Městský nohejbalový klub Modřice

Městský nohejbalový klub Modřice

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

MČR mladších žáků v singlu

První republikový šampionát v novém areálu Městské haly

 

V neděli 28.6.2020 se v novém areálu Městské haly v Modřicích uskutečnila první velká celorepubliková sportovní akce. Tou bylo Mistrovství České republiky v nohejbale mladších žáků v disciplíně jednotlivců. Jde o věkovou kategorii do 12-ti let.

Mladí sportovci tak symbolicky otevřeli celý areál v rámci republikových mistrovství. Na turnaji se prezentovalo celkem 27 hráčů z 11 klubů.  Městský nohejbalový klub Modřice vyslal do soutěže celkem 6 hráčů. Byli to František Dlabka, Tomáš Jahoda, Lukáš Trávníček, Antonín Mrňa, Igor Běloševič a Roman Dlabka. A samozřejmě jako pořadatel měl náš klub zajištěnou celou „armádu“ pomocníků z řad členů i rodinných příslušníků. Několik klubů z větších vzdáleností také využilo možnosti přicestovat již v sobotu a využít noclehu v rámci Městské haly.

Jak se sluší a patří turnaj 9,00 hodin ráno zahájil starosta hostitelského města ing. Josef Šiška.  Na úvod každého republikového mistrovství vždy zní státní hymna. My jsme mohli využít toho, že hráč Baníku Stříbro Ondřej Tolar je nejenom skvělým nohejbalistou, ale v současné době také představitelem hlavní dětské role v muzikálu Billy Elliot v plzeňském Divadle J.K. Tyla. Ondra tak naživo bez hudby na úvod krásně zazpíval českou státní hymnu.

A pak již vypukly boje v celkem 8 skupinách. Z nich postoupilo 8 vítězů skupin přímo do osmifinále a hráči umístění na 2. a 3. místech ve skupinách museli jít do před kvalifikace play-off.  Přímo do osmifinále postoupil František Dlabka i Tomáš Jahoda a oba již od počátku plnili roli spolufavoritů. Do před kvalifikace pak prošli Lukáš Trávníček s Antonínem Mrňou a také Roman Dlabka. Los vyšel tak, že Lukáš se zde utkal s Tondou a ze souboje vyšel jako vítěz s postupující do osmifinále Lukáš. Mladý Roman Dlabka nestačil na Červenku z Českého Brodu.  V osmifinále František Dlabka již narazil na jednoho ze spolufavoritů karlovarského Tobiáše Gregora. V nervy drásajícím zápase poslal karlovarský hráč za stavu 1:1 a 9:9 ostrý poslední servis do milimetrového autu a z postupu se radoval Fanda. Tomáš Jahoda si lehce ve dvou setech poradil s holickým Zadrobílkem. Lukáš Trávníček pak podlehl hráči Českých Budějovic Kaliankovi. Ve čtvrtfinále šel Fanda Dlabka opět na jednoho ze spolufavoritů, a to českobrodského Bálka. I toho dokázal vyřadit a čekalo ho tak semifinále a jistý boj o medaile. Tomáš Jahoda se utkal s dalším hráčem jménem Zadrobílek, ale tentokrát šlo o hráče Českého Brodu. Tom však ten den neměl slitování se žádným Zadrobílkem a bylo mu jedno odkud pocházel. Hladce ho vyřadil, a i druhý náš hráč byl v bojích o medaile.

V prvním semifinále šel náš František Dlabka na loňského stříbrného medailistu Ondřeje Tolara ze Stříbra.  Mírným favoritem byl hostující hráč, ale Fanda byl rozjetý a pomohly mu předchozí dva těžké postupové souboje. Zvítězil 2:1 na sety a měl před sebou finále. V druhém semifinále šel Tomáš Jahoda na hráče Žďáru nad Sázavou Matěje Sobotku. Tento vysoký a silný hráč byl nejlépe fyzicky disponovaným hráčem soutěže. V boji s postavou menším Tomem toho také využíval. Náš hráč bojoval, co to šlo, ale na víc, než jeden vyhraný set to nebylo. Po prohře 1:2 ho tedy čekal „jen“ zápas o bronz.

V něm záhy nastoupil pro Ondřeji Tolarovi a bohužel opět podlehl ve třetím setu 1:2. Takže z toho stejně jako na loňském šampionátu vyšla jen „brambora“.

