Městský nohejbalový klub Modřice

Městský nohejbalový klub Modřice

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

I letos jsou mistři světa v nohejbale z Modřic!

I letos jsou mistři světa v nohejbale z Modřic!

Město Nymburk ve dnech 17. až 19. listopadu hostilo Mistrovství světa v nohejbale žen a juniorů. 

Na tomto šampionátu byl Městský nohejbalový klub SILNICE GROUP Modřice zastoupen dvěma nominovanými hráči kategorie juniorů tj. hráčů do 21 let. Do nominace se dostali Jan Hanus do soutěže singlistů a Tomáš Gulda do družstva trojic.

A modřičtí borci skvěle reprezentovali nejenom Českou republiku, ale také svůj mateřský oddíl.

Singl celý šampionát tradičně zahajoval a ve skupině se Jan Hanus utkal s překvapivě velmi kvalitním španělským hráčem a také korejským singlitou. Nohejbal v Jižní Korei zaznamenal v posledních letech neuvěřitelný progres a tato země vozí na mužské i juniorské šampionáty každý rok kvalitnější hráče.  Jan Hanus tak již od prvních míčů ve skupině musel hrát naplno a s celým svým uměním. Byla však na něm vidět obrovská soustředěnost a touha poprat se o výsledek. Skupinu s přehledem vyhrál a čekalo na něj ošidné čtvrtfinále, které tradičně rozděluje hráče na úspěšné a neúspěšné. To vše před velmi slušně zaplněnou nymburskou halou, které sice na straně jedná trvale našeho hráče povzbuzovala, ale na straně druhé ho pak dostávala pod silný psychický tlak. Svůj čtvrtfinálový boj proti polskému hráči však zvládl brilantně a v semifinále ho již čekal tradičně silný slovenský singlista Zubák.  Tady už šlo, jak se říká, do tuhého a Honza se sebe musel dostal to nejlepší. Slovenského hráče sice udolal ve dvou setech, ale oba skončily nejmenším možným dvoubodovým rozdílem pro našeho hráče. Pro velké finále ho očekával korejský singlista Lee JunSuk. Tento hráč v průběhu šampionátu předváděl skutečně mimořádné výkony. To, že nastupoval ve všech třech disciplínách svědčí o jeho umění, a protože ve všech disciplínách získal medaile byl jako medailově nejúspěšnější hráč vyhodnocen direktoriátem turnaje také jako nejlepší hráč celého letošního MS. Náš hráč s ním ve finále svedl mimořádnou bitvu. Předvedl však natolik skvělý výkon, že korejského borce udolal a po dvou vítězných setech mohla v hale vypuknout první zlatá česká radost. 

Soutěž trojic tvoří na každém mistrovství tradičně „královskou disciplínu“ a titul z ní se považuje za nejprestižnější. Modřický hráč Tomáš Gulda se dostal do nominace jako klíčový první nahrávač a jeho rolí bylo kromě kvalitního pole obsloužit svými náhrami našeho levonohého i pravonohého smečaře tak, aby oba mohli bodovat pro český tým. Náhra ze středu pole na dva smečaře je na straně jedné mimořádně účinná, ale na straně druhé také velmi náročná na kvalitní práci nahrávače. A Tomáš to celý šampionát zvládal na jedničku. Naše trojice procházela mistrovstvím jako pověstný nůž máslem a v poslední finálové bitvě je čekal korejský tým.  Ten hrál celý šampionát skvěle a svým akrobatickým pojetím nohejbalu, někdy až za hranicí chápání fyzikálních zákonů, získal respekt soupeřů i oblíbenost publika. To, že v semifinále přetlačil 2:1 na sety silný slovenský výběr svědčilo o jeho mimořádné kvalitě.  Celá naše trojice tak musela podat výkon na samé hranici svých možností, aby měla šanci uspět. A poté co byla celé finále v poli kryta a na náhře režírována modřickým Tomášem Guldou se jí to, i přes urputný korejský výkon,  podařilo a stala se mistry světa.

Naši mladí modřičtí nohejbalisté Jan Hanus a Tomáš Gulda tak získali nejvyšší možnou metu v jejich věkové kategorii. Když se slzami v očích poslouchali na nejvyšším stupínku melodii té pro nás nejkrásnější písně, jistě si vzpomněli i na ty, kteří je v cestě na vrchol podporují. Já bych za ně chtěl poděkovat městu Modřice i všem našim dalším sponzorům za finanční pomoc, kterou nohejbalu  v Modřicích věnují. Bez nich bychom nemohli vychovávat pro modřický i český nohejbal tak skvělé mistry světa – DĚKUJEME.

Petr Jahoda

předseda

Městský nohejbalový klub Modřice

Datum a čas: 22.11.2017 12:39
Napsal: Antonín Stehlík
Kategorie: Historie 2017

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Modřické kino


 

Oddíl postranní lišty

Sleduj!

 ► Aktuality  na stránkách ČNS ◄

§ Ligový pohár 2020 §

! Multifunkční hala !

♦ Rezervace sportovního centra Modřice ♦

 

Oddíl postranní lišty

Co nás čeká

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< srpen 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Oddíl postranní lišty

Podporují nás

         Generální sponzor:

            Hlavní sponzor:

                  Sponzoři:

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddíl postranní lišty

Anketa
Jak dál s ligovými soutěžemi?

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Patička stránky

Buďte ONLINE!