Městský nohejbalový klub Modřice

ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Divize 1: NK AUSTIN Vsetín – MNK mobilprovás Modřice A 4:6

26.9.2020 - Ligový pohár Divize 1: NK AUSTIN Vsetín – MNK mobilprovás Modřice   4:6

K moravskému derby jsme odcestovali bez pracovně zaneprázdněného Petra Topinky. Po dopolední dohodě obou týmů se utkání přesunulo do haly na Lapači.

Utkání začalo lépe pro domácí, kteří v těsných koncovkách udolali naši zahajovací sestavu a v duelu prvních dvojic připsali první bod. Naše elitní dvojková sestava pak v poklidném tempu srovnala. V zápase prvních trojic nám domácí sestava nedala žádnou šanci na úspěch a domácí vedli podruhé. To zápas druhých trojic dospěl do třetího setu, kde jsme byli o kousek lepší zase my. Zlomovým zápasem se stal souboj vložených dvojic, ve kterém jsme po dobrém začátku získali první set a ve druhém jsme nejtěsnějším poměrem podlehli. Duel dospěl do devítek i v rozhodující sadě, kde jsme dvakrát chytili a Višváder technickým úderem rozhodl. V singlu v prvním setu prohrával Hanus po vyrovnaném průběhu s domácím Bílým 7:9. Sadu nakonec otočil a ve druhé sadě ukázal, že už má přece jen o něco víc singlových zkušeností než domácí mladíček. Stav 2:4 a šlo se do první odvetné trojice. V prvním setu byli až do stavu 7:7 domácí pořád ve vedení. Pak ovšem nastal obrat, otočili jsme průběh a nakonec za stavu 9:9 Pospíšil prostřelil domácí obranu. To elitní domácí trojku nahlodalo natolik, že ve druhé sadě uhrála pouhé čtyři body. Ve druhé odvetě trojic nás domácí v prvním setu deklasovali. Druhý set nám po změně v sestavě vyšel lépe a srovnali jsme. V rozhodujícm setu na útoku exceloval domácí Ftačník a bylo 3:5. První odveta dvojic byla v prvním setu vyrovnaná a poslední dlouhou výměnu zakončil Rosenberk úspěšnou smečí. Ve druhé sadě byli lepší domácí. V rozhodujícím setu jsme byli za stavu 9:9 na útoku, ovšem neproměnili jsme a domácí nás potrestali. V posledním zápase dne jsme v pohodovém tempu získali první set. Ve druhé sadě jsme měli lepší začátek a to rozhodlo, protože pak už se šlo bod za bod a naše dvojka za stavu 9:9 nezaváhala.

Výsledky jednotlivých zápasů:

Chalupa, Ftačník – Müller, Hanus   2:0 (10:9, 10:9) – 1:0

Bílý, Kurka – Rosenberk, Pospíšil   0:2 (6:10, 4:10) – 1:1

Bílý, Chalupa, Majštiník – Müller, Holas, Halva (Hanus)   2:0 (10:5, 10:3) – 2:1

Plachý, Ftačník, Vichtora – Rosenberk, Pospíšil, Višváder (Burian)   1:2 (5:10, 10:5, 8:10) – 2:2

Majštiník, Plachý – Holas, Višváder (Burian)   1:2 (6:10, 10:9, 9:10) – 2:3

Bílý – Hanus   0:2 (9:10, 7:10) – 2:4

Bílý, Chalupa, Majštiník – Rosenberk, Pospíšil, Višváder   0:2 (9:10, 4:10) – 2:5

Plachý, Ftačník, Vichtora (Kurka) – Müller, Holas, Halva (Hanus)   2:1 (10:3, 7:10, 10:8) – 3:5

Chalupa, Ftačník – Rosenberk, Pospíšil   2:1 (9:10, 10:6, 10:9) – 4:5

Bílý, Kurka (Vichtora) – Müller, Hanus   0:2 (5:10, 9:10) – 4:6

Sety v utkání: 10:14

Rozhodčí: Halml, Jonák

Diváci: cca 30

Délka utkání: 3 hodiny 30 minut