5. kolo Divize 1: SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary - MNK mobilprovás Modřice 3:6

29.8.2020  5. kolo Ligového poháru Divize 1: SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary – MNK mobilprovás Modřice   3:6

Po dlouhé letní pauze jsme na západ Čech odcestovali bez Petra Topinky.

Obě úvodní dvojice jsme vyhráli. V prvním zápase jsme ovládli rozhodující sadu, ve druhé dvojce jsme vstali prakticky z mrtvých, když jsme ve druhém setu prohrávali 7:9. Nakonec jsme otočili průběh a třetí set už byl jasný. V prvním duelu trojic jsme na začátku domácí trápili, ale Ti nás nakonec přehráli a druhá sada už byla v jejich režii. Naopak ve druhém zápase trojic jsme až na malou chvilku měli situaci pod kontrolou a vedli jsme 3:1. V zápase vložených dvojic jsme byli v prvním setu lepší, ve druhém naši hráči příliš chtěli, ovšem na straně kurtu, která snad nikde neklouže tolik jako v Doubí, byli více na zemi než na nohou a domácí srovnali. Ve třetím setu jsme hodně útoků domácích pochytali a to rozhodlo. Než se stačil v singlu Hanus rozkoukat prohrával v prvním setu 7:0. Ve druhém to byl on, který udával rytmus hry a vedl už 9:3, ale domácí Hron stáhnul až na 8:9, ale to bylo vše. Rozhodující set přinesl krásné singlové výměny, ve kterých byl náš hráč lepší a přinesl nám pátý zápasový bod. V odvetných trojicích nám domácí ukázali, že neprodají svou kůži lacino. V té první se rozhodovalo ve třetím setu na devítkách, kdy Vanke zablokoval Pospíšila. Ve druhé odvetě jsme v prvním setu nenalezli na domácí zbraň. Ve druhém setu jsme stáhli domácí náskok z 5:9 až na 9:9, ale v dlouhé výměně nakonec Halva minul kurt. Stav byl 3:5 a šlo se do dvojic. Začali jsme dobře, rychle jsme vedli v prvním setu 3:0, ale přišly chyby, několikrát jsme nebodovali a domácí první sadu vyhráli. Ve druhém setu jsme za stavu 5:5 domácím bodově utekli a srovnali jsme. Třetí set už byl z naší strany odehraný velmi dobře a mohli jsme slavit vítězství.

Vanke, Putík D. – Hanus, Müller   1:2 (9:10, 10:8, 8:10) – 0:1

Medek J., Bíbr – Rosenberk, Pospíšil   1:2 (10:9, 9:10, 7:10) – 0:2

Vanke, Kokštein, Bíbr – Holas, Hanus, Halva (Višváder)   2:0 (10:7, 10:4) – 1:2

Medek J., Hron, Putík D. (Medek M.) – Rosenberk, Müller, Pospíšil   0:2 (7:10, 7:10) – 1:3

Kokštein, Hron – Holas, Višváder (Burian)   1:2 (8:10, 10:6, 8:10) – 1:4

Hron – Hanus   1:2 (10:3, 8:10, 8:10) – 1:5

Vanke, Kokštein, Bíbr – Rosenberk, Müller, Pospíšil (Burian)   2:1 (9:10, 10:7, 10:9) – 2:5

Medek J., Hron, Putík D. – Holas, Hanus, Halva (Višváder)   2:0 (10:2, 10:9) – 3:5

Vanke, Putík D. (Putík J.) – Rosenberk, Pospíšil   1:2 (10:8, 6:10, 7:10) – 3:6

Sety v utkání: 11:13

Rozhodčí: Kučera, Moc

Diváci: cca 80

Délka utkání: 3 hodiny 30 minut