Pohár ČNS dorostu dvojic

Hned další víkend v sobotu 12.3.2022 se opět v Modřicích další konal Pohár ČNS tentokrát v dorostu dvojic. Na turnaji se prezentovalo 18 dvojic a MNK Modřice vyslal do boje hned čtyři týmy: Modřice A (Kolouch, Svoboda), Modřice B (Jurka, Sluka), Modřice C (Nesnídal, Jahoda) a Modřice D (Bednář, Dlabka). A tým opět patřil k favoritům. Ze svých skupin postoupily z prvních míst A i B tým přímo do čtvrtfinále. C tým se nakonec protlačil do osmifinále ze třetího místa. D tým bohužel ze skupiny postoupit nedokázal.

V osmifinále C tým narazil na jednoho z favoritů tým Peklo nad Zdobnicí A. Po prohraném prvním setu je dokázal pevnějšími nervy v koncovkách druhého i třetího setu vždy 10:9 překvapivě vyřadit. Ve čtvrtfinále je čekal další z favoritů Vsetín. První set opět prohra a druhý zase těsná výhra 10:9. Třetí set se znovu rozhodoval posledním možným míčem. Ten už nevyšel a prohra 9:10 tak C tým z turnaje vyřadila. Ve čtvrtfinále skončil turnaj i pro B tým, který vyřadily ve dvou setech České Budějovice.

V prvním semifinále šel náš A tým na tým Vsetína. Klukům z áčka se však zápas příliš nevydařil celkem hladce prohráli 0:2. Zbyl tak na ně jen zápas o 3. místo. V něm si však ve vítězné koncovce třetího setu 10:9 vybojovali bronzový pohár.
Ve finále Vsetín dotáhl svoji sobotní spanilou jízdu a České Budějovice hladce porazil ve dvou setech.

Konečné výsledky Poháru ČNS dorostu dvojic:
1. místo Vsetín (Dvořák, Tomek)
2. místo České Budějovice A (Chvátal, Škoda)
3. místo Modřice A (Svoboda, Kolouch)
4. místo Holice A (Kubový, Zadrobílek)

Závěrem opět dovolte abych poděkoval všem hráčům za reprezentaci klubu a také početné skupině spolupracovníků, kteří mně s organizací a průběhem turnaje pomáhali.