael uvědomil, že v tomto zápase nemá co ztratit a spolu s trenérem Bednářem se rozhodli pro taktiku maximálního rizika. A průběh druhého setu byl pak zcela jiný. Míša nádhernými údery na samé hranici rizika nutil soupeře k chybám a bodoval. Od počátku setu vedl a donutil si soupeře vzít první time out v turnaji. Zde Lukášův trenér, otec Petr, naordinoval svému svěřenci taktiku prudkých smečovaných servisů. A i když se Míša snažil, jak mohl, tak dělovým raném svého o více než hlavu vyššího soupeře v koncovce setu nedokázal odolat. Po čestné prohře 8:10 ve druhém setu náš hráč tak bral „pouze“ stříbro a zlato putovalo do Stříbra.

Výsledky MČR STŽ v soutěži jednotlivců 2020:

  1. místo Lukáš Tolar Baník Stříbro
  2. místo Michael Svoboda Městský nohejbalový klub Modřice
  3. místo Tomáš Votava ČZ Strakonice
  4. místo Tomáš Sluka Městský nohejbalový klub Modřice

 

Všem čtyřem nejlepším hráčům pak poháry, medaile i ceny předala za město Modřice jeho místostarostka ing. Hana Chybíková a za zvuků státní hymny na počet nového mistra republiky byl vydařený šampionát ukončen.

Naši starší žáci zopakovali stejné výsledky jako na červnovém šampionátu dosáhli jejich mladší kolegové. Opět se potvrdilo, jak těžké je vyhrávat na domácí půdě. Ale i přes absenci zlata je nutno naši hráčům i trenérům poděkovat za výsledky a skvělou reprezentaci klubu i města.

Pokud bychom se podívali na všechny letošní republikové šampionáty žákovských kategorii tak jsme z celkem 6 dostupných titulů získali 4 zlata a nim přidali také 3x druhé, 1x třetí a 3x čtvrté místo. Naši hráči i trenéři tak dokázali přetavil v úspěchy skvělé podmínky jaké jsou jim v Modřicích ze strany města, sponzorů i klubu vytvářeny.

Do konce roku nás v Modřicích čekají ještě singlový šampionát mužů a dále dvojice a trojice dorostu. Uvidíme, jestli se starším kolegům našich žáků podaří navázat na jimi dosažené úspěchy.

 

Petr Jahoda

předseda

Městský nohejbalový klub Modřice

Datum a čas: 12.09.2020 08:30
Napsal: Antonín Stehlík
Kategorie: Mládež st. žáci - MČR

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Ligový pohár

Oddíl postranní lišty

Dvojice MČR MLŽ


 

Oddíl postranní lišty

Singl MČR STŽ

Oddíl postranní lišty

Trojice MČR MLŽ

Oddíl postranní lišty

Divize dorost 2020

Oddíl postranní lišty

Sleduj!

 ► Aktuality  na stránkách ČNS ◄

§ Ligový pohár 2020 §

! Multifunkční hala !

♦ Rezervace sportovního centra Modřice ♦

 

Oddíl postranní lišty

Co nás čeká

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< říjen 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Oddíl postranní lišty

Podporují nás

         Generální sponzor:

            Hlavní sponzor:

                  Sponzoři:

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Patička stránky

Buďte ONLINE!