8.5.2022 - 4.kolo BDL: MNK mobiprovás Modřice - TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice 5:2

Do zápasu jsme nastoupili bez Svobody, který si plnil povinnosti za modřické “áčko“. První utkání dvojic nám vyšlo a Kolouch s Dlabkou hladce porazili Seidla, Blažka a střídajícího Maturu. Druhé utkání dvojic nám absolutně nevyšlo a dvojice Baloun, Svačina porazila Jurku, Sluku a střídajícího Jahodu 2:0 na sety. Stav po úvodních dvojicích byl 1:1. Do prvního zápasu trojic vstoupila lépe sestava hostí, když Seidl s Maturou a Blažkem vyhráli první set. Druhý set už vyšel lépe naší sestavě Kolouch, Nesnídal a Dlabka a šlo se do třetího setu. Ten bohužel našim borcům vůbec nevyšel, a tak hosté šli do vedení 2:1 na zápasy. Důležitý byl následující zápas singlu. Sluka vstoupil do zápasu lépe a zvládl první set. Ve druhém se hostující Matura zlepšil a vyhrál. Zase rozhodoval třetí set, tentokrát vyšel lépe pro naše barvy a Sluka důležité utkání zvládl. Možná ještě důležitější byl druhý a poslední zápas trojic. Sestava Jurka, Bednář, Jahoda čelila trojici Seidl, Baloun, Mlejnek. Oba sety byly velmi vyrovnané, ale obě koncovky jsme i díky kazivosti soupeře zvládli a šli do vedení 3:2. Předposlední zápas dvojic byl poslední nadějí Čelákovic na zisk 2 bodů, ale sestava Kolouch, Dlabka byla nad síly dvojice Baloun, Svačina. Za stavu 4:2 se šlo do poslední dvojky, která už nic neřešila. První set byl jednoznačnou záležitostí, když Jurka se Slukou přejeli Seidla s Blažkem poměrem 10:3. Do druhého setu nastoupil Matura místo Blažka. Druhý set to byla o dost vyrovnanější partie a rozhodoval až poslední možný míč. Jurka ukončil kraťasem celé utkání a zvítězili jsme tak poměrem 5:2 na zápasy.