Městský nohejbalový klub Modřice

Městský nohejbalový klub Modřice

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Mistrovství Čeké republiky dvojic mužů 2018

Český Brod opět pro Modřice „Zlatý Brod“

Po loňském trojkovém šampionátu mužů, který hostil nohejbalový areál v Českém Brodě sem letos zavítal šampionát dvojic. Loňský trojkový šampionát byl pro naše družstvo zlatým, a tak jsme i letos do Českého Brodu jeli s touhou poprat se o co nejlepší výsledek.

Šampionát dvojic však každý rok nabízí celou řadu kandidátů na medaile, a ne vždy na něm uspějí favorité. Městský nohejbalový klub Modřice původně přihlásil dvě dvojkové sestavy, ale zranění Martina Mullera nám nominaci zkomplikovalo, a tak na letošní Mistrovství České republiky dvojic v nohejbale, které se konalo 23. června, odjela jen jedna modřická formace. Tu tvořili Pavel Kop, Lukáš Rosenberk a z lavičky jim celý den kryl záda připravený Jakub Pospíšil. Celému družstvu pak samozřejmě trenérsky šéfoval Petr Gulda.

Na šampionátu se prezentovalo celkem 20 nejlepších českých dvojic. Ty pořadatel rozdělil do čtyř skupin po pěti a podmínka pouze dvou postupujících do play-off již se od začátku turnaje postarala o napínavé souboje.

Den před šampionátem skončily tropické teploty a velká zima, podporovaná větrem a občasným deštěm nasvědčovala spíše pozimnímu termínu. Podmínky však byly pro všechny stejné a hráči se jim museli přizpůsobit.

Naše družstvo mělo v kvalifikační skupině za soupeře Čelákovice B, Žatec B, Český Brod C a jednoho z favoritů Čakovice A. Po úvodní hladké výhře nad Čelákovicemi B nastoupilo naše družstvo k utkání s domácími borci z Brodu. Do něj jsme šli jako favorité, ale právě v tomto zápase se naplno ukázala nevyzpytatelnosti jednorázových šampionátů. Našim borců nešlo prakticky nic, a naopak domácí překonávali svoje papírové možnosti. Výsledkem byla naše hladká porážka a nůž na krku – v těžkém postupovém systému i zamotaných výsledcích naší skupiny jsme si již nemohli dovolit zaváhat. Zápas proti Žatci B jsme odehráli s přehledem a po vítězství 2:0 nás  čekal souboj závěrečný. Do něj šla sestava Čakovic A i naše družstvo s tím, že poražený z tohoto zápasu se může sprchovat a vyrazit na cestu domů. Bylo tedy jasné, že šampionát opustí jeden z favoritů. Naši borci zvládli první set, ale v druhém byli naopak úspěšnější soupeři. Šlo se tedy do ošidné zkrácené koncovky třetího setu. Tady si to naši hráči velmi zkušeně pohlídali a mohli jsme se tedy těšit na čtvrtfinále.

První play-off zápas jsme hráli proti družstvu Čakovice B, které toužilo pomstít svoje kolegy z A týmu. Sestava Pachman a Souček však od samého začátku nestačila na jistou, pestrou a velmi účinnou hru naší dvojice. Po dvousetovém vítězství jsme tedy šli do bojů o medaile. V samotném čtvrtfinále se již z turnaje poroučela řada spolufavoritů – jen namátkou slovenští mistři světa Brutovský a Stupák nebo v posledním období statistiky nejúspěšnější dvojice Doubrava a Kalas.

V semifinále byli naším soupeřem hráči Žatce A v sestavě Ondřej Vít a Miloslav Štolka. Ondra Vít se s oběma našimi borci zná z řady utkání i reprezentačních akcí, a tak se čekalo kdo vymyslí na soupeře účinnější systém. Zde, tak jako v předchozích zápasech, se naplno projevilo trenérské vedení Petra Guldy z lavičky. Svými pokyny pro podání, obranu i útok perfektně našel cestu kudy prostoupit do té doby neporaženým žateckým družstvem. Výhra 2:0 nás poslala do finále.

Ve finále nás čekal obhájce loňského titulu družstvo Vsetín A v sestavě Chalupa a Plachý.

Nedali jsme jim šanci! Pavel Kop ostrým smečovaným podáním rozbíjel mezihru soupeře již v zárodku, na bloku vytvářel těžko prostupnou hráz a pokud ho vsetínští obešli, tak v poli doslova kraloval Lukáš Rosenberk, které svými obrannými zákroky bral soupeři chuť do hry. Vsetínští se snažili z útoku podáním vyřadit Pavla Kopa, ale ten vynikajícími nahrávkami nechal levonohého Lukáše Rosenberka naplno uplatnit jeho technický i tvrdý útok. A když útok vyšel na Pavla tak diváci za oplocením podvědomě ukrývali své občerstvení, protože jeho rány občas přeskakovaly až mezi ně. Naši chlapci se s nimi zkrátka vůbec nepárali a hladkou výhrou 2:0 po dvou letech vrátili do Modřic titul domácího šampiona dvojic.

Ukázalo se, že krásný nový areál v Českém Brodě modřickým barvám velmi svědčí. Po loňském premiérovém mužském šampionátu trojic ovládli i ten pořádaný druhý letošní dvojkový. Ten uzavřel první polovinu mistrovských soutěží letošního roku a já jsem velmi rád, že modřickém družstvu první pololetí vyšlo na výbornou. V extralize družstev jsme na prvním místě, vyhráli jsme dvojky a s oprávněnými ambicemi tak můžeme vyhlížet do závěrečné a rozhodující části letošní sezony. A ta začne opět v našem „zlatém“ Českém Brodě, kde 25. srpna obhajuje naše trojice Pospíšil, Muller a Rosenbek loňský titul mistra České republiky v trojicích. No tak uvidíme, zda místní areál pozlatíme potřetí v řadě za sebou…..

Pro splnění zpravodajské povinnosti zde jsou výsledky Mistrovství České republiky v nohejbale dvojic mužů za rok 2018 :

1. Městský nohejbalový klub Modřice (Pavel Kop, Lukáš Rosenberk, Jakub Pospíšil)

2. NK CLIMAX Vsetín "A" (Jan Chalupa, Michal Plachý)

3. SK NOHEJBAL Žatec "A" (Ondřej Vít, Miloslav Štolka)

4. TJ Spartak Čelákovice "B" (Martin Spilka, Jakub Ftačník)

Přeji všem hráčům, příznivcům i sponzorům pěkné a klidné prázdninové měsíce, spoustu úspěchů na tradičních turnajích a doufám, že konec léta i podzim bude pro naše družstvo podobně úspěšný.

Petr Jahoda

předseda

Městský nohejbalový klub Modřice

Datum a čas: 23.06.2018 08:30
Napsal: Antonín Stehlík
Kategorie: Historie 2018

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Modřické kino


 

Oddíl postranní lišty

Sleduj!

 ► Aktuality  na stránkách ČNS ◄

§ Ligový pohár 2020 §

! Multifunkční hala !

♦ Rezervace sportovního centra Modřice ♦

 

Oddíl postranní lišty

Co nás čeká

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< srpen 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Oddíl postranní lišty

Podporují nás

         Generální sponzor:

            Hlavní sponzor:

                  Sponzoři:

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddíl postranní lišty

Anketa
Jak dál s ligovými soutěžemi?

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Patička stránky

Buďte ONLINE!