Pak už bylo před námi očekávané skvělé finále. V něm se na Fandovi projevila únava z předchozích těžkých bojů a soupeř opět těžil ze své velké fyzické převahy.  Po výsledku 0:2 se z republikového zlata poprvé radoval loni bronzový Matěj Sobotka.

 

Pořadí na Mistrovství České republiky v nohejbale kategorie mladších žáků v singlu pro rok 2020 je tedy toto:

  1. místo Matěj Sobotka Žďár nad Sázavou
  2. místo František Dlabka MNK Modřice
  3. místo Ondřej Tolar Baník Stříbro
  4. místo Tomáš Jahoda MNK Modřice

V rámci závěrečného ceremoniálu předával medaile opět pan starosta ing. Šiška a spolu s ním několikanásobný mistr světa i republiky modřický Lukáš Rosenberk.

Pokud má náš klub hodnotit šampionát z pohledu výsledků máme trochu smíšené pocity. Skvělý je postup hned pěti hráčů ze skupiny. Fanda a Tomáš celý den poctivě plnili roli spolufavoritů a oba došli bez zaváhání až do medailových bojů. K tomu, abychom měli zcela modřické finále chyběl Tomášovi vyhrát třetí zkrácený set, ale nevyšlo to. Stejně jako boj o bronz.  Avšak Fandovo fantastické stříbro a k tomu Tomovo čtvrté místo je výsledek, na který mohou být oba hráči i celý náš klub oprávněně pyšní. Singl je velice ošidná disciplína. Extrémně náročná na techniku, fyzickou kondici a také „hlavu“ hráčů. A žádný jiný klub nedokázal mezi absolutní špičku dostat tolik hráčů. Navíc František byl ze všech semifinalistů nejmladší a na rozdíl od nich se ještě i v příštím roce může o titul v kategorii mladších žáků poprat. Všem zúčastněným modřickým hráčům i jejich trenérům či tréninkovým sparingpartnerům tak patří poděkování za přípravu na turnaj, výkony na něm a sportovní reprezentaci klubu i města.

Závěrečný ceremoniál tedy ukončil celý šampionát, který naplno využil všech možností nové areálu Městské haly. Všichni účastníci si velmi pochvalovali celé zázemí akce i její organizaci. Již od vstupu do prostoru recepce na prezentaci hráčů v Síni slávy přes průchod halou s uvítacím nápisem na velké LED obrazovce do šaten byl vidět na mnoha hráčích i jejich doprovodu údiv a obdiv. Řada z nich nám poděkovala s tím, že takového podmínky již dlouho nikde nezažili.

Nyní tak má nohejbal před sebou prázdniny, kdy se hráči rozjedou na tréninkové kempy. Již od září propuknou naplno nejenom boje dlouhodobé soutěže Ligového poháru, ale již 12.9. se opět v Modřicích uskuteční Mistrovství České republiky v singlu tentokrát pro starší žáky, po něm bude 31.10. následovat stejný šampionát pro kategorii mužů a v listopadu zde budeme mít mistrovství České republiky dvojic a trojic dorostu. Po něm také soustředění české nohejbalové reprezentace.

Věřím, že město Modřice a Městský nohejbalový klub Modřice se všech těchto akcí opět zhostí na jedničku a stejně jako na ten mladožákovský si na ně najde cestu i řada modřických občanů jako diváci.

 

Petr Jahoda

Městský nohejbalový klub Modřice

Datum a čas: 28.06.2020 08:30
Napsal: Antonín Stehlík
Kategorie: Mládež ml. žáci - MČR

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Modřické kino


 

Oddíl postranní lišty

Sleduj!

 ► Aktuality  na stránkách ČNS ◄

§ Ligový pohár 2020 §

! Multifunkční hala !

♦ Rezervace sportovního centra Modřice ♦

 

Oddíl postranní lišty

Co nás čeká

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< srpen 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Oddíl postranní lišty

Podporují nás

         Generální sponzor:

            Hlavní sponzor:

                  Sponzoři:

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddíl postranní lišty

Anketa
Jak dál s ligovými soutěžemi?
Jsem pro podzim/jaro, extraliga jen v hale!
35% (332 hlasů)
Nechal bych soutěže tak, jak jsou!
32% (300 hlasů)
Všechno špatně, úplně jiné řešení!
34% (320 hlasů)

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Patička stránky

Buďte ONLINE!