Městský nohejbalový klub Modřice

Městský nohejbalový klub Modřice

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Kapitán už není volný...

Pravda o důvodech odkladu nohejbalového Superfinále.

Nohejbalová obec se prakticky celý rok neúspěšně pídila po důvodu, proč bylo nohejbalové Superfinále v letošním roce odloženo mimo klasický „svatováclavský termín“. Oficiálním zdůvodnění svazu byl údajný konsensus klubů dosažený na Konferenci, který termín o měsíc posunul.

Pravda je však zcela jiná a jsem rád, že nyní vyplavala na povrch. Takže jak je to ve skutečnosti?

Za běžných okolností by se dne 28. září Radek Pelikán proháněl po palubovce v propoceném dresu a bojoval o další mistrovský titul. Iva Gambová by zřejmě celou událost sledovala s mikrofonem v ruce a natáčela reportáž do večerního zpravodajství Branky, body, vteřiny. Rok 2016 je ale rokem velkých změn. Po sedmi letech si budou muset jedenáctinásobní mistři republiky z Modřic, domácí tým Radka Pelikána, na bitvu o dobytí titulu počkat. Tradiční termín pro nohejbalový vrchol sezony byl o měsíc odložen. Důvod je pochopitelný – kapitán a pokladník modřického klubu se totiž žení. A nebere si nikoho jiného než sporťačku České televize Ivu Gambovou.ˇ

Mnohé přeložení letošního Superfinále překvapilo. Aby ne. „Superfinále extraligy je jednoznačně nejdůležitější sportovní akcí roku na českém území. A celosvětově je to na stejné, ne-li vyšší úrovni než olympiáda, mistrovství Evropy ve fotbale či mistrovství světa v hokeji,“ podotkl Petr Kubásek, garant nohejbalu v ČT a reportér z olympiády v Riu.

Změna termínu konání Superfinále vyvolala také další otazníky. „Je to od nich obou velmi nefér vůči všem v nohejbalovém hnutí. Mít takhle podplaceného prezidenta svazu, to se jen tak nevidí. Nikdy bych neřekl, že se bude kvůli nějaké svatbě měnit celý systém soutěže. Radek je v našem týmu, po mně, druhý nejstarší, jsme spolu od 17 let a nečekal bych nikdy, že mě takhle podvede,“ postěžoval si trenér Modřic Petr Gulda.

Jestli si ženich změnu termínu finančně pojistil, nebo jde jen o spekulace, se zatím nepodařilo přesně zjistit. Radek Pelikán se dotazu pouze zasmál. Předseda svazu Kamil Kleník, který o termínu Superfinále rozhoduje, zase nezvedal telefon. Pochyby však podpořilo také to, že se poslední dobou v modřickém klubu dost často vybíraly od hráčů pokuty za pozdní příchody či nedodržení jednotného úboru při zápasech. Klubové finance má přitom na starosti právě Radek…

Podle redaktora České televize Petra Kubáska je však Radek Pelikán natolik významná persona v nohejbalovém světě, že je odložení Superfinále kvůli jeho velkému dnu pochopitelné. „Radeček má prostě datum 28. září jako své nejdůležitější v životě. Každý rok v tento den zvedal nad hlavu pohár pro mistra extraligy a letos prostě extraligu museli odložit, když se „zlatokapitán“ chce ženit. Vypovídá to o tom, jaké má postavení v nohejbalovém světě, kvůli nikomu jinému by Superfinále odložit nemohli,“ vyvrátil spekulace Kubásek.

Ať je to jak chce. Média dnes zajímá jen jedno a to je svatba „zlatokapitána“ a jeho půvabné snoubenky Ivy. Pár je to skutečně krásný. Ač si na Ivu brousil zuby nespočet nápadníků. Mimo jiné Usain Bolt, Jaromír Jágr a jako poslední v řadě i slavný Neymar. Ten dokonce kvůli své snaze Ivu získat neváhal destruovat výtah v olympijském Riu, při společné cestě v něm s Petrem Kubáskem, a po celou dobu vyprošťovacích prací škemral o zprostředkování schůzky s Ivou! (https://www.o2sport.cz/fotbal/video-pribeh-olympiady-neymar-se-zasekl-ve-vytahu-pak-dal-nejrychlejsi-gol/)

Radek je však všechny předčil a dlouhovlasá blondýna mu 28. září 2016 ve 13 hodin řekla své ano v okouzlujícím prostředí moravských vinic.

Významnou událost dne si nenechala ujít také řada slavných lidí. Přítomna byly celá brněnská sportovní redakce České televize. Ze světa nohejbalu pak kupříkladu prezident svazu Kamil Kleník, šéf reprezentačního úseku Jiří Šmejkal, nohejbalová legenda Petr Bubniak i trenér Modřic Petr Gulda. „Jsem rád, že tu můžu být. Pro mě osobně znamená Radkova svatba hodně. Konečně ho někdo naučí slušnému chování a nebudu o něm muset číst na nejdůležitějším nohejbalovém portálu, že mu slušnost vždy chyběla,“ směje se Gulda. „Doufám, že bude mít od Ivy pořádnou výchovu a nebude Petra Topinku peskovat za to, že mu uletí o nějaký ten metřík nahrávka, a Pavla Kopa, že ho za set devětkrát vytlučou,“ dodal ještě. Událost si nenechal ujít ani prezident Modřic Petr Jahoda, který se před pár dny nechal slyšet: „Svatba na vinicích je krásná, ale ideální by byla pro nohejbalové příznivce na kurtech, a kdyby nevěsta byla oblečena jen v nohejbalové síti“.

Manželství je vážná věc a každý ze snoubenců si do něj něco přináší, i to, co získal díky tomu druhému. Iva například perfektní znalost nohejbalové terminologie. „Dnes už vím, že nohejbal se hraje do desíti, na dva vítězné sety, co je šlapaný kraťas a který nohejbalista na světě ho umí předvést nejelegantněji. Samozřejmě, je to můj miláček. Také mne Radek zasvětil do toho, jaké slabiny či silné stránky mají jeho spoluhráči i protihráči,“ prozradila Iva. Bystrá hokejová a házenkářská expertka také rychle pochopila, že se nehraje v kopačkách, ale botaskách a podobně. Radek zase pronikl do zákulisí sportovního dění v Česku.

A tak dne 28. září Radek musel místo zvedání poháru nad hlavu přenášet nevěstu přes práh a Iva se stala aktérkou jedné reportáže, v níž oba museli zodpovědět jednu velmi důležitou otázku. Vše proběhlo hladce a v duchu pravidel a Radek tak bude moci zabojovat o své další Superfinále vybaven takovou malou blýskavou věcí na svém prstu.

Z obce Zaječí (kdesi v Asii) náš zahraniční reportér Peter Strawberry alias Josef Kachna.

 

Datum a čas: 28.09.2016 13:00
Napsal: Antonín Stehlík
Kategorie: Historie 2016

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Modřické kino


 

Oddíl postranní lišty

Sleduj!

 ► Aktuality  na stránkách ČNS ◄

§ Ligový pohár 2020 §

! Multifunkční hala !

♦ Rezervace sportovního centra Modřice ♦

 

Oddíl postranní lišty

Co nás čeká

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< srpen 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Oddíl postranní lišty

Podporují nás

         Generální sponzor:

            Hlavní sponzor:

                  Sponzoři:

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddíl postranní lišty

Anketa
Jak dál s ligovými soutěžemi?

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Patička stránky

Buďte ONLINE